נוביה (Nubia) הגיע לתערוכה עם טלפון המסך המאוד גמיש שלה כשהציגה בפועל את Nubia α (נוביה אלפא), טלפון לביש בעל מסך גמיש.

בנוביה נוקטים בגישה אחרת בנוגע לשימוש במסכים גמישים. בניגוד ליצרניות כמו סמסונג (Samsung) עם ה-Galaxy Fold או וואווי (Huawei) עם ה-Mate X, היצרנית משתמשת במסך OLED גמיש במיוחד על מנת לייצר צמיד חכם המתלבש על הזרוע. מסך ה-4 אינץ' ארוך במיוחד ומציע יחס של 5:1 באבחנה של 960×120 פיקסלים.

מכיוון שמדובר במכשיר בתצורה ייחודית, בנוביה פיתחו את Alpha OS, מערכת הפעלה ייעודית המותאמת למכשיר. הניווט מתבצע באמצעות מחוות מגע עם החלקות לצדדים כדי לעבור בין הדפים והקטגוריות השונות או צביטה של המסך כדי לחזור אחורה. בנוסף, ניתן לשלוט ב-Nubia Alpha גם בעזרת מתן פקודות קוליות או בעזרת מחוות אוויר – אלה מאפשרות להניף את היד מעל למסך על מנת לנווט בנבכי מערכת ההפעלה מבלי לגעת במסך.

הצצה ראשונה מברצלונה: Nubia Alpha

אלפא מגיע עם מצלמה באבחנה של 5 מגה-פיקסל. היא מאפשרת לצלם תמונות סטילס או ווידאו ואף לבצע שיחות ווידאו, כאשר אלה נשמרות בזיכרון הפנימי שנפחו 8 גיגה-בייט. המערכת על שבב היא Snapdragon Wear 2100 של קוואלקום (Quallcom), ויש זיכרון עבודה בנפח של 1 גיגה-בייט. מכיוון שמדובר במכשיר לביש, הוא עמיד בפני מים ואבק. כיאה למכשיר חכם לביש, זה כולל גם יכולות ניטור ספורטיביות כמו מד דופק, ניטור צעדים ותיעוד אימונים.

את Nubia Alpha ניתן לזווג אל מכשיר הטלפון או להשתמש בו כטלפון עצמאי לחלוטין בעזרת שימוש בטכנולוגיית eSIM. זמן השימוש המוצע בידי סוללת ה-500 מיל-אמפר/שעה הוא עד יומיים של עבודה כאשר המסך דולק תמיד, או שבוע במצב המתנה.

הוא יגיע בשתי תצורות – דגם עם תמיכה ב-eSIM או דגם עם תמיכה בבלוטות׳ בלבד במחיר של 549 אירו ו-449 אירו בהתאמה. ה וא יהיה זמין בצבע שחור או זהב.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.