הצצה ראשונה: Huawei Mate X מרגיש כמו טלפון מהעתיד

3

בהדגמה פרטית מאחורי דלתיים סגורות יצא לנו להתנסות עם ה-Mate X, המכשיר המתקפל הראשון של וואווי (Huawei) שהוכרז והוצג בתחילת השבוע בתערוכת MWC 2019 הנערכת בימים אלה בברצלונה.

באירוע לא אפשרו לנו לקפל את המכשיר בעצמנו, אך נציג של החברה עשה זאת והדגים כיצד האפליקציות עוברות ממצב הטלפון שלהן, המותאם למסך קטן אל גרסת הטאבלט – כך לדוגמא דפדפן הכרום שהציג דף יחיד על גבי המסך הקטן, הפך במעבר אל מסך גדול לדפדפן שולחני מלא בעל תצוגת לשוניות ושורת כתובת.

המסך, שנמצא על חלקו החיצוני של המכשיר, מתקפל לשניים ויוצר שני מסכים חיצוניים בגודל של 6.6 ו-6.4 אינץ'. כאשר הוא במצב פתוח Mate X מספק מסך בגודל של 8 אינץ' – גדול יותר משל סמסונג. את מערך הצילום, חיישן טביעות האצבע ושאר החיישנים, וואווי הטמיעה בבליטה בדופן וגם אז עוביו של המכשיר נותר דקיק.

כיאה למכשיר סופר פרמיום ה-Mate X מצוייד בכל טוב, כשהוא מונע על ידי מערכת על שבב מסוג Kirin 980, זאת לצד זיכרון עבודה בנפח 8 גיגה-בייט, זיכרון אחסון בנפח 512 גיגה-בייט וסוללה בנפח 4500 מיל-אמפר/שעה.

בנוסף, יצא לנו להתרשם מהעיצוב וגימור המכשיר, זה הרגיש מרשים חרף היותו עשוי פלסטיק, דבר שתרם למשקל הקל באופן מפתיע לגודלו.

וואווי לא מסרה תאריך מדויק מתי ה-Mate X יגיע לחנויות, אך אמרה כי הוא יושק באמצע 2019 כשמחירו יעמוד על 2,299 אירו.