השתדרגנו
אם להאמין לתחרות שבפתח, סמסונג לא שקטים למראה מתחריהם ומעבדי כפול הליבה החזקים שמסתובבים ויסתובבו בשוק בשנה הקרובה, ולכן סמסונג משדרגת את ה-Galaxy S II למעבד 1.2GHz במקום 1GHz שהוכרז בתחילה. עוד מסמסונג ראינו את ה-Neo מסדרת Galaxy שמביא את אנדרואיד 2.2 על מסך 3.5 אינצ’ ואת Prevail עם נתונים דומים ומסך מעט קטן יותר. השבוע גם סיקרנו את המכשיר החדש של סמסונג בישראל, ה-Galaxy Ace עם ממשק ה-TouchWIZ על האנדרואיד 2.2.

למי יש גדול יותר?
יש כאלה המנסים לחזות את העתיד, ויש כאלה שחיים אותו. כך תמצאו את מחקר של גרטנר האומר כי בסוף שנה הבאה אנדרואיד תהווה כמחצית משוק הסמארטפונים (שגם גרר מלחמת תגובות). גם בשוק הדפדפנים המלחמה דומה, כשדפדפן של גוגל גדל על חשבון האקספלורר והשועל נשאר במקומו.

הרעידה משפיעה
השוק הטכנולוגי מסתמך כמעט כולו על יפן, כשרכיבים רבים במכשירי האלקטרוניקה מגיעים מארץ השמש העולה. כך גילינו השבוע כי סוני אריקסון תדחה השקה של מכשיר ה-Neo וגם חלק ממכשיריה יפגעו בשל הרעידה ביפן. גם ה-PlayStation NGP ככל הנראה ייפגע אולם סוני מכחישה כי זה אכן ייתרחש.

הטאבלטים שבדרך
השבוע הצגנו לכם בוידאו את הטאבלטים המוכרים הנמכרים בארץ ואלה שבדרך אלינו בסרטון קצר בשיתוף TheMarker IT. עוד גילינו את המחשב הטאבלט של Acer המנסה לשבור את השוק עם מחיר נמוך משל כולם וגם כי HTC תשדרג את ה-Flyer לגרסת אנדרואיד 3.0.

בשוק המקומי
אצלנו מוטורולה משיקה את ה-Defy ברשת סלקום, מכשיר אנדרואיד חדש ומוקשח. הפייסבוק מייל החל לחדור גם למשתמש הישראלי כשפייסבוק מציעה אותו לדוברי העברית. גם סלקום וגם פלאפון הכריזו על תעריפי שיחה קבועים בחיוג מחו”ל, מופתעים?

השבוע בקצרה: פריצת ה-iOS 4.3 כבר בחוץ, כך ייראה Windows 8, ניקון מכריזה על מצלמת D5100 – לחובבים שרוצים יותר, הטאצ’ החדש של בלקברי נחשף לראשונה בסרטון הדרכה, הציפורים בריו כבר חצו את קו 10 מיליון ההורדות, פרינג מדגימה שיחות ועידה בוידאו, נקסוס S גם בלבן, אוהבים קוד פתוח? אלו הכלים הגראפיים שאתם חייבים להוריד.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.