Skullcandy Crusher ANC
בקצרה
אם אתם אוהבים באסים ואם אתם גם מחפשים אוזניות אלחוטיות שמציעות בקרת סינון רעשים אקטיבית (ANC) אז ייתכן שכדאי לכם להוסיף לרשימה הקצרה את Crusher ANC של Skullcandy. הבעיה היא שהן קצת יקרות מדי למה שהן מציעות
אהבנו
באס חסר תקדים לאוזניות
שמע עוצמתי וחזק
יש חיבור 3.5 מ"מ
פחות אהבנו
גימור פלסטיק פשוט
סינון רעשים סביר
יקרות
7
מחיר מומלץ

חובבי מותג סקאלקנדי (Skullcandy) מכירים את משפחת המוצרים Crusher היטב. זהו המותג המלווה את החברה עוד מ-2014. הדגם המקורי היה חוטי וכשנתיים לאחר מכן הגיע גם הדגם האלחוטי, Crusher Wireless. עכשיו זה תורו של עוד מוצר ברשימה המציע את החידוש האחרון – Crusher ANC, אוזניות עם עם מסנן רעשים אקטיבי.

מדובר בדגם השני של החברה שמציע מנגנון סינון רעשים. הראשון היה Venue אותו סקרנו כאן אצלנו בשנה שעברה. לעומתו, Crusher ANC מנסות להביא חוויה שונה לגמרי לחובבי הצלילים הנמוכים, ובפרט באזניות משתיקות רעשים.

עיצוב

האוזניות Crusher ANC אינן שונות בהרבה, לפחות מבחינה חיצונית, מהאוזניות שהציעה סקאלקנדי בדורות קודמים. יש להן מראה סולידי, העיצוב אינו בולט מידי ואינו מציע צבעים במיוחד. אנחנו קיבלנו אוזניות בצבע השחור, אבל הן זמינות גם בבורדו. בהשוואה ל-Venue, האוזניות הנוכחיות מציעות ליטושים קלים בלבד אבל גם שיפור אחד חשוב מאוד – הן אינן חורקות כמו הדגם הקודם שבדקנו. עם זאת, כן היינו שמחים לראות רמת גימור גבוהה יותר וקצת פחות תחושת פלסטיק.

Skullcandy Crusher ANC headphones

הן קלות יחסית ומתקפלות כשצריך. מדובר באוזניות 'מעל האוזן' (Over ear) וכריות הספוג מכסות את כל האוזן. זו תכונה חשובה לאטימה טובה, אבל היא חשובה לא לפחות לאיכות השמע ולאקוסטיקה. הן נוחות לשימוש גם לאורך זמן ואינן לוחצות יתר על המידה על האוזניים. הספוג נעים למגע, באוזניות וגם בקשת המתכתית העליונה. עם זאת היינו שמחים אם הספוג היה מעט יותר רך.

הן יושבות היטב על הראש ואין תחושה שהן יכולות ליפול גם בעת הליכה מהירה ברחוב. הבעיה של שימוש בפלסטיק דמוי עור בחיפוי הכריות הוא חימום יתר של האוזניים – לאחר כחצי שעה עד שעה של שימוש כדאי לקחת הפסקה, להוריד את האוזניות לכמה רגעים ולתת לאוזניים לנוח.

הכפתורים הרכים של Venue הוחלפו בכפתורים קשיחים ב-Crusher ANC, ולטעמנו זה נוח יותר ללחיצה. באוזניה הימנית נמצאים שלושה כפתורים, ששניים מהם (הקיצוניים) אחראים לשליטה בעוצמת השמע. בנוסף לחיצה ארוכה עליהם מאפשר לדלג בין שירים. הכפתור האמצעי, השקוע במעט, אחראי להשהיית הניגון כמו גם למענה וניתוק לשיחה.

כן מוצאים בחלק התחתון של האוזניה הימנית גם חיבור טעינה, ששונה מ-microUSB ל-USB-C המודרני, וכן חיבור אנלוגי 3.5 מ"מ המאפשר שימוש באוזניות גם כשהסוללה שלהן ריקה לחלוטין.

באוזניה השמאלית נמצא כפתור לחבירת מצב העבודה של טכנולוגיית סינון הרעשים. מבצעים עליו לחיצה כפולה לביטול או הפעלת הסינון. זהו גם כפתור ההדלקה/כיבוי של האוזניות, בלחיצה ארוכה, וגם זה שמשמש לצימוד שלהן. הכפתור קל לאיתור עם האצבע, אבל התגובה ללחיצה עליו מעט איטית. לוקח כחמש שניות במעבר בין המצבים, אולי גם בשל ההכרזה של האוזניות על המעבר למצב אחר.

לצידו של הכפתור ממוקמות ארבע נוריות חיווי המציגות את מצב ההפעלה. נורית לבנה קבועה משמע כי האוזניות מחוברות בבלוטות' להתקן כלשהו. אדום וכחול מהבהב במצב צימוד להתקן חדש. לחיצה קצרה להצגת מצב הסוללה בנוריות בצבע ירוק.

באס כפי יכולתך

הכפתור היותר מעניין ב-Crusher ANC הוא ה-Bass Slider. כפתור החלקה המאפשר לקבוע את רמת הבאס הרצויה שכבר הוצג בדגמים ישנים יותר בסדרה. כן, זה אכן נשמע כמו גימיק, במיוחד כשמדברים על באס באוזניות, אבל להפתעתנו זה עבר באופן שונה ממה שחשבנו.

הכפתור הזה מצליח להשפיע באופן ניכר על רמת הצלילים הנמוכים בכל סוגי השמע כמעט. הבאס חזק מאוד עד כדי כך שמרגישים רעידות סביב האוזניים ובמקרים מסוימים אפילו הלסת רעדה. זה כל כך קיצוני שאנו יכולים להמליץ על שינוי רמת הבאס רק ל-'משוגעים לדבר'.

התחושה אמם מוזרה ואפילו מוגזמת, אבל כן גורמת לעומק והוספת מימד נוסף בשמע באוזניות. זה לא משהו שהיינו משתמשים בו ביום יום, אבל הוא בהחלט מביא ליד ביטוי פיזי את המוטו של החברה:" Don't just listen to your music, feel it".

שקט שם בחוץ

אנחנו למודי ניסיון כבר עם אוזניות משתיקות רעשים. אי אפשר שלא לציין את הדגמים המובילים כמו -Bose QuietComfort 35 או Sony WH-1000XM3, או המתחרה העדכני Bose 700 ו-Jabra Elite 85h. אז לא, Crusher ANC אינן אוזניות שנמצאות ברמות האלה, למרות שמחירן דווקא כן.

אפשר לומר כי Crusher ANC נמצאות במקום טוב באמצע. יש להן סינון רעשים לא רע החוסם כ-60% מהרעשים סביב. מנגנון ההשתקה פועל כמובן טוב יותר ברעש מונוטוני, אבל הן הצליחו בבדיקות להפחית באופן משמעותי גם רעש משרדי כולל דיבור וצעקות. רחש הרקע כשמנגנון הסינון עובד והמוזיקה כבויה יכול עם זאת קצת להפריע.

בדומה ל-Venue מבחנית שמע הן טובות, אבל כאמור הן יקסמו במיוחד למי שחובב את הצלילים הנמוכים. הצליל מאוזן יחסית, קצת פחות מדויק ממה שציפינו לו, והוא מתאים במיוחד למי שאוהב את השמע חזק ועוצמתי. חתימת האודיו מעט משתנה כשסינון הרעשים עובד, אם כי הדבר לא מורגש יותר מידי.

יש גם אפשרות לקבוע פרופיל שמע מותאם אישית דרך האפליקציה. לא מדובר באקולייזר, אלא ממש בחתימת שמע מדויקת לאוזן של המשתמש. הדבר מתבצע על ידי הקשבה לצלילים בתדרים שונים בכל אוזן, כאשר מתקבל משוב מהמשתמש איזה צלילים הוא הצליח לשמוע. בהתאם לכך נבנה הפרופיל שאותו ניתן להפעיל ולכבות. אנחנו לא ממש הצלחנו לשים לב להבדלים, אבל זה גם תלוי בסוג המוזיקה המושמעת.

יש גם מצב Ambient Mode המאפשר להאזין זמנית לסביבה. אם מעוניינים להאזין למספר רגעים לשיחה בלי להסיר את האוזניות, יש להניח את כף היד על אוזן ימין, להמתין כ-3 שניות (ועוד 2 שניות עד כשההכרזה תסתיים) אז אפשר לשמוע את הסביבה היטב. גם במקרה של המחווה הזו היינו מעדיפים כפתור שיגיב במהירות.

סוללה מספקת

הסוללה של אוזניות Crusher ANC מספקת עד 24 שעות האזנה כאשר מצב השתקת הרעשים בפעולה ועוצמת השמע בינונית. אם מאזינים ללא מנגנון הסינון, אז זמן השימוש יכול להגיע לכ-40 שעות, שזה סביר ובהחלט מספק.

כאן חיבור ה-3.5 מ"מ לטעמנו משנה את התמונה, במיוחד אם יש לטלפון או למחשב חיבור שכזה. לעיתים כשלא נמצאים בתנועה השימוש בחיבור 3.5 מ"מ עדיף, הן מבחינת איכות שמע והן מבחינת חסכון בסוללה. הוא גם מאפשר שימוש במקביל כאשר ה-ANC פועל.

אנחנו אוהבים שערכות האוזניות מציעת גם כמה פינוקים. ב-Crusher ANC הפינוק הוא מארז עם כיסוי קשיח עם מקום מותאם לאוזניות כשהן במצב מקופל. בנוסף, יש מקום לכבלים שכבר מאוכלס בכבל טעינה USB-C וכבל 3.5 מ"מ.

השורה התחתונה

Crusher ANC של סקאלקנדי הן אוזניות משתיקות רעשים טובות, אבל יש להן עוד קצת פערים להשלים כדי להגיע לרמה של הגדולות. הן יתאימו במיוחד לחובבי הבאסים, שכן הכפתור הייעודי, על אף שנראה כגימיק, מצליח להוסיף ממד חדש לשמע.

התמחור שלהן קצת יקר, אם כי אפשר למצוא אותן במבצעים סביב ה-1,100 שקלים.