סאני תקשורת, יבואנית ומשווקת סמסונג סלולר בישראל, פרסמה לפני כחודשיים בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה כי ב-15 למרץ כל מכשירי Galaxy S II אשר נרכשו בחברות הסלולר או ישירות מסאני ישודרגו לגרסת האנדרואיד העדכנית ביותר, הלא היא Ice Cream Sandwich. חדשות אלו היו בהחלט משמחות מאוד, שכן זוהי ההצהרה הראשונה על שדרוג מכשיר הדגל של סמסונג לגרסת ICS בעולם כולו. כולנו הופתענו, והודעה זו של סמסונג צוטטה כמעט בכל אתרי הטכנולוגיה ברשת וגם מעבר לים. הרגשת הקיפוח הישראלי התפוגגה לרגע מסוים, אך לשווא.

לא עודכן, אבל רשמי
כפי שבוודאי שמתם לב, מכשירי ה- Galaxy S II בישראל טרם עודכנו באופן רשמי. הסטטוס המשמח נמחק, ואנחנו נשארנו פעורי פה. כל בעלי המכשיר האגדי בישראל (גילוי נאות: כולל אותי) נאלצים להישאר עם גרסה מיושנת שאף לא מנצלת את יכולות המכשיר במלואן, עד להודעה חדשה. מאכזב? כמובן שכן. בעקבות עיכוב זה, חלקנו פשוט מעדיפים להחליף את רום המכשיר לגרסה הרשמית באנגלית שכבר הושקה ולא לחכות לרום הרשמי, ובכך לשדרג את גרסת המכשיר ללא המתנה ארוכה.

בדקנו את תגובת סאני תקשורת בעניין, וזו התשובה שקיבלנו: "סאני תקשורת, יבואנית ומשווקת סמסונג סלולר בישראל פועלת במרץ להתאמת עדכון Android 4.0 ICS למכשירים בישראל. אנו נעדכן בהקדם, לגבי המועד בו התוכנה תהיה זמינה להורדה עבור משתמשי Samsung Galaxy SII בישראל באמצעות KIES או FOTA לנוחיותם".

קרא עוד:  אפל לא מכרה מספיק iPhone Xs ונאלצה לשלם לסמסונג 684 מיליון דולרים

מי אחראי על העיכוב?
אם סאני כבר הכריזה על העדכון בישראל, משמע כי הוא כבר מוכן, אז מי מונע את השקתו למכשירים? צריך לזכור כי מי שעוד צריך לעבוד על העדכון הם חברות הסלולר בישראל שמוסיפות את היישומים וההגדרות שלהם למכשירים, וכי יש להניח שסאני מעוניית שההשקה תתבצע במקביל בשלושתן. לכן ייתכן שאחת מהחברות היא זו שמונעת לכאורה את הפצת הגרסה בישראל.

מאז הכרזת הדור הבא של הסמארטפונים, ה- Galaxy S3, מכשיר ה- Galaxy S2 הפך מבחינת סמסונג העולמית להיסטוריה. קפיצת מדרגה בדור החדש של הגלקסי משאירה את הדור הקודם מאחור. סביר להניח שסאני עובדת במרץ להבאת המכשיר החדש במקביל, אך בכל אופן, מספר לא מבוטל של שאלות בקשר לעדכון זה, פוקד את עמוד הפייסבוק של החברה. לקוחות רבים מביעים את אכזבתם ומנסים להבין את פשר העיכוב.

כפי שסאני ענתה לחלק מהגולשים, "תקלה טכנית צצה בעדכון החדש" והם פועלים במרץ לתקנה. ואנו שואלים, עד מתי?