תערוכת MWC 2019 הייתה ללא ספק בסימן תקשורת סלולרית בדור חמישי (5G), אך טרנד שבלט לא פחות הינו השימוש במסכים גמישים, כאשר מספר רב של יצרניות שפקדו את האירוע דאגו להציג מכשיר בעל מסך AMOLED גמיש או מתקפל בתצורה כזאת או אחרת.

רגע לפני שנפתחה התערוכה הייתה זו סמסונג (Samsung) שסימנה את יריית הפתיחה, כאשר באירוע ההכרזה על Galaxy S10 העניקה הצצה חטופה אל המכשיר המתקפל Galaxy Fold. מדובר במכשיר בעל שני מסכים – האחד חיצוני ואחד פנימי גמיש בעל יכולת להתקפל כמו ספר, כאשר זה יכול לשמש הן כטאבלט והן כמכשיר טלפון. לא מדובר באב טיפוס אלא במכשיר שיגיע לצרכנים כבר בסוף אפריל.

באירוע שערכה וואווי (Huawei) בברצלונה חשפה את Huawei Mate X, מכשיר מתקפל בעל מסך גמיש. בוואווי נקטו בגישה שונה מסמסונג, כאשר מכשיר ה-Mate X מצוייד במסך חיצוני גמיש. זה בגודל של 8 אינץ׳ מאפשר להשתמש במכשיר כטאבלט או להתקפל לחצי, פעולה המאפשרת להשתמש בשני צדדי המכשיר בתור מכשיר טלפון.

המכשיר של וואווי נראה כמוצר 'אפוי' יותר בהשוואה לזה של סמסונג ונראה כי בחברה שקדו על השימושים השונים שהתצורה החדשה מאפשרת. אך באופן מפתיע ובניגוד לסמסונג מוואווי טרם נמסר תאריך השקה מדוייק כאשר באירוע ההכרזה ציינו כי זה יושק בחצי שנה הראשונה של 2019.

לענוד את המסך על הזרוע

היצרנית נוביה (Nubia) לעומתן עשתה שימוש שונה בטכנולוגיה. החברה הכריזה על ה-Nubia Alpha, טלפון לביש הנראה כמו צמיד, כאשר את חלקו העליון מצוייד במסך מגע מוארך וגמיש בגודל של 4 אינץ'. הצמיד החכם יכול לשמש כאביזר משלים למכשיר הטלפון אך בעזרת שימוש בטכנולוגיית ה-eSIM מקווים בחברה כי זה יחליף את מכשיר הטלפון לחלוטין.

קרא עוד:  שאומי תציג את Mi 10 ו-Mi 10 Pro ב-23 בפברואר, יום לפני תחילת MWC

ליצרניות אחרות היה צורך להוכיח שהם שם, כאשר Oppo או TCL הדגימו את פעילותו של מכשיר אב-טיפוס עם מסך גמיש הניתן לקיפול. אך אלה מהווים רק תצוגת תכלית ולא מוצר מוכן שעתיד להגיע לידי הלקוחות בקרוב.

מסכים גמישים בכל מקום

לעומת כל אלה, בתערוכה ניתן היה למצוא גם את הביתן של היצרנית Royole. היצרנית הראשונה שהציגה והשיקה מכשיר מתקפל – ה-FlexPai – שזמין לרכישה כבר עתה. ה-FlexPai בעל תצורה דומה לזה של ה-Mate X, עם מסך חיצוני המתקפל לשניים.

אולם, בניגוד למכשיר של וואווי, זה של Royole עבה גדול ומגושם יותר ונראה כמו מכשיר אב-טיפוס שהגיע לשוק. בביתן של החברה היה ניתן להתרשם ממספר יישומים של הטכנולוגיה, כשזו הציגה מסכים גמישים על פרטי לבוש כמו: חולצות, תיקים, כובעים וכו׳ או כאלה שמיועדים להיות על לוח המחוונים של הרכב ואפילו משטח מגע גמיש היכול לשמש כמקלדת נשלפת.

וידאו: כל המכשירים הגמישים שראינו בברצלונה

זול זה לא יהיה

מכנה משותף בין כל המכשירים הללו הוא מחירם היקר, כאשר הצרכנים יאלצו לשלם את מחיר הראשוניות וחבלי הלידה של הדור הראשון של המכשירים המתקפלים. אלה שיהיו מעוניינים להשתתף בניסוי של היצרניות יאלצו לשלם סכומים לא קטנים: אם להתעלם ממכשיר ה-Nubia α, נראה כי המכשיר המתקפל הזול ביותר הוא ה-FlexPai שמחירו מתחיל מ-1,388 אירו זאת בהשוואה למחיר של ה-Galaxy Fold שמוצע להזמנה מוקדמת במחיר של 1,980 דולר או ה-Mate X במחיר של ב-2,299 אירו.

קרא עוד:  דיווחים: כך ייראו P40 ו-P40 Pro של וואווי

כרגע לא ברור כלל האם השוק יאמץ את המכשירים מתקפלים ברמת המחיר הזו ורק הזמן יגיד האם היצרניות אכן זיהו צורך אמיתי או ששוב אלה מנסות 'לדחוף' טרנד לידי הצרכנים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.