במהלך השבועות האחרונים הולך ומתגבר זרם השמועות אודות מכשיר הטלפון המתקפל של סמסונג (Samsung), המבוסס על טכנולוגיה החדשנית שתאפשר לפרוס או לקפל את המסך בהתאם לשימוש באותו רגע. מסתבר שמבחינת סמסונג לא מדובר ברעיון חדש – וכבר ב-2015 הייתה החברה קרובה להשקת מכשיר מתקפל, שייצורו בוטל ברגע האחרון.

הפרויקט המסתורי של סמסונג, שזכה לשם הקוד Project V, נחשף לאחרונה בשורה של צילומים שהודלפו לרשת. במקום מסך גמיש, שאמור להיות האטרקציה המרכזית במכשיר המתקפל החדש של החברה, ב-Project V נעשה שימוש בשני מסכים נפרדים. האחד הוא המסך ״הראשי״, שמוצמד למארז חומרה שנראה כמעט זהה לזה ה-Galaxy S6 (שפותח במקביל אליו), ואילו המסך השני מחובר אליו באמצעות ציר מסתובב.

התוצאה היא אומנם מכשיר טלפון חכם עבה וכבד יחסית (מלוא עוביו של ה-Galaxy S6 ובנוסף עובי המסך הצמוד), אך גם כזה שהיה עשוי להציע למשתמשים הכבדים תצוגה גדולה במיוחד. ניתן לחשוב גם על אפליקציות המנצלות מבנה זה באופן ייחודי, אם כי בסמסונג ככל הנראה לא הספיקו לפתח כאלו בטרם נתקבלה ההחלטה לוותר על השקתו.

ה-Project V, כידוע, לא הגיע מעולם למדפי החנויות, ובסמסונג בחרו שלא לאלתר ולנסות לפתח מכשיר העושה שימוש במסך גמיש ומתקפל באמת – מאמץ שאת ראשיתו ניתן לראות כבר בדגמי ה-Note Edge וה-Galaxy S6 Edge שהושקו בסוף 2014 ותחילת שנת 2015, בהתאמה.

קרא עוד:  הרמקול החכם של סמסונג בדרך, אבל הוא לא יתחרה ב-Echo או Nest

מי שכן עשתה והשיקה מוצר דומה היא ZTE עם Axon M, שאותו גם סקרנו בתחילת השנה.