סוף סוף הוא הגיע: העדכון המיוחל שרבים חיכו לו, ה-Android 4 ICS יצא רשמית למכשיר ה-Samsung Galaxy S 2. כך הודיעה- Samsung Mobile העולמית היום לפנות בוקר בעמוד הפייסבוק שלה, וכך נכתב שם: "סמסונג מציעה שדרוג לאנדרואיד 4.0 ICS ל-SGS2. אנו שמחים לבשר כי אנדרואיד 4.0 Ice Cream Sandwich יוגש למשתמשי ה-Galaxy S II במדינות אירופה וביניהן: פולין, הונגריה, שבדיה וגם לקוריאה היום ובהדרגה יגיע לשווקים נוספים". סמסונג לא שוכחת גם ממכשיריה השונים ומבטיחה כי: "עדכון ICS ל-Galaxy Note, Galaxy S II LTE, Galaxy Tab 8.9 and 10.1 יגיע בקרוב." אולם אין היא מציינת כי יגיע העדכון גם ל0Galaxy S הראשון.

בנוסף לכך, סמסונג מציעה גם שדרוג נוסף לגרסה האחרונה של  GingerBread שיגיע בסוף חודש מרץ למכשירים שלא מקבלים עדכון ל-ICS וביניהם: Galaxy S, Galaxy Tab 7", Galaxy S Plus, Galaxy S SCL  ו- Galaxy W. סמסונג גם הודיעה כי: "הזמינות והתזמון של עדכון התוכנה לדגמים ספציפיים ל-Android 4 תלויים ומשתנים בהתאם לדרישות השוק של ספקים סלולריים."

סמסונג כבר אמרה ביום שישי האחרון כי העדכון יושק ב-12 לחודש, אך חזרה בה מהר מאוד. הפעם נראה כי מדובר בעדכון הסופי, ואט אט הוא ישוחרר בכל העולם. ומה קורה לגבי ישראל? אנחנו מבררים ונעדכן בהמשך בפוסט זה. (מקור)

עדכון: את הרום האירופאי כבר תוכלו להוריד מ-XDA.

עדכון 2: סאני שלחה את הודעתה הרשמית הלא כל כך מעודדת: "אנו שמחים ומברכים על ההכרזה העולמית של סמסונג לעדכון גרסת Android 4.0 (ICS) עבור מכשירי ה- Samsung Galaxy SII ופועלים במרץ לזמינות העדכון בעברית בישראל. אנו נעדכן במועד בו התוכנה תהיה זמינה להורדה עבור משתמשי Samsung Galaxy SII בישראל באמצעות KIES או FOTA לנוחיותם."

עדכון 3: מדוע מתעכב עדכון ICS ל-Galaxy S II בישראל?

עדכון 4: הגרסה הרשמית הושקה בישראל