האם סמסונג (Samsung) תהיה היצרנית הגדולה הראשונה שתשיק טכנולוגיה לטעינה אלחוטית אמיתית של מכשירים ניידים דרך האוויר? לפי פטנט שפורסם לאחרונה, וכבר הוגש בידי החברה לפני כשנתיים, מסתמן שהיא בדרך שנראית הנכונה.

במסמכים הנלווים שהוגשו לארגון העולמי לקניין רוחני (WIPO) מתארת סמסונג כיצד היא יכולה, באופן פוטנציאלי להפוך מתח חשמלי לגלי רדיו באמצעות משדר, ולהשתמש ברפלקטורים שפזורים לאורך כדי לכוון אותם ישירות לכיוון המכשיר הנייד. וכך מעשה ניתן לטעון כל מכשיר ללא חיבור פיזי לכבל או משטח טעינה. הפטנט מגדיר כי המרחק המרבי בו המכשיר יוכל להיות מהרפלקטורים הוא כמטר, אם כי בעדכונים עתידיים המרחק הזה עתיד לגדול. בנוסף, ניתן יהיה לעבור ביניהם במהירות כך שהטעינה תוכל להמשיך למעשה תוך כדי תנועה.

2016 patent shows that Samsung is working on over the air wireless charging

הרפלקטורים מעוצבים כפאנלים שמסוגלים לשדר את האותות למכשיר תוך כדי התחשבות בעצמים שמפריעים בדרך או אנשים, שכביכול חוסמים את הגלים. מה שאומר שניתן גם לטעון את המכשיר הנייד בכל זווית ובכל מיקום כל עוד המשתמש נשאר באותו חדר. בקשת הפטנט לא כוללת יותר מדי פרטים נוספים, שכן סמסונג מעוניינת כנראה לשמור על חשאיות.

יש לה סיבה טובה לכך. דיווחים טוענים שגם חברת אפל (Apple) עובדת על טכנולוגיה דומה לשילוב במכשירי iPhone עתידיים, אך היא ככל הנראה רחוקה יותר. יחד עם זאת, חברת Energous האמריקאית כבר קיבלה אישור מה-FCC עבור הטכנולוגיה שלה, שדומה מאוד למה שמתואר בפטנט של סמסונג.