רום האנדרואיד הפופולרי CyanogenMod משיק רשמית את גרסת CM9 החדשה המבוססת על Android 4.0. הרום יוצא לגרסה יציבה ראשונה (stable) זאת לאחר השקת גרסת RC1 בסוף יוני ו-RC2 בחודש שעבר ומביא למעשה את בשורת ה-ICS לשלל מכשירים שהיצרניות לא דאגו להם כמו ה-Galaxy S הראשון, Xperia Play )שהוצהר כבר כי לא יקבל), Xperia Mini ועוד עשרות מכשירים שונים. גם טאבלטים בין הרשימה וניתן למצוא את Galaxy Tab, Transformer ועוד כאשר הצוות ממשיך לשחרר גרסאות סופיות למכשירים נוספים.

בשונה מהגירסה של היצרנית, CM9 היא גרסת אנדרואיד כמעט נקייה לגמרי, ללא תוספות ואפילו ללא הרשאות רוט כברירת מחדל. הגירסא קרובה מאוד לחוויית האנדרואיד שמקבלים הבעלים של מכשירי הנקסוס למעט תוספות ושיפורים שהכניסו המפתחים של הקבוצה. גם יישומי הגוגל כמו ה-Gmail וחנות האנדרואיד נדרש להוריד בנפרד.

הגרסה הבאה שעובדים כבר ב-CynogenMod, היא על Jelly Bean שתהיה CM10, והצפי כי השחרור שלה לא ייקח כל כך הרבה זמן כפי שקרה עם גרסת ה-ICS והערכה שלהם כי השינויים ברום יהיו קטנים וזריזים. כפי הנראה אותה רשימת מכשירים התומכים ב-CM9, ייתמכו גם ב-CM10 והשאלה הנותרת היא מתי הרום ישוחרר.

לרשימת המכשירים הנתמכים, היכנסו לאתר. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.