מכשיר האנדרואיד גיימינג הראשון, הלא הוא ה-Xperia Play, היה אחד המעניינים ונחשקים בתערוכת הסלולר של שנה שעברה. עם מספר גדול של משחקים, פרסומות משעשעות ומצמררות, ועיצוב שכל גיימר חובב סמארטפונים היה רוצה לעצמו. גם אצלנו הוא הושק והגיע לידנו לסקירה, והתרשמנו כי אמנם לא מדובר במכשיר חדש לאותה תקופה (מעבד 1 ג'יגה-הרץ, זיכרון 512MB, מצלמה 5MP, מסך מולטי-טאץ' בגודל ארבעה אינץ' ובקר משחק נשלף), אך הוא סיפק את הסחורה ויותר חשוב –  היו בו משחקים רבים ומהנים.

אך נראה כי תהילת העולם חולפת במהירות רבה שכן אמש הודיע סוני כי המכשיר המדובר לא ישודרג לגרסת ה-Android 4.0 החדשה של גוגל: “לאחר בדיקה נרחבת עם צוותי הפיתוח שלנו יחד עם השותפים, הגענו למסקנה כי עקב בעיות יציבות של המכשיר במיוחד עם המשחקים, לא ניתן להבטיח כי מכשיר זה יריץ את Ice Cream Sandwich –  לכן, לא נאפשר את שדרגו האנדרואיד 4.0.” אמרה סוני בבלוג. בחברה אומרים כי הגיעו להחלטה אחרי שקיבלו משוב מקהילת המפתחים והן על ידי משתמשים מתקדמים ומספקי התוכן אשר מצאו כי עדכון הבטא לאנדרואיד 4.0 ששוחרר נמצא בעייתי בשל החומרה המיוחדת של המכשיר (בקר המשחק) אשר גרם לחוסר תפקוד הלחצנים בזמן המשחק, מה שגרם לסוני לקבל את ההחלטה לא לשדרג את המכשיר.

בינתיים, סוני עובדת מזה זמן על גרסאות ICS לסדרות ה-Xperia הקיימות וגם שם מדווחים כי ישנם בעיות שעדיין לא הצליחו להתגבר עליהם ולכן זו הסיבה לעיכוב העדכונים. אנחנו בכל אופן לא ממש מופתעים, שכן גם סמסונג ביטלה עוד מראש את הגעת העדכון למכשיר ה-Galaxy S בעל חומרה דומה, ובכלל קיווינו לראות את ה-Xperia Play 2 בתערוכת הסלולר בברצלונה, דבר שלא קרה וייתכן שזה בשל השינויים בחברה שהתרחשו באותה התקופה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.