בקשה לפטנט של חברת LG אושרה לפני מספר ימים ופורסמה במסד הנתונים של משרד הפטנטים וסימני המסחר בארה"ב (USPTO). הבקשה מתארת ​​עט שביכולתו להחליף מוצרים אלקטרוניים שונים, ביניהם אפילו את הטלפון החכם.

בעוד עט סטיילוס (Stylus) רגיל, כמו זה של סדרת מכשירי ה-Note מבית סמסונג (Saumsung), משמש רק בתצוגת המכשיר לציור או לכתיבה, העט של LG מתוכנן לעבוד על כל משטח. זה מאפשר, למשל, לכתוב על נייר בזמן שהטקסט יוצג על מסך הטלפון. כמו כן, העט מכיל מצלמה מובנית, מיקרופון ושבב זיכרון שיאחסן הכל. יתרה מזאת, שרטוטים מסוימים מציגים אפשרות ביצוע שיחות עם העט, אלה יוכלו להתקיים בעזרת חיבור לטלפון ואף בלעדיו.

bellen stylus

משני צידי העט ממוקמים מסכים. התצוגה הקטנה מבין השתיים יכולה לציין זמן ולהציג קיצורי דרך ליישומים. התצוגה השנייה קצת יותר גדולה ונגללת החוצה מתוך העט ולפיכך יכולה להציג דברים גדולים יותר כמו הודעות והתראות שונות. תמונות נוספות מראות כי לעט יש ממשק שניתן להשוותו עם הממשק הרגיל הקיים בטלפונים ובטאבלטים, כאשר קיימים מספר מסכים ביניהם, מסך הגדרות, מסך התראות, מסך יישומים וגלריית תמונות.

הוכחה נוספת לכך שהעט מתוכנן לספק כתחליף לטלפון היא ריבוי החיישנים. חיישן קרבה, ג'יירוסקופ (Gyroscope), חיישן לחץ, מצפן אלקטרוני ואפילו חיישן מעקב אחרי העין וסורק טביעות אצבע קיימים. בעזרת חיישן התנועה, יכול העט לשנות את מצבו כדי לבצע פעולות שונות. יתרה מכך, ישנו מסך המגולגל בתוך העט, כאשר בלחיצת כפתור המסך הנשלף יצוץ והתצוגה המלאה תופיע.

zijkant display

עם זאת, מהרעיון ועד לביצוע יש הבדלים רבים, שכן לא בטוח כי הטכנולוגיה כיום מאפשרת לדחוס כל כך הרבה רכיבים לתוך עט. מלבד זאת, המסך המתקפל עדיין לא הגיע ליצור המוני, כך שרחוק היום עד שנראה פתרון שכזה על המדפים בחנויות.

 

-פרסומת-
גיק של טכנולוגיה מהמפגש הראשון שלי איתה. חובב מושבע של עולם הצילום והעיצוב הגרפי ופאנבוי גדול של סמסונג.