Skullcandy Venue
בקצרה
אנחנו קצת חלוקים בדעתנו לגבי Skullcandy Venue. מצד אחד הן מספקות את הסחורה, כלומר יש להן שמע טוב ואיכות סינון רעשים טובה עוד יותר. גם המאפיינים השונים כמו מצב האזנה, נרתיק קשיח לנשיאה או חיי הסוללה הארוכים חשובים לחבילה. מצד שני, איכות הבנייה שלהן ובעיקר זה שהן חורקות, מעיבות על חווית השימוש במוצר.
אהבנו
איכות סאונד טובה
מנגנון השתקת רעשים מצוין
זמן סוללה מספק
לא אהבנו
איכות בנייה נמוכה
חורקות בכל תזוזה
6
מחיר מומלץ

חברת האודיו האמריקאית סקאלקנדי (Skullcandy), המוכרת בעיקר בזכות האוזניות המעוצבות שלה, נכנסה לראשונה לשוק האוזניות האלחוטיות משתיקות רעשים עם Venue. אוזניות אלו מציעות יכולות של אוזניות פרימיום במחיר נגיש. האם הן גם מצליחות לספק את מה שהן מבטיחות?

עיצוב

העיצוב של Venue אינו העיצוב הצבעוני המאפיין בדרך כלל את שאר המוצרים של החברה. הצבע השחור של הזוג שהגיע אלינו לבדיקה, כשאפשר לבחור גם בצבע לבן, נראה סולידי, פשוט ובסיסי. אלמלא לוגו הגולגולת הקטן בדופן וחריטת ה-X בצדדים, לא היינו מזהים את המותג.

אבל זה לא רק המראה הבסיסי. התאכזבנו גם מרמת הגימור של האוזניות אשר חורקות בצורה נוראית. בכל תזוזה של האוזניות נשמעות חריקות בולטות של פלסטיק, וזה מעניק תחושה של מוצר זול ופשוט. אמנם התופעה אינה מורגשת כשהאוזניות מונחות במקומן על הראש, אבל זה בהחלט משהו שלא ציפינו לו במוצר של מותג עולמי ומוכר שכזה.

Venue הן אוזניות מסוג 'מעל האוזן' (Over ear), ובכיסוי מלא. דבר זה חשוב להשתקת רעשי הסביבה, אבל גם דורש נוחות גבוה ושימוש עם חומרים איכותיים יותר. במקרה של Venue, הכריות של האוזניות נעימות ונוחות, והן עוטפות היטב את האוזן.

מצאנו אותן נעימות למגע, והן אינן מכבידות גם במהלך שימוש ממושך גם בזכות משקלן הקל. אולם יש תחושה לעיתים כי הן לוחצות קצת יתר על המידה, זאת למרות שיש מספר דרגות התאמה בקשת המתכתית – שגם היא אגב מרופדת. מצד שני, הן יושבות היטב במקומן ואין תחושה שעוד רגע הן נופלות. עדיין יש לקחת בחשבון כי אחרי שימוש ממושך, באופן טבעי, האוזן מתחממת וצריך לקחת הפסקה קלה לאוורור.

באוזניה השמאלית ממוקם כפתור ההפעלה וכפתור ה-ANC (ר”ת של Active Noise Cancelling) האחראי להשתקת הרעשים באופן פעיל. יש גם 4 נוריות חיווי המציגות את מצב הסוללה, ואחת הנוריות משמשת לחיווי כשמצב הבלוטות’ מופעל ומהבהבת בצבע כחול.

באוזניה הימנית יש שלושה כפתורים: שניים מהם אחראיים לשליטה בעוצמת השמע ואילו האמצעי נועד כדי לענות לשיחה או להשהות את המוזיקה. כפתור זה גם משמש להפעלת המסייעת הקולית, בין אם זו Siri או Google Assistant. השילוב של כפתורי עוצמת השמע עם כפתור ההשהייה אינו מיטבי, וכנראה שצריך להתרגל לכך שמדי פעם, ובטעות, משהים את המוזיקה כשבכלל רוצים להגביר את עוצמת השמע.

באוזניה השמאלית, בחלק התחתון, יש גם את שקע הטעינה בתצורת microUSB וכן כניסה אנלוגית בגודל 3.5 מ”מ.

תכונה אחרת שמציעות האוזניות מאפשרת לבצע איתור בסביבה הקרובה. עושים זאת באמצעות אפליקציית Tile, ושזה קורה, מופעל צפצוף שמסייע לזהות היכן מונחות האוזניות. יכולת זו מוגבלת למרחק של עד 10 מטרים, כך ששהיא אכן שימושית באמת רק בסביבה הקרובה.

איכות זו לא מילה גסה

סקאלקנדי מתייחסת אל Venue כחלופה זולה ל-Bose QuietComfort 35 או Sony WH-1000XM3. אז מבחינת איכות הבנייה יש לה עוד מה לשפר, אבל איך הן בהיבט של הסאונד?

באופן מפתיע הן דווקא התגלו כטובות. לא, לא ברמה של המתחרות, במיוחד בכל הקשור לרמת הדיוק, אבל הן בהחלט מספקות. כאוזניות אלחוטיות, ועוד כאלה מהסוג שמצויד במשתיק רעשים, ציפינו לעוצמות גבוהות יותר של הצלילים הנמוכים (בס). השמע היה מאוזן יחסית, אם כי עדיין הורגשה נטייה לצלילים נמוכים מאשר לגבוהים. לא משהו חורג מהסביר.

לעומת זאת, בהיבט של השתקת רעשים, Venue מצטיינות. הן מצליחות לסנן היטב ולהפחית כ-60% מרעשי הסביבה זאת בזכות שימוש בשני מיקרופונים המוטמעים באוזנייה השמאלית. זה עבד היטב בתרחישים שבדקנו: רעשי רחוב, אנשים מדברים במשרד, וטלוויזיה פועלת. שוב, לא מדובר ביכולות סינון ברמת דגמי הפרימיום המתחרים, אבל בשביל רמת המחיר שלהן הן בהחלט מספקות.

אפשרות שימושית היא מצב האזנה (Monitor), המבטל זמנית את ההשתקה והופך ומגביר את הרעשים בחוץ כך שאפשר להאזין לסביבה מבלי הצורך להסיר את האוזניות. יכולת זו מופעלת בלחיצה על כפתור ה-ANC כאשר מצב הסינון רעשים פעיל.

בדומה לאוזניות לסינון רעשים אחרות, בעת הפעלת מצב ANC יש עיוות לחתימת האודיו של הדרייברים. הצלילים מעט משתנים והופכים לעמוקים יותר. לא משהו שמורגש יותר מידי, ובכל זאת אלה לא ממש אוזניות לאודיופילים.

סוללה וחיבוריות

חיי הסוללה של Skullcandy Venue סבירים בהחלט. הצלחנו להגיע לכ-22 שעות שימוש לא רציף כאשר מצב השתקת הרעשים פועל והן מחוברות בבלוטות’ לטלפון. ללא שימוש בבלוטות’, כלומר בחיבור חוטי, הן יכולות לספק עד 40 שעות האזנה למוזיקה. יתרון נוסף הוא כי הן תומכות בטעינה מהירה, כך ש-10 דקות טעינה מספיקות ל-5 שעות האזנה.

את Venue אפשר לחבר בבלוטות' או בחיבור חוטי, כאמור. למרות שקראנו כי חלק נתקלו בניתוקים בחיבור האלחוטי, לנו זה לא קרה והצלחנו להשתמש בהן גם ממרחק של כ-17 מטרים מהטלפון בקו ישיר). אבל מעבר לכך, מצאנו כי לחיבור החוטי יש יתרון משמעותי על אוזניות אחרות. מלבד האפשרות להאזנה במקרה ואזלה הסוללה באופן לא מתוכנן, אפשר להמשיך ולהשתמש בסינון הרעשים וביכולת ההגברה הפנימית גם בחיבור החוטי. כלומר החיבור הפיזי לא מנתק את היכולות הללו כפי שקורה באוזניות אחרות.

בערכה של Venue יש גם נרתיק קשיח מעוצב המספק פתרון נוח לנשיאה. בתוכו יש גם שלוש לולאות לאחסון כבלים, כאשר שניים מהם מצורפים לערכה – microUSB לטעינה וכבל אנלוגי לשמע.

השורה התחתונה

אנחנו קצת חלוקים בדעתנו לגבי Skullcandy Venue. מצד אחד הן מספקות את הסחורה, כלומר יש להן שמע טוב ואיכות סינון רעשים טובה עוד יותר. גם המאפיינים השונים כמו מצב האזנה, נרתיק קשיח לנשיאה או חיי הסוללה הארוכים חשובים לחבילה. מצד שני, איכות היצור שלהן, ובעיקר החריקות, מעיבה על חווית השימוש במוצר.

מצד שלישי, המחיר שלהן, 829 שקלים, נגיש יותר מאוזניות משתיקות רעשים בתחום הפרימיום ובמקרים מסוימים עד כדי חצי מחיר. כך שבסופו של דבר מדובר במוצר שעונה על הצרכים למי שמחפש פתרון זול, יחסית, לאוזניות עם ANC שגם מספקות איכות סאונד טובה.