צוות מפתחי הרום הפופולרי Cyanogen Mod רק שחררו לאחרונה את גרסת הבטא לגרסת ה-ICS עבור כמה עשרות מכשירים, כעת מדברים בצוות על גרסת ה-CM10, שזו תהיה מבוססת על האנדרואיד 4.1 Jelly Bean שהוכרזה בשבוע שעבר ב-Google I/O.

באופן (לא) מפתיע, ב-Cyanogen בחרו להקפיץ את מספר השחרור מ-CM9 ל-CM10, למרות כי לא מדובר בשינויים גדולים במערכת בהשוואה בשינויים שעברו מ-Gingerbread ל-ICS. בצוות אומרים כי אמנם גוגל לא שחררה את קוד המקור של המערכת, אך להערכתם זה יהיה פשוט למדי לעבוד על הגרסה החדשה, שכן היא לא תדרוש כתיבה מחדש של המערכת כפי שהיה ב-ICS, והצפי שלהם כי השינויים ברום יהיו קטנים וזריזים. בימים אלה, הצוות עדיין עסוק בשחרור הגרסה הסופית והייציבה של CM9 (ועדיין גם CM7), והם מבטיחים כי ברגע שיסיימו, גרסת CM10 היא הבאה בתור לשחרור.

הערכות הם כי אותה רשימת מכשירים התומכים ב-CM9, ייתמכו גם ב-CM10, והשאלה מתי זה יקרה עוד אין מענה. העדכון ל-Jelly Bean לא אמור לקחת זמן רב כפי שקרה עם ICS, כ-8 חודשים מאז הכרזה, וכפי הנראה זה יקרה בחודשיים-שלושה החודשים הקרובים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.