אם קראתם את הכותרת פעמיים, אתם לא היחידים. אחד הרומים הפופולרים ביותר למערכת האנדרואיד, CyanogenMod פרסמו כי הם יבטלו את הגישה להרשאות רוט (Root) בגרסאות הרומים הבאים, וב-ICS תחילה. ב-CM9, האפשרות לרוט תבוטל כברירת מחדל, ומשתמשים אשר ירצו בגישה שכזו, יוכלו לפתוח אותה על ידי גישה לתפריט הפיתוח תחת הגדרות המכשיר.

השינוי במדיניות אומרים ב-CyanogenMod, היא כדי לתת אלטרנטיבה לרום הברירת מחדל המגיע עם המכשיר ולספק גרסת OEM לכל מי שיחפוץ בכך, כולל יצרניות ולמנוע אפשרות של פריצת אבטחה כמו הרשאות רוט שניתנו כברירת מחדל בגרסאות הקודמות.

למתשמשים המעוניינים בכך, ב-CM9 ישנה אפשרות לאפשר הרשאות רוט תחת תפריט הפיתוח בהגדרות המכשיר. ישנם 3 סוגים שונים – האחד עבור ADB המשמש לפיתוח, השני עבור אפליקציות הדורשות הרשאות רוט (כדוגמת Titanium backup) והשלישי עבור שניהם.

הרום הפופולרי כבר אינו קטן כפי שהיה בתחילת דרכו, ויותר ממיליון מכשירים כבר רצים עם הגרסאות השונות שהפיצה קבוצת הפיתוח מאז שנת 2008. הצפי עם שחרור CM9, מספר המכשירים יגדל עוד יותר, במיוחד לאור השינויים הרבים בממשק המשתמש שביצעה גוגל בגרסת ה-ICS, ועם קהל יעד כה גדול האנשים ב-Cyanogen מרגישים אחריות לא קטנה כשהם מספקים מערכת הפעלה לכל כך הרבה מכשירים בשוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.