ממשיכים לדור השני: באירוע שערכה היום אפל (Apple) בסן-פרנסיסקו לצד מכשירי ה-iPhone 7, נחשף הדור הבא של השעון החכם של החברה, שייקרא Apple Watch Series 2.

הבשורה הגדולה היא שהדור השני של השעון יכיל GPS מובנה שיאפשר למשתמש לנווט באמצעותו בזמן אמת ללא צורך בחיבור לשעון. ה-GPS משמש גם את חובבי הספורט ולדבריה הוא מדויק ומהיר יותר כך שנרצה לבדוק את מיקומנו במפה, לא נצטרך להמתין עד אשר יתכייל במדויק כפי שקורה לרוב בטלפונים. בנוסף השעון יהיה חסין נגד מים ואבק בעמידות של עד 50 מטרים מתחת למים, כך שיוכל להיות שימושי גם עבור שחיינים ואין עוד צורך לחשוש מרטיבות. לצורך כך עיצבה מחדש אפל את הרמקול של השעון, כך שהוא יהיה חסין למים שיכולים להיכנס לתוך השעון.

Apple Watch 2 יכיל שבב מהיר יותר וכפול ליבה, שלפי החברה יספק פי 2 ביצועים עם מעבד גרפי חדש שיספק אף הוא פי 2 ביצועים. בנוסף שיפרה אפל את בהירות התצוגה של השעון, על מנת שהמסך שלו ייראה טוב יותר באור יום ויכול להגיע לבהירות של 1,000nits. אולם, גודלו לא השתנה והוא יוצע בגדלי 38 ו-44 מ"מ.

Apple Watch 2

השעון החדש יעוצב בצורה דומה למהדורה הראשונה, עם גוף מאלומיניום ומפלדת אל חלד, אך אפל אף הכריזה על מהדורה חדשה של שעונים שעשויה מקרמיקה לבנה ובוהקת, ועל שיתוף פעולה מיוחד עם חברת נייקי (Nike) למהדורה מיוחדת של שעוני נייקי פלוס (Apple Watch Nike+) ב-4 צבעים עם רצועה מחוררת.

קרא עוד:  משתמשי מק זועמים: Catalina היא ה-Vista של אפל

מחירו של השעון החדש, וגם של מהדורת נייקי, יחל ב-369 דולר. בנוסף, גם הדור הראשון של ה-Apple Watch מקבל שדרוג עם שם חדש (Apple Watch Series 1) ושבב חדש בעל מעבד כפול, ומחירו יתחיל מ-269 דולר. הזמנות מוקדמות לשתי הגירסאות יחלו ב-9 בספטמבר, והשעונים יגיעו לחנויות ב-16 בספטמבר. מהדורת נייקי תאלץ לחכות לסוף אוקטובר. הגירסה החדשה של מערכת ההפעלה של השעון, WatchOS 3, תהיה זמינה להורדה ב-13 בספטמבר.

https://www.youtube.com/watch?v=p2_O6M1m6xg