סמסונג (Samsung) רשמה השבוע פטנט על עיצוב חדש לטלפון חכם, שנראה שונה למדי מדגמי החברה הקיימים. בצדו הקדמי, המסך מכסה כמעט את כל פני המכשיר – אולם במקום מגרעת מעדיפה סמסונג להותיר רצועת מסגרת צרה מעל התצוגה המכילה את המצלמה הקדמית ורמקול לשיחות.

אולם בצדו האחורי של המכשיר מגיע חידוש משמעותי יותר: מסך שני, התופס כשליש מגודל המכשיר כולו. ייתכן שמסך זה מיועד לצורך הצגת התראות, או שימוש באפליקציות זעירות (ווידג׳טים) מבלי שהמשתמש יצטרך להפעיל את התצוגה הראשית.

בתחתית המכשיר ניתן להבחין בחיבור USB-C, אך חיבור האוזניות הסטנדרטי, עליו בחרה היצרנית הקוריאנית שלא לוותר בניגוד לכמה ממתחרותיה, נעדר לחלוטין מעיצוב זה. פריט נוסף שלא ניתן לראות במסמכי הפטנט הוא חיישן טביעות אצבע, אם כי לא ברור האם הוחלף במערכת זיהוי פנים, או בחיישן המוטמע בתוך המסך עצמו.

סביר להניח שהפטנט איננו מתאר שינויים וחידושים שאותם נראה כבר בהשקות הקרובות של סמסונג: מכשירי ה-Note 9 וה-Galaxy S10. עם זאת, ייתכן שלפחות חלק מהרעיונות הללו יגיעו למכשירים שאותם תשווק סמסונג לקראת סוף 2019 או בתחילת שנת 2020. עם זאת, סמסונג כבר וויתרה על רעיון דומה לפני כשלוש שנים, כך שאין לדעת מה נראה בדיוק בהמשך.