למרות כל הרעש סביב הטלפונים המתקפלים, תקלות, בעיות וגם דברים לא צפויים גרמו לוואווי (Hauwei) וסמסונג (Samsung) לדחות את השקת המכשירים המדוברים.

הדיווח האחרון מגיע מ-Wall Street Jornal, אשר שוחחח עם גורם בכי בוואווי לגבי השקת ה-Mate X. אותו בכיר ציין כי החרם על החברה בארה"ב לא שינה את תוכניותיה, אולם מה שכן הוא הטלפון המתקפל של סמסונג, ה-Galaxy Fold. הוא אמר כי התמונות בהם רואים כיצד המסך המתקפל של המכשיר נפגע, גרם להם לבצע בדיקות מחמירות יותר ולהמתין עם ההשקה.

בשל כך ההשקה של Mate X תידחה מהתכנון של חודש יוני, לחודש ספטמבר לפחות. וואווי לא ציינה תאריך מסוים, כך שיש גם סיכוי כי ההשקה תידחה אף מעבר לכך. ייתכן כי מגבלות המסחר של ממשל טראמפ עלולות לשנות את התוכניות, למרות כי היא לא מודה בזה.

בתוך כך דווח כי גם Galaxy Fold יידחה שוב, זאת לאחר שכבר הזמנות הלקוחות בארה"ב בוטלו. בכיר בחברה אישר כי ההשקשה שתוכננה לחודש הבא לא תתקיים והערכות כי סמסונג לא תשיק אותו לפני חודש אוגוסט, וייתכן כי הוא יוצג לצד ה-Galaxy Note 10.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.