לא הרבה חידושים ניתן למצוא בטלפונים החכמים בשנים האחרונות. עם זאת, מוחם של מהנדסי היצרניות עובד שעות נוספות כדי לפתח את הדבר הבא שעוד טרם נראה. אמנם צפויה דרך ארוכה מרגע שפיתוח טכנולוגי צץ ברמת רעיונית ועד שמוטמע במכשירי הלקוחות, אך הרבה ניתן ללמוד מרישומי הפטנטים שמגישות החברות לאישור. הנה כמה מהם שהוצגו בשנה האחרונה.

מותו של מחבר הטעינה?

חברות המפתחות טכנולוגיות לטעינה אלחוטית דרך האוויר כבר עלו לכותרות לאחרונה, אך נראה שבשנים האחרונות גם סמסונג מפתחת טכנולוגיה דומה עבור מכשיריה. בפטנט שהגישה לפני כשנתיים, אך פורסם לאחרונה, נראה כיצד החברה מתכננת לטעון מכשירים באופן אלחוטי באמצעות רפלקטורים ייעודיים שיוצבו בחדר.

Image result for wireless air charger

השעון החכם קטן מדי עבורכם?

בעידן שבו מסכי הטלפונים החכמים רק הולכים וגדלים, לשעונים החכמים שטח תצוגה קטן, המגביל לעיתים את יכולות השליטה שלנו בהם. בכמה פטנטים שהגישה לאחרונה חברת וואווי הוצעו כמה שיטות חדשות לשליטה בשעונים חכמים. אחת מהן כוללת חיישנים שיזהו מחוות שנעשה בסמוך לשעון והן אלה שישפיעו על המתרחש בו.

כשהסמארטפון מתכווץ לגודל עט

אמנם סמסונג מזוהה יותר עם עט הסטיילוס של סדרת ה-Note, אך נראה שהפטנט הבא עומד לשנות את המשוואה. LG מתכוונת להפוך את העט שיצורף למכשיריה לטלפון חכם בעצמו. על פי רישומי הפטנט נוכל באמצעותו לקיים שיחות, הוא יכלול מסכים גמישים, חיישנים רבים, מצלמה ומיקרופון.

גם מקדימה וגם מאחורה

חברות רבות מנסות לנצל כמה שיותר שטח תצוגה באמצעות המגרעת (Notch) המפורסמת שהחלו להטמיע בתצוגות המכשירים. בפטנט שהגישה סמסונג נראה שהמגרעת לא תגיע אל מכשיריה העתידיים והחברה מעדיפה להעניק שטח תצוגה רב באמצעות מסך משני אחורי.

מקשים מלוכלכים? לא בבית ספרנו

אמנם לא מדובר בפיתוח עתידי המיועד לסמארטפון, אך נראה שאפל עושה מאמצים כדי לשמור על נקיון מקשי המחשבים הניידים מתוצרתה. בפטנט שהגישה החברה יש פתרונות רבים עבור בעיית לכלוך המקשים, ממברשות, דרך פתרונות מכאניים הדוחקים את הלכלוך ועד גז דחוס שיופעל בכל לחיצה על המקשים.

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.