ימים בודדים לפני ההשקה המתוכננת של Galaxy Fold הודיעה סמסונג (Samsung) כי היא דוחה את השקת הטלפון המתקפל שלה למועד לא ידוע.

"בעוד שסוקרים רבים שיתפו איתנו את הפוטנציאל האדיר שהם רואים, כמה מהם הראו לנו גם כיצד המכשיר זקוק לשיפורים נוספים שיוכלו להבטיח את חוויית המשתמש הטובה ביותר", נכתב בהודעה לעיתונות. "כדי להעריך את התגובות הללו במלואן ולהריץ מבחנים פנימיים נוספים, החלטנו לדחות את השקת Galaxy Fold. אנו מתכננים להכריז על תאריך ההשקה בשבועות הקרובים".

החברה הוסיפה כי לפי ממצאים ראשוניים מבדיקת הבעיות שדווחו לגבי התצוגה כנראה שהן קשורות לאזורי הקצוות של הציר החשוף. "היה גם מקרה בו חומרים שנמצאו בתוך המכשיר השפיעו על ביצועי התצוגה. ננקוט בצעדים כדי לחזק את הגנת התצוגה. כמו כן, נשפר את ההדרכה באשר לשמירה ושימוש בתצוגה, כולל שכבת ההגנה, כדי שלקוחותינו יוכלו להפיק את המירב מה-Galaxy Fold", מסרה סמסונג.

לפני ההודעה הרשמית על דחיית ההשקה דיווח הוול סטריט ג'ורנל כי סמסונג מתכוונת לעכב את השקת Galaxy Fold בכשבועיים, ולשחרר את המכשיר בשבוע השני של מאי. במקביל, דווח כי החברה ביטלה שני אירועי השקה שהיו אמורים להיערך בהונג-קונג וסין היום ומחר.

כזכור, בשבוע שעבר החלו סוקרים שקיבלו את המכשיר לפני ההשקה לדווח על תקלות במסך, שגרמו למכשיר להתקלקל ימים בודדים לאחר תחילת השימוש.

זו כבר הפעם השנייה בה החברה נאלצת לדחות השקה של מכשיר – בפעם הקודמת, בשלהי 2016, היה זה Galaxy Note 7 שכבר הושק במספר מדינות, והשקתו ביתר חלקי העולם בוטלה עקב פרשת הסוללות המתלקחות. הפעם התקלה אותרה עוד לפני ההשקה במדינות הראשונות, אך לא ברור עדיין האם היא תביא לעיכוב של מספר שבועות בלבד או יותר מכך.