יצרניות שעוני האנדרואיד הגדולות כיום, וואווי (Huawei), לנובו (Lenovo) ו-LG לא יציגו חידושים בתחום השעונים החכמים השנה, כך לפי דיווח חדש שממנו עולה כי כולן ממתינות ל-2017.

שלושת החברות חשפו בשנה הקודמת את הייצוג שלהן לתחום השעונים החכמים – וואווי הציגה את ה-Huawei Watch אשר אף הושק בארץ, LG הציגה את הדור השני ל-LG Watch Urbane אשר הורד מהמדפים תוך זמן קצר והוחזר לאחר מספר חודשים וגם מוטורולה של לנובו הציגה דור שני לשעון החכם Moto 360. הציפייה בשנה הנוכחית ובמיוחד בתערוכת IFA האחרונה בברלין הייתה שהחברות יחדשו בתחום, אולם הדבר לא קרה.

על פי דיווח של מקורות יודעי דבר ב-CNET, החברות החליטו שלא להשיק דגמים חדשים לשעונים שלהן בשנה הקרובה אלא להמתין ל-2017. הסיבות שצוינו כללו בין היתר את העובדה כי שוק השעונים החכמים טרם הבשיל וזאת בשל התפוצה הירודה שלו בקרב המשתמשים. מלבד זאת, כמות החידושים שניתן כיום לספק בתחום היא נמוכה והטכנולוגיה לא התקדמה מספיק כדי לאפשר זמן סוללה רב יותר, במיוחד כאשר מעוניינים להפוך את השעון לעצמאי ולשלב תקשורת LTE.

כך נראה כי אנו לא צפויים לראות דגמים נוספים השנה, מלבד השעון של אפל (Apple) החדש, Apple Watch 2 והשעון של סמסונג (Samsung) שהוכרז החודש, Gear S3. למרות הדברים, ישנה ציפייה כי גוגל (Google) תציג שעון חכם בעצמה ועוד כמה חידושים למערכת ההפעלה למוצרים לבישים.