מוקדם יותר החודש השיקה סמסונג (Samsung) את הדגם המחודש והמחוזק של הטלפון המתקפל הראשון שלה, ה-Galaxy Fold, אולם נראה כי זה לא מנע מנזקים להופיע מוקדם מהצפוי.

למרות היותו מסוגל להתקפל, הוא עדיין שבירי למדי וזו כנראה הסיבה שסמסונג שיגרה לרוכשי המכשיר הוראות שימוש מדוקדקות איך להשתמש בו. עם זאת, זה לא עזר למשתמש שקיבל את המכשיר וגילה אחרי יום אחד של שימוש נזק קבוע במסך.

כך בריאן היטר פרסם ב-TechCrunch כי גילה מספר פיקסלים שרופים בדמות כתם בכותר של 1 ס”מ, בדיוק במרכז המסך היכן שהוא מתקפל. באופן אירוני, בסיבוב הראשון שקיבל בריאן את ה-Galaxy Fold הכל עבד כשורה, אולם סמסונג החליטה כזכור לאסוף את המכשירים בחזרה.

close fold

הנזק למסך נגרם ככל הנראה משילוב של תקלת ייצור וכן לחץ שנגרם למכשיר בזמן שהוא היה סגור. בעוד סמסונג מספקת אחריות בגין נזק שכזה, זה עדיין מעיד כי המסך עדין מאוד לשימוש היום יומי, במיוחד שהוא צריך לעמוד במעמסה של פתיתות וסגירות חוזרות ונשנות.

בינתיים, Galaxy Fold החל להימכר בארה”ב בשבוע שעבר, במחיר של קצת פחות מ-2,000 דולרים. לישראל הוא לא יגיע בקרוב, אם בכלל.

-פרסומת-
מנווט בין העכבר למוצץ, מאסטר בפוטושופ ומבשל מטעמים להנאתו. צלם מיום היוולדו ("אל תקראו למצלמה בטלפון DSLR") וחושב שלא צריך להוציא יותר מ-1,500 שקל על סלולרי חדש‎.