בכנס המתפחים של סמסונג (Samsung) שנערך לפני שלושה חודשים, קיבלנו הצצה חטופה אל העתיד, כשמנכ״ל החברה החזיק בידו מכשיר בעל מסך מתקפל. זה הוצג בחשאיות כשרק צללית המכשיר הוצגה לבאי האירוע. אך הערב באירוע ההכרזה של Galaxy S10 שנערך בסן-פרנסיסקו, הציגה היצרנית את המכשיר במלוא הדרו – ה-Galaxy Fold – המכשיר המתקפל הראשון מתוצרתה.

ההכרזה על מכשיר ה-Galaxy Fold מסמלת עשור לסדרת מכשירי ה-Galaxy של סמסונג. כאשר עם הכרזתו סמסונג יורה את יריית הפתיחה להשקת דור המכשירים המתקפלים.

במבט ראשון, ה-Galaxy Fold נראה במצב 'סגור', כמו שני מכשירי טלפון צמודים זה-לזה. כשהוא מצוייד במסך קטן יחסית בגודל 4.6 אינץ׳, באבחנה של 1536×2152 פיקסלים וביחס של 21:9. המעניין הוא במצב פתוח, אז הוא הופך למחשב לוח בעל מסך בגודל 7.3-אינץ׳, באבחנה של 840×1960 פיקסלים וביחס של 4.2:3 עם מגרעת גדולה בצידו הימיני המסך.

נסגר כמו ספר

היכולת 'לקפל' את המכשיר מתאפשר בזכות שימוש במסך Dynamic AMOLE, אשר דק ב-50 אחוז בהשוואה למסכים אחרים. דקיקות זו מקנה לו את האלסטיות הגבוהה, זו לצד מערכת צירים ייעודית ונסתרת המאפשרת לקפל את המכשיר לשתיים, כשזה נסגר כמו ספר.

באירוע הודגם כיצד המעבר בין התצורות השונות נעשה באופן חלק ורציף, כאשר ניווט שהחל על המסך הקטן שהמכשיר מקופל ממשיך על גבי המסך הגדול, כאשר עתה זה מאפשר להציג פרטים רבים יותר. בנוסף, בסמסונג ניצלו בחוכמה את שטח המסך הנוסף ב-Galaxy Fold כשזה מאפשר ריבוי-משימות גדול יותר. כאשר ניתן להשתמש בעד שלושה יישומים במקביל כמו לצפות בסרטון ב-YouTube, לצד התכתבות ב-WhatsApp וחיפוש ברשת.

בסמסונג מתגאים בעבודה הצמודה עם גוגל (Google), המפתחת של מערכת הפעלה אנדרואיד ועם מפתחי האפליקציות וזאת כדי להבטיח רציפות עבודה וחווית שימוש מיטבית עם התצורה החדשה.

חיית מולטימדיה

Galaxy Fold נועד גם לצריכה של מדיה, לא רק בזכות המסך הגדול אלא שזה מצוייד גם בזוג רמקולים סטריאו תוצרת AKG. כמו-כן המכשיר מצוייד בלא פחות משש מצלמות: מערך צילום משולש בחלקו האחורי עם מצלמה בעלת זווית אולטרה רחבה באבחנה של 16 מגה-פיקסל, מצלמה בעלת זווית רחבה באבחנה של 12 מגה פיקסל ומצלמת טלפוטו באבחנה של 12 מגה פיקסל.

מצלמה קדמית יחידה באבחנה של 10 מגה פיקסל כאשר המכשיר במצבו הסגור ומערך צילום קדמי כפול הנגלה כשהמכשיר פתוח – עם מצלמה רחבה באבחנה של 10 מגה פיקסל ומצלמה רגילה באבחנה של 8 מגה פיקסל.

את Galaxy Fold מניעה מערכת על שבב עם מעבד מתומן ליבה בליתוגרפיה של 7 נ״מ ובארכיטקטורה של 64-ביט, כאשר הוא מצויד בצמד סוללת עם הספק כולל של 4,380 מיל-אמפר/שעה. זיכרון העבודה הוא בעל הנפח הגדול ביותר מסמסונג עד היום – 12 גיגה-בייט, לצד אחסון בנפח של 512 גיגה-בייט ללא אפשרות הרחבה.

מכירת ה-Galaxy Fold תחל ב-26 באפריל כשזה יוצע לרכישה במחיר של 1,980 דולר.

צפו: כך נראה Galaxy Fold

https://www.youtube.com/watch?v=7r_UgNcJtzQ
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.