בכיר בוואווי (Huawei) אמר כי המכשיר המתקפל שלה, דגם ה-Mate X שנחשף בתערוכת הסלולר של ברצלונה לפני כחודשיים, יגיע לחנויות כמתוכנן במהלך חודש יוני. זאת, בניגוד לשמועות והערכות לפיהן תבחר היצרנית הסינית לדחות את ההשקה בעקבות הבעיות הרבות סביב השקת ה-Galaxy Fold המתחרה מבית סמסונג (Samsung), שנתגלה כמכשיר בלתי אמין בעליל והשקתו נדחתה למועד בלתי ידוע.

ה-Mate X שונה למדי בעיצובו מה-Galaxy Fold, אולם לכאורה ההבדלים בין המכשירים מציבים דווקא את הדגם של וואווי בסיכון מוגבר לפגיעות. בניגוד ל-Galaxy Fold, המצויד במסך המתקפל כלפי פנים כך שהמסך הראשי מוסתר בעת שהמכשיר מקופל, במכשיר של וואווי המסך מקופל כלפי חוץ ולמעשה חשוף כל הזמן. מאחר ובמסך מתקפל אין אפשרות להתקנה של זכוכית מחוסמת אלא רק יריעת פלסטיק גמישה, הגנתו מפני שריטות ושברים היא אתגר מסובך במיוחד.

אולם בוואווי, כאמור, משוכנעים כי דגם ה-Mate X לא יסבול מגורל דומה לזה של Galaxy Fold, והחברה לא מתכננת לערוך כל שינוי בתוכניות ההשקה שלו. מאחר ולמכשיר של סמסונג אין עדיין תאריך יציאה חדש, ייתכן בהחלט כי בסופו של דבר תזכה וואווי להיות החברה הראשונה להשיק מכשיר מתקפל בהשקה מסחרית גלובלית מלאה. כעת רק נותר לקוות כי אכן לא יסבול מבעיות אמינות שיהפכו אותו לרכישה גרועה במיוחד.