בקצרה
האוזניות Elite 85h של ג'אברה בהחלט יכולות להתחרות בכבוד בקטגוריית אוזניות משתיקות הרעשים. הן נהנות מגימור גבוה במיוחד, יש להן זמן סוללה ארוך, איכות השמע והשתקת הרעשים טובה והן מציעות שלל אפשרויות.
אהבנו
מעוצבות ואיכותיות
שמע מאוזן
השתקת רעשים טובה
חיי סוללה ארוכים
פחות אהבנו
אין כפתור הפעלה
כבדות יותר מהמתחרים
8
מחיר מומלץ

השוק של האוזניות מסננות או מבטלות הרעשים לוהט. אחרי ההצלחה של QC35 ו-WH1000xM3 של בוז (Bose) וסוני (Sony), עוד יצרניות רוצות נתח מהשוק הזה שצמח פלאים בשנים האחרונות. גם ג'אברה (Jabra) עשתה קפיצת ראש לתחום עם Elite 85h. מה חשבנו עליהן?

מבחוץ פנימה

כיצרנית אוזניות וותיקה ג'אברה יודעת להגיש את המוצרים שלה עם דגש בפרטים הקטנים, ורואים את זה כבר עם פתיחת האריזה. Elite 85h מקבלות את הכבוד המגיע להן כשהן מגיעות בתוך נרתיק קשיח מרופד, כשהן מונחות בתוכו מקופלות לצד כבל שמע אנלוגי עם חיבור 3.5 מ"מ, כבל טעינה ומתאם חיבור אנלוגי כפול המיועד לשימוש בטיסה.

זה בהחלט לא נגמר בנרתיק היוקרתי למראה אלא ממשיך גם לעיצוב והגימור של האוזניות שמציגות שילוב של חיפוי מבד רשת בדפנות, ספוג רך בחיפוי עור, פלסטיק קשיח ומסגרת אלומיניום בקשת שסביב הראש. כל אלה מקנים ל-Elite 85h מראה נאה ואלגנטי שאינו מתפשר.

אוזניות מנטרלות רעשים Jabra Elite 85h

ההשקעה הרבה מצאה את ביטויה גם בנוחות השימוש. ספוג הזיכרון הרך הנמצא סביב האוזניות ובקשת העליונה היה נעים ונוח גם בשימוש לאורך זמן. הקשת לא מפעילה לחץ מיותר על האוזניים והאוזניות, בשימוש רגיל, נחו ביציבות על האוזניים. עם זאת ולמרות התחושה הנעימה באופן כללי, בימים חמים חיפוי העור יכול לגרום להזעה מוגברת שגם קצת מציקה. המשקל של האוזניות מעט כבד לקטגוריה, ועומד על 294 גרם, אבל זה לא משהו שבא לידי ביטוי משמעותי, לפחות לא במהלך הבדיקות שלנו.

מאפיינים ומסביב

בשימוש הראשון מגלים כי ל-Elite 85h אין כפתור הפעלה. במקום זאת ג'אברה הטמיעה מנגנון הפעלה אוטומטי: כשהאוזניות במצב פתוח הן פועלות וכשהן במצב מקופל הן מכובות. כלומר כדי להפעילן יש לסובב את האוזניות ממצב מקופל לתנוחת האזנה הרגילה. אפשר אף להגדיר ניגון או מענה אוטומטי לשיחה בפתיחת האוזניות.

אוזניות מנטרלות רעשים Jabra Elite 85h

למרות כי על פניו מדובר באפשרות נוחה מאוד, בדיעבד לא ממש אהבנו את זה כי בכל פעם שמניחים לרגע את האוזניות על השולחן הן כבות. החשש שלנו הוא כי לאורך זמן המנגנון ייכשל בזיהוי הפתיחה והסגירה, כי גם מנגנון הקיפול לא נותן תחושה של עמידות יתר. למרות שלא חווינו ניתוקים כלשהם, היינו בכל זאת מעדיפים מתג פיזי ללחוץ עליו.

זה לא שאין כפתורים בכלל. ג'אברה העדיפה שלא להשתמש במחוות או סכפתורי מגע כמו המתחרות וכפי שכבר תיארנו – זו האופציה העדיפה עלינו. מתחת לבד באוזניה הימנית, ובאופן כמעט בלתי נראה, יש זוג כפתורים לשליטה בעוצמת השמע (בלחיצה קצרה) או העברת רצועות שמע (בלחיצה ארוכה). במרכז, באזור מעט שקוע, יש גם כפתור לניתוק/מענה לשיחה או השהיית המוזיקה.

בקצה האוזניה הימנית בחלק האחורי יש כפתור ייעודי להפעלת המסייעת הנתינת לבחירה מבין Google Assistant או Alexa וגם Siri במקרה של משתמשי iPhone. בהמשך יש כניסה אנלוגית וכן חיבור טעינה, שלשמחתנו הוא USB C.

חיבורים וכפתורים של אוזניות מסננות רעשים Jabra Elite 85h

באוזניה השמאלית יש כפתור נוסף והוא מאפשר לשנות את מצב סינון הרעשים (ANC) בין הפעלה, כבוי לגמרי או מצב שמע חיצוני המכונה HearThrough. במצב זה המיקרופונים הממוקמים באוזנייה מאפשרים להאזין לסביבה מבלי להסיר את האוזניות. היכולת הזו שימושית במיוחד כשמעוניינים לשוחח עם חבר או לשמוע את הכרוז בנסיעה ברכבת, לדוגמה.

האוזניות Elite 85h פועלות באמצעות Bluetooth 5.0, המהירה והחסכונית בסוללה, אך ללא תמיכה בקידודים מתקדמים כמו aptX או LDAC . בעת פתיחתן הן מתחברות באופן מיידי ומסוגלות לעבוד במקביל עם שני מכשירים. לדוגמה, חיברנו אותן למחשב ולטלפון. אולם שמנו לב כי לעיתים השמע לא תמיד מצליח לעבור מיידית בין השניים. במקרה והסוללה מתרקונת, אפשר להמשיך ולהשתמש בהן בחיבור כבל ישיר. אהבנו לגלות כי מצב סינון הרעשים ממשיך לעבוד גם בחיבור אנלוגי, כך שאפשר ליהנות מהשתקת רעשים גם במכשירים בהם אין קישוריות בלוטות'.

חיי סוללה

Elite 85h מציעות את זמן הסוללה הארוך ביותר מבין כל האוזניות מסננות הרעשים כיום. אנחנו מדברים על 36 שעות האזנה רצופות כאשר מצב ה-ANC פועל. זה יותר מכפול מאשר האוזניות של בוז, והרבה מעבר לאוזניות של סוני. כאשר מצב השתקת הרעשים מנוטרל הן מספקות עד 41 שעות שימוש. מכובד בהחלט.

אוזניות משתיקות רעשים Jabra Elite 85h

ציינו כבר שאהבנו מאוד כי יש להן חיבור USB C, במקום microUSB, שיצרניות רבות עדיין מתעקשות להמשיך ולהשתמש בו. הן גם תומכות בטעינה מהירה, כך ש-15 דקות מספיקות לעד 5 שעות האזנה. שימושי במקרים שאין הרבה זמן להטעין כמו בשדה התעופה למשל.

איכות השמע וסינון הרעשים

Jabra Elite 85h משתמשות בזוג דרייברים בקוטר 40 מ"מ, וזה סטנדרטי למדי בתחום הזה. השמע נשמע מאוד מאוזן. אין יותר מידי צלילים נמוכים, ואולי אף פחות מידי, וגם אין יותר מידי צלילים גבוהים. נראה כי ג'אברה, בניגוד למתחרות שלה, בחרה ללכת על יותר פרטים בצלילים ופחות להדגיש את הבאס והטראבל.

אז מי שמצפה לאוזניות 'מפוצצות אוזניים' צפוי להתאכזב. הן שמרניות יותר, ומתעדפות איכות על כמות. אנחנו מעדיפים את האוזניות שלנו ככה, כאשר נהנו להאזין לשירים בעוצמת שמע בינונית ועדיף גם ללא ANC מופעל כדי לא לגרוע מאיכות השמע.

מנגנון השתקת הרעשים באוזניות Elite 85h מסתייע בלא פחות מ-8 מיקרופונים. כפי שציינו, כפתור ההפעלה הנמצא בדופן ימין מאפשר לעבור בזריזות בין מצב השתקת רעשים, לכבוי למצב HearThrough המאפשר להאזין לסביבה.

האוזניות עושות עבודה טובה מאוד בהשתקת רעשי הרקע, ובד בבד מספקות שמע טוב גם בהשוואה לאוזניות מתחרות. האוזניות של סוני ובוז עושות עבודה מעט טובה יותר, אבל זה מאוד תלוי סביבה.

בשימוש באוזניות לשיחות חיכתה לנו גם כן חוויה טובה. הצד השני שמע אותנו ברור, גם בעת הליכה ברחוב. עם זאת נדרשנו להגביר את הקול במקרים מסוימים כשהצד השני התלונן כי לא שמע את שאמרנו.

ג'אברה הטמיעה באוזניות Elite 85h, בנוסף, מנגנון בינה מלאכותית המסוגל להתאים את פרופיל השמע בהתאם לסביבה בה נמצא המשתמש. הדבר מתבצע באמצעות אפליקציית +Sound של החברה והקלטה קצרה של הסביבה (שאינה נשמרת) ובהתאם לכך מחליטה האפליקציה איזה פרופיל שמע הכי מתאים מתוך 4 פרופילים השונים: אישי, בנסיעה, בחוץ ובבית.

האפליקציה והאריזה עם הקופסה של אוזניות מנטרלות רעשים Jabra Elite 85h

כל אחד מהפרופילים ניתן להתאמה אישית וכמו גם אפשר לבחור אקולייזר שמע, לעדכן גרסת תוכנה, לצפות במצב הסוללה, לבדוק את הגדרות השיחה, השינה ועוד. אפשר להגדיר מענה אוטומטי לשיחה כשהאוזניות על האוזניים, השתקה אוטומטית של השיחה כשמסירים אותן בזמן שיחה ולאחר כמה זמן הן ייכבו לבד כשהן לא בשימוש.

השורה התחתונה

האוזניות Elite 85h של ג'אברה בהחלט יכולות להתחרות בכבוד בקטגוריית אוזניות משתיקות הרעשים. הן נהנות מגימור גבוה במיוחד, יש להן זמן סוללה ארוך, איכות השמע והשתקת הרעשים טובה והן מציעות שלל אפשרויות.

הפריע לנו מנגנון הכיבוי וההפעלה האוטומטי, כמו גם שהעור סביב האוזניות גרם לנו לחימום האזור. מה גם הן לא ממש זולות, ומתומחרות במחיר של 1,289 שקלים. כלומר סביב המחיר של המתחרות הגדולות בתחום, אבל ללא ספק הן בהחלט נמצאות שם בסביבה.