זה לא סוד שחברת סמסונג (Samsung) עובדת בימים אלה על טלפון מתקפל חדש שהיה מבוסס על מסך גמיש שיכול לשנות זוויות. דיווחים אפילו טוענים כי החברה הציגה את המכשיר בחשאיות מאחורי דלתיים סגורות בתערוכת CES 2018, וכי הייצור ההמוני שלו אמור להתחיל בקרוב לקראת השקה בסוף השנה או בתחילת שנה הבאה.

במקביל נחשפו איורים שמציגים את הדרך בה הטלפון יתקפל ויתפקד, כאלה שגם עשויים ללמד איך הוא ייראה.

האיורים נחשפו באתר ההולנדי LetsGoDigital, שהדליף בעבר מידע על המכשיר, ומדובר בתמונות שליוו את בקשת הפטנט של סמסונג עבור המכשיר. מעבר לצורתו המאורכת של המכשיר ולזווית הקיפול שלו, האיורים אף חושפים כי המכשיר, ששמו הזמני הוא Galaxy X, אמור להגיע עם מסך 7.3 אינץ' בטכנולוגיית OLED.

medium

לפי השמועות המכשיר משתמש בתצוגת פולימיד, חומר שמשמש בעיקר לבידוד כבלי אלקטרוניקה, כדי לאפשר מסך גמיש. הסרט הוא קל, גמוש ועמיד בפני חום וכימיקלים.

שמועות נוספות טוענות כי המכשיר יגיע עם עט סטיילוס מצורף, מה שהביא רבים להעריך כי ה-Galaxy X לא יהיה מותג נפרד אלא כזה שישולב בתוך ליין מוצרי ה-Note של החברה. זאת בהמשך לדברים שרמז בעבר די ג'יי קו, ראש חטיבת המובייל של סמסונג, שטען כי "לסמסונג יש טלפון מתקפל במפת הדרכים כחלק מסדרת ה-Note, ואנחנו עובדים כרגע לפתור סדרה של מכשולים לקראת השקה בשנה הבאה".

ההערכות הן שגם אם סמסונג תכריז על המכשיר ברבעון השלישי של השנה, הוא לא יושק לציבור עד שנת 2019.