סמסונג (Samsung) ושאומי (Xiaomi) הכריזו הבוקר (שעון ישראל) על חיישן צילום חדש, ברזולוציה חסרת תקדים של 108 מגה-פיקסל – פי שניים מחיישן הצילום עליו הכריזו החברות בתחילת החודש.

החיישן, שנקרא ISOCELL Bright HMX, הוא לדברי החברות "תוצאה של שיתוף פעולה הדוק בין תאגיד שאומי לסמסונג". במקור, השמועות רמזו כי הוא יושק לראשונה יחד עם Galaxy Note 10, אך זה לא קרה. עתה נראה כי הוא יושק קודם כל במכשיר מסדרת Mi או Redmi של שאומי, שכבר הבטיחה להשיק מכשירים עם חיישני ה-64 וה-108 מגה-פיקסל שפיתחה יחד עם סמסונג בחודשים הקרובים.

גודלו של החיישן הוא 1/1.33 אינץ' – חיישן הצילום הגדול ביותר שנוצר אי פעם לטלפונים – וגודלו של כל פיקסל הוא 0.8 מיקרון. לפי הודעת החברות, הנתונים האלה מאפשרים לחיישן להתחרות באלו של מצלמות ה-DSLR המקצועיות.

בנוסף, מצויד החיישן בטכנולוגיית Tetracell של סמסונג, שמאפשרת לכל 4 פיקסלים סמוכים 'להתאחד' בעת צילום בחושך, כדי לקלוט כמה שיותר אור ולספק תמונה בהירה וחדה גם בתנאי תאורה קשים. תמונות כאלו מצולמות ברזולוציה של 27 מגה-פיקסל. בקצה השני של יכולות הצילום, בעת צילום בתאורה חזקה מסוגל החיישן להנמיך אוטומטית את ה-ISO, כדי למנוע חשיפת יתר או 'רעש' בתמונה.

מעבר ליכולות צילום הסטילס המרשימות, תומך החיישן החדש גם בהקלטת וידאו ברזולוציית 6K (או 6,016×3,384 פיקסלים) בקצב של 30 פריימים לשנייה. החברות לא ציינו מה קצב הפריימים הנתמך בצילום 4K.

קרא עוד:  ג'אברה הכריזה על אוזניות Elite Active 75t לספורט

ייצורו ההמוני של החיישן יחל מאוחר יותר החודש, ומכשירים המבוססים עליו לא צפויים להגיע לפחות עד סוף השנה.