Bose NC 700
בקצרה
כאוזניות מבטלות רעשים, Bose NC 700 עושות עבודה נהדרת והן מצליחות לשדרג היטב את הדגם הקודם של החברה בתחום הזה. הן גם מצליחות לספק תחרות מעודכנת למה שמציעה סוני לשוק עם עיצוב מרשים, שמע מעולה, ונוחות רבה בעת שימוש ממושך, ויותר מהכל: מנגנון סינון רעשים ברמה שאין דומה לו.
אהבנו
עיצוב יפיפה
מנגנון השתקת רעשים מצוין
שמע איכותי
נוחות לשימוש ממושך
פחות אהבנו
מחיר יקר
אין אקולייזר
9.5

בשקט בשקט וקצת בלי שנרגיש, מתחוללת מלחמה לא קטנה בשוק הטכנולוגי. לא, אנחנו לא מדברים על תחום הסלולר, אלא דווקא על שוק האוזניות משתיקות הרעשים. מאז שסוני (Sony) החליטה להתחרות ב-Bose, נוספו עוד יצרניות רבות לשוק הזה ברמות מחיר שונות. ב-TGspot כבר סקרנו כמה אוזניות שכאלה, ויש עוד כמות גדולה למדי של מוצרים המנסים להיכנס לשוק הזה, שכאמור רק הולך וגדל.

אבל עם כל הכבוד ליצרניות אחרות, הקרב בין הענקיות הוא מה שמעניין את כולם, ועכשיו, שלוש שנים אחרי שהשיקה את QuietComfort 35 חוזרת Bose לזירה ומציעה את NC 700 כאוזניות שמנסות ממרחק של שנים לסגור את הפערים שנפערו עם הזמן, ואולי גם להציע קצת יותר ממה שמציעות בהשוואה WH-1000XM3 של המתחרה הגדולה סוני.

Bose NC 700: עיצוב מודרני

הדבר הבולט ביותר ב-Bose NC 700 בהשוואה ל-QC35 הוא ללא ספק העיצוב. בדור הקודם בחרה Bose בעיצוב די סטנדרטי, מגושם ומשעמם. במקרה של ה-NC 700 החדשות מציעות בהיבט הזה שדרוג ניכר כשהן נראות מודרניות עם נגיעות עתידניות משהו. הקשת דקיקה וגמישה והיא מתחברת לאוזניות במעין צינור גלילי שבמשיכת קו אחד וחלק מוצמד בצורה מעניינת לכיסוי האוזניים העדין למראה.

המראה הקליל שלהן בא לביטוי גם במשקל שמסתכם ב-250 גרם, והן מעט יותר כבדות מ-QC35 אבל קלות מאשר WH-1000XM3. עם זאת, הן עדיין חזקות למדי והן מעניקות תחושת עמידות שמכריזה כי הן יחזיקו לאורך זמן גם בשימוש כבד.

אבל מעבר לכך Bose NC 700 נוחות להפליא. כיוון גובה הקשת מתבצע מהאוזניות עצמן כך שמחליקים את הצדדים בהתאם לגובה הרצוי, כאשר האוזניות עצמן ניתנות לסיבוב עד לזווית של 90 מעלות כשבנוסף, אפשר להטות אותן מעלה או מטה. ספוגים מאוד נעימים המשולבים בקשת והן סביב האוזניות תורמים גם הם להרגשת הנוחות בעת השימוש.

NC 700 הן אוזניות מסוג 'על האוזניים' (Over Ear) והן מכילות בתוכן מעין מגרעת אלכסונית שמאפשרת לאוזניים להיכנס פנימה בעטוף כמעט מושלם שמועיל מאוד לאקוסטיקה טובה וגם לכך שבשימוש ממושך של מעל 4 שעות האוזניים לא מתחממות – וכן כבר אמרנו, אבל במהלך הבדיקות הללו הן התבררו כנוחות להפליא.

בניגוד ל-QC35, האוזניות הללו אינן מתקפלות, אבל כאמור הן מאפשרות סיבוב למצב שטוח. כך, כשמכניסים אותן לנרתיק הקשיח המצורף הן לא תופסות הרבה מקום. הנרתיק, אם כבר מדברים עליו, כולל תא קטן המכיל את הכבלים – USB C ל-USB לטעינה וכבל שמע אנלוגי 3.5 מ"מ ל-2.5 מ"מ.

אם קראתם את השורה האחרונה ולא הרמתם גבה – אז תקראו אותה שוב: מצד אחד אפשר לשמוח כי האוזניות עדיין מגיעות עם חיבור אנלוגי טרם הוסר, אבל בחברה החליטו להשתמש דווקא במחבר 2.5 מ"מ שאינו סטנדרטי. סביר כי הסיבה לכך הוא אילוצי מקום, אבל זה ממש חבל, וזה גם דורש לשאת את הכבל הייעודי לכל מקום.

Bose NC 700: שליטה במגע

תחילת השימוש באוזניות משתיקות הרעשים Bose NC 700 מתבצע בחיבור בלוטות' להתקן. החיבור מתבצע בתקן בלוטות' 5.0 החדש וכדאי, טרם החיבור לטלפון, להוריד את האפליקציה Bose Music מהחנות, להריץ אותה, ולעבוד לפי ההנחיות. מדוע? כי שמנו לב שאם מצמדים את האוזניות לטלפון טרם ההגדרה באפליקציה, היא לא מצליחה לזהות אותן ואז יש צורך לבצע את תהליך הצימוד בשנית.

השליטה באוזניות מתבצעת באמצעות כפתורים פיזיים הנמצאים בצדדים וכן כפתור משטח מגע גדול. באוזניה הימנית נמצא כפתור הכיבוי ובהפעלה (לחיצה בודדת) או צימוד בלוטות' (לחיצה ארוכה). מעט מתחת נמצא כפתור פיזי נוסף המתקשר עם מסייעת קולית. באוזניה השמאלית יש כפתור נוסף השולט בעוצמת מנגנון השתקת הרעשים.

מה שהפתיע אותנו לטובה הוא משטח המגע התומך במחוות. הוא ממוקם על הלוגו באוזניה השמאלית ומאפשר לבצע מספר פעולות שונות: החלקה כפולה להשהיית או המשך הניגון, החלקה ימינה או שמאלה למעבר בין שירים , שליטה בעוצמת השמע בהחלקה מעלה או מטה – כשזו מאפשרת אפילו שליטה בשמע המחשב אם מחברים את האוזניות דווקא אליו שלנו, לפחות במחשב Windows 10. בדרך כלל כפתורי מגע באוזניות פועלים באופן סביר מינוס, אבל ב-Bose NC 700 משטח המגע מצוין, רגיש מאוד ומגיב באופן מיידי.

עם זאת, מי שנוטה להניח את האוזניות על הצוואר כשהן לא בשימוש ימצא כי משטח המגע או הכפתורים עלולים להילחץ בטעות כפי שגילינו במהלך הבדיקות. מכיוון שכך צריך לכבות אותן לפני כן, שכן אחרת עלולים להוציא שיחות בלי להרגיש.

Bose NC 700: לא שומעים כלום

הציפיות שלנו ממנגנון השתקת הרעשים של Bose NC 700 היו שהוא יהיה ללא פחות ממושלם. בכל זאת, זו הייתה אחת הסיבות לפופולריות של QC35. ואכן, הן לא מאכזבות: סינון הרעשים עובד מצוין ומצליח להפחית גם רעשים חדים ובדציבלים גבוהים יותר. רעש מונוטוני לא ממה מהווה אתגר עבורן, וכשהסתובבנו עמן בחוץ קיבלנו תחושה של בידוד מהסביבה.

בהשוואה ל-WH-1000X הן לטעמנו מצליחות לספק סינון טוב יותר של רעשים, במיוחד כשהן מוגדרות לדרגה 10, הדרגה המקסימלית של סינון הרעשים החוסם את כל רעשי הסביבה ואת רוב הרעשים האחרים. מי שעובד בסביבה רועשת או במשרד פתוח עם המון אנשים בסביבה מאוד יעריך את NC 700 ויגלה הרבה פחות לחץ יומיומי.

כפתור סינון הרעשים הממוקם באוזניה השמאלית מאפשר להחליף בין שלושה מצבי סינון רעשים – דרגה 0, דרגה 5 או דרגה 10. באמצעות האפליקציה אפשר לקבוע במדויק את הרמה הרצויה או להגדיר רמות אחרות לכפתור מאלה המוגדרות כברירת מחדל. אפשרות ההאזנה לסביבה (Hear Through), כמו שיש לדוגמה ב-Jabra Elite 85h, מופעלת בלחיצה על הכפתור עד שמגיעים לדרגה 0, אז שומעים את הסביבה כאילו לא מצוידים באוזניות כלל וכלל.

Bose NC 700: איכות שמע

אין כל ספק: השמע מצוין, עשיר ומאוד מאוזן. האזנו בבדיקות למגוון סגנונות מוזיקה כשהן מחוברות לטלפון וגם למחשב ונהנינו מכל רגע. מי שמכיר את האוזניות של Bose לבטח מכיר את חתימה השמע של החברה, ו-NC 700 אינן יוצאות דופן. כלומר, אל תצפו לבאס מודגש במיוחד או טרבל קיצוני, אלה לשמע מאוד מאוזן וסולידי.

בהשוואה ל-WH-1000XM3 השמע הרבה יותר שטוח, וגם אין אקולייזר שיכול לשנות את המאפיינים. מי שמחפש משהו מעט יותר 'צבעוני' עם דגש על באס חזק, יעדיף כנראה את האוזניות של סוני.

בשימוש באוזניות בזמן שיחה הן סיפקו כמובן שמע מצוין, ולא היה לנו ספק מלתחילה. אבל מעבר לכך, גם הצד השני הצליח לשמוע אותנו היטב בלי קיטועים. גם הבלוטות' עבד ברציפות ללא כל בעיה, כולל היכולת להתחבר לשני מכשירים בו זמנית.

מה שקצת הפריע לנו היה דווקא המידע הקולי המושמע בידי המנגנון הפנימי של האוזניות. תיאור שם המתקשר או הטלפון מושמעים באנגלית רובוטית מאוד. ואם זה לא מספיק נעים, במהלך שיחה, אם נכנסת שיחה נוספת, מושמע שוב תיאור קולי של המתקשר שגורם לקיטוע השיחה ולהפרעה נוראית. מוזר וממש מעצבן.

Bose NC 700: סוללה

הסוללה של NC 700 מספיקה ל-20 שעות בעוצמת שמע בינונית. זה לא המון, אבל מספיק בהחלט למספר ימי שימוש בבית או בדרכים. בכל הפעלה של האוזניות מושמעת הודעה קולית עם זמן הסוללה הנותר – לא האחוז, אלא הזמן המדויק – וזה בהחלט נחמד יותר.

טעינת האוזניות נמשכת כשעתיים וחצי. החברה לא כללה מטען בערכה וצריך להשתמש במטען USB סטנדרטי. אם עובדים עם מטען מהיר, החברה מבטיחה כי 15 דקות טעינה מספיקות לכ-4 שעות שימוש.

כתוספת האוזניות זוכות לתמיכה מלאה של סייעת קולית כמו Google Assitant או Alexa. אפשר לבחור את הרצוי דרך האפליקציה, והיא זמינה להפעלה בפקודה קולית. הסייעת גם מאפשרת להקריא התראות המתקבלות בטלפון – באנגלית כמובן.

השורה התחתונה

כאוזניות מבטלות רעשים, Bose NC 700 עושות עבודה נהדרת ומציעות שדרוג חשוב לדגם הקודם, ובמקביל גם מצליחות להוות מתחרות מודרניות וצעירות לאלה של סוני. הן נראות נהדר, העיצוב מרשים, השמע שלהן מעולה, נוחות לשימוש ממושך ומנגנון סינון הרעשים הגיע לרמות שאין דומה לו.

ההנחיות הקוליות הן דבר שמציק, במיוחד שזה נשמע מאוד רובוטי ולא אנושי. חבל שאין אקולייזר לקבוע פרמטרים, כך שאפשר היה להוסיף מעט יותר 'צבע' לצליל, וגם היה נחמד אם זמן הסוללה היה מעט יותר ארוך. צריך גם לזכור כי הן יקרות יותר בכ-200 שקלים מהדור הקודם.

מחירן עומד על 1,499 שקלים עם אחריות לשנה של היבואנית הרשמית ניופאן.