המושג ״טעינה אלחוטית״, שזכה השנה לאימוץ נרחב בתעשיית הסלולר, מעט מטעה שכן עדיין נדרש קשר פיזי בין המכשיר ובין המטען, בדרך כלל דרך הנחתו של הטלפון החכם על משטח הטענה ייעודי. המטען האלחוטי של חברת ההזנק האמריקנית אנרג'וס (Energous) שעלתה לכותרות עוד ב-2015, מציע חוויה שונה: הטענה אלחוטית אמיתית, בלי קשר פיזי בין המטען ובין המכשיר הנטען, למרחק של עד מטר באוויר.

המטען החדשני, שזכה כעת לאישור רשמי מטעם רשות התקשורת הפדרלית בארצות הברית (FCC), ממיר את האנרגיה החשמלית הנדרשת לצורך הטענת מכשירים לאותות רדיו, המשודרים לכיוונו של הגאדג׳ט. מקלט המותקן במכשיר עצמו ממיר את האותות הללו בחזרה לאנרגיה חשמלית. המטען מסוגל לשדר אנרגיה למספר מכשירים במקביל, ולטענת היצרן יוכל לשמש לצורך הפעלת כמעט כל סוג מכשיר, החל מטלפונים חכמים וטאבלטים, דרך מקלדות ועכברים ועד לאוזניות.

בעוד שהטכנולוגיה עצמה זכתה כאמור לאישורה של רשות התקשורת האמריקנית, Energous טרם הציגה ערכה של מטען ומקלט מסחריים המיועדים ללקוחות, או הכריזה על שיתופי פעולה בתחום מול היצרניות הגדולות. זמן טוב להכרזות כאלו יהיה תערוכת האלקטרוניקה CES בלאס-וגאס, המרוחקת מאיתנו רק כשבועיים.