ועידת המפתחים של סמסונג (Samsung) נפתחה בקליפורניה עם שלל הכרזות – אבל את אור הזרקורים גנב דווקא סרטון קצר ולא מחייב שמציג רעיון למכשיר מתקפל נוסף – והפעם בתצורת 'צדפה' (Flip) הזכורה מהעשור הקודם ומפטנט של סמסונג שנחשף לפני כשנתיים.

הסרטון הוצג כדי להבהיר שהחברה מתכוונת להמשיך בנתיב לפיתוח וייצור מכשירים מתקפלים, ולכן ב-One UI 2.0, הגרסה החדשה של הממשק שהיא מלבישה על Android 10, כלולה תמיכה בתצוגות שונות שמותאמות לצורות שונות של מכשירים כאלה. כהדגמה להתאמות של הממשק למסכים מתקפלים מסוגים שונים הוצג Galaxy Fold, המתקפל לאורך, ולעומתו הדמיה של מכשיר שמתקפל לרוחב.

בסרטון לא רואים האם למכשיר יש מסך חיצוני, לשימוש ללא פתיחה כלל, אך הרעיון הוא טלפון מתקפל שבמקום לנצל את הטכנולוגיה כדי להגדיל את המסך מנצל אותה כדי לכווץ את עצמו ולהתאים ליותר כיסים.

עם זאת, צריך לזכור שעד כה מאמצי הטלפון המתקפל של סמסונג סיפקו בעיקר תקלות לא נעימות, כאשר Galaxy Fold התברר כמכשיר עדין למדי שניזוק בקלות רבה.

חוץ מתמיכה במכשירים מתקפלים בכל מיני צורות, אמרה סמסונג כי One UI 2.0 יתמקד בנגישות, עם תכונות כמו ערכת נושא בניגודיות גבוהה עם אפשרות התאמה לעיוורי צבעים מסוגים שונים, תמיכה בתמלול חי של שיחות, התראות על הדלקו או כיבוי אורות בחדר באמצעות חיישן התאורה ועוד. לפי גוגל, סמסונג התחייבה להוציא עדכון לממשק החדש לפחות לחלק ממכשיריה עוד השנה.

קרא עוד:  שוברת גבולות: שאומי תשיק טלפון עם 16 גיגה-בייט זיכרון