ניקון הכריזה היום על מצלמה חדשה לחובבים מתקדמים, אשר רוצים להיכנס לעולם הקסום של DSLR, עם הD5100.

המצלמה מוכוונת בצורה יותר ברורה לציבור החובבים עם ההטמעה, בפעם הראשונה במצלמות DSLR של ניקון,  של אפקטי צילום אומנותיים, כמו שראינו לראשונה במצלמת E-30 של אולימפוס. עם האמירה של מנהלת השיווק של ניקון, ליסה אוסריו, ש: " היום יותר ממתמיד, צרכנים רוצים לקחת רק מכשיר אחד איתם כשהם יוצאים לטייל, בין אם רחוק או קרוב לבית, על ידי סיפוק לצרכנים דרך פשוטה לחופש אומנותו לתמונות וסרטים כאחד, הניקון D5100 מיועדת להפוך למצלמה חיונית בשביל לתפוס את כל הרגעים המיוחדים בחיים". האפקטים המיוחדים הם: אפקט ראיית לילה, אפקט ציור, אפקט מיניאטורה, אפקט צבע בררני, אפקט מפתח נמוך, אפקט מפתח גבוה, אפקט צללית. אפקטים אלה הם תוספת מעניינת ל18 מצבי הסצינות הסטנדרטיים שיש במצלמה (מצבי סצינות זה מאפיין שבדרך כלל נעדר מהמצלמות היותר מקצועיות).

חיישן של 16.2 מגה פיקסל המסוגל ללכוד ווידאו ב-1080p, חיישן המסוגל להגיע לרגישות של ISO 25,600, תריס היכול לצלם במהירות של 1/4000 ובשילוב עם החיישן והמעבד מסוגל לצלם 4 תמונות בשנייה ברזולוציה מלאה. הנתונים האלו ממצבים את המצלמה כמצלמת כניסה, שבניגוד לדור הקודם, שהמצלמה שקדמה ל5100 הייתה הD5000 אך היוותה הפשרה בין חובבים שלא רוצים לקנות D60 כי היא פשוטה מידי וגם לא D90 כי היא יקרה מידי, עכשיו הצרכן לא יכול להתבלבל, כשהיא מהווה פשרה בין ה-D3100 הצנועה, ל-D7000 האימתנית. מי שעקב אחרי קו המצלמות של ניקון בשנים האחרונות שינויי המספרים וההיררכיה שלהם עלולה קצת להיות מבלבלת.

המצלמה מצוידת במסך TFT צירי של 3 אינץ' ברזולוציה של 640*480, כשהמסך בנוסף על היותו צירי (ציר צידי) יש לו זווית צפייה רחבה, 170 מעלות, המאפשר צפייה בתמונה המתקבלת על החיישן בזמן אמת, באמצעות לחיצה על מתג ייעודי הצמוד לבורר מצב הצילום. המצלמה מצויידת מיקרופון פנימי בשביל ווידאו עם סאונד, וכניסה למיקרופון חיצוני, דוגמת ה ME-1 שגם כן הוכרז היום. למצלמה חיבורי AV, HDMI לחיבור למסך חיצוני, וכמובן גם חיבור ייעודי להעברת מידע ועדכון המצלמה המתחבר למחשב באמצעות USB 2.0 (כשדווקא יכלנו לקוות לחיבור USB 3.0).

המצלמה תהיה זמינה לרכישה ברחבי ארה"ב החל מאמצע אפריל, במחיר של 800 דולר למצלמה בלבד, ו900 דולר לקיט של מצלמה+עדשת 18-55 מיוצבת.

-פרסומת-
זהו הפרופיל האישי שלי, והוא יכול לשמש לי כבמה להלל את עצמי ולספר על עצמי סיפורי אלף לילה ולילה... אבל אין הנחתום מעיד על עיסתו, לכן, אצטט את גדולי האומה:"יש איזה רועי אחירון מטומטם מעצבן באתר TGSPOT..." (אריק, טרול, פיקסלים על פורום, 2011)ובנימה רצינית, טכנולוג, כותב להנאתי, גם מצלם (לפעמים).