שאומי (Xiaomi) הודיעה על כוונתה להשיק תחת מותג Redmi מכשיר טלפון חכם המצויד בעדשת מצלמה של 64 מגה-פיקסל. המכשיר יושק ברבעון האחרון של השנה הנוכחית.

חיישן הצילום המכונה ISOCELL Bright GW1 מיוצר על ידי סמסונג (Samsung), המבטיחה כמובן איכות צילום ועושר צבעים יוצאי דופן. בחברה מדגישים במיוחד את יכולות צילום ה-HDR של החיישן החדש. בעוד שרוב החיישנים בשוק מסוגלים להגיע לרמת דינאמיות של 60 דציבלים בצילום HDR, החיישן החדש של סמסונג מגיע ל-100 דציבל – קרוב להפליא לרמתה של העין האנושית, העומדת על כ-120 דציבלים.

באיכות המקסימלית שלו, החיישן מסוגל לספק רזולוציה של 9248×6936 פיקסלים, כאשר גודל הקובץ הוא כ-19 מגה-בייט לתמונה בודדת. "חיישן ה-64 מגה-פיקסל החדש שלנו מכיל 38% יותר פיקסלים מאשר חיישן ה-48 מגה-פיקסל. בקרוב תוכלו לצלם תמונות בהירות ועשירות יותר בפרטים הרבה יותר מבעבר", אמרה שאומי בציוץ בטוויטר.

בשאומי לא עוצרים ב-64 מגה-פיקסלים, כמובן. החברה מוכנה לספר כבר עתה כי היא עובדת גם על מכשירים המצוידים בחיישן צילום של לא פחות מ-108 מגה-פיקסל, אם כי עדיין מוקדם לקבוע מתי אלו בדיוק יגיעו לשוק. רילמי (Realme), מתחרתה הביתית של שאומי, צפויה אף היא להכריז על מכשיר בעל מצלמת 64 מגה-פיקסלים בעבור השוק ההודי עוד השבוע.