גירסאת אנדרואיד נקייה

בעלי מכשיר אנדרואיד שטרם קיבל את העדכון לגירסאת ה"קסטה" או אלו אשר מעדיפים חווית אנדרואיד נקייה – שמחו!, גירסא 9 של הרום הפופלארי CyanogenMod זמינה להורדה החל מהיום בגירסא הראשונה המועמדת לשיחרור אשר נועדה להביא את בשורת ה"קסטה" להמונים.

37 מכשירים נתמכים

גירסאת אנדרואיד נקייה כמעט לגמרי

על-פי הפרסום החגיגי שעלה באתר הקבוצה, עברו כ-225 יום מאז ששחורר קוד המקור של אנדרואיד 4.0 הידוע בשם הקוד "קסטה" (Ice Scream Sandwich), והיום משוחררת לציבור הצורבים את CyanogenMod 9 בגרסת RC1, הגירסא הראשונה שהיא "מועמדת לשיחרור" (Release Candidate). הדבר מצביע על כך שמדובר בגירסא יציבה אשר עברה בדיקות במשך חודשים ארוכים על-ידי מפתחי הקבוצה והמתנדבים שנידבו את המכשיר האישי שלהם.

הגירסא זמינה להורדה עבור 37 מכשירים ובינהם מכשירים אשר לא יקבלו עדכון לגירסא 4.0 מהיצרנית כמו Xperia Play וה-Galaxy Tab הראשון. אך גם עבור מכשירים אשר קיים עבורם עדכון לקסטה כמו ה-Galaxy S II וה-Senstaion. באתר הקבוצה ניתן למצוא את רשימת המכשירים המלאה.

בשונה מהגירסא של היצרנית מדובר בגירסאת אנדרואיד כמעט נקייה לגמרי, ללא תוספות מהותיות ואפילו ללא הרשאות רוט כברירת מחדל. הגירסא קרובה מאוד לחוויית האנדרואיד שמקבלים הבעלים של מכשירי הנקסוס למעט תוספות ושיפורים שהכניסו המפתחים של הקבוצה.

אין ספק כי הקבוצה עושה עבודת קודש עבור משתמשי האנדרואיד ומאפשרת גם למכשירים שהיצרנית הפסיקה לתמוך בהם להינות מהגירסא העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה, בכל אופן עד שתגיע גירסאת "סוכריות הגומי" שככל הנראה נשמע עליה היום ב-Google I/O, כנס מפתחים השנתי של גוגל.

עדכון: בשל השאלות ששאלו הגולשים, יש צורך להוריד בנפרד את יישומי גוגל (ג'ימייל, פליי וכו') בלינק הבא ולהתקין דרך ה-Recovery.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.