את תערוכת המובייל העולמית פתחה וואווי (Huawei) עם אחת ההכרזות המעניינות ביותר – Huawei Mate X – טלפון מתקפל עם תמיכה בדור חמישי.

ההכרזה הגיעה ימים ספורים לאחר שסמסונג (Samsung) הציגה את Galaxy Fold במטרה להקדים במירוץ המכשירים המתקפלים את אלו שמוצגים כאן בתערוכת הסלולר בברצלונה. בניגוד למכשיר של סמסונג המתקפל כמו ספר ובעל מסך חיצוני ומסך פנימי. בוואווי הציגו פתרון שונה בדומת מסך חיצוני גמיש, כמעט ללא שוליים, וללא מגרעת.

המסך, שנמצא על חלקו החיצוני של המכשיר, מתקפל לשניים ויוצר שני מסכים חיצוניים בגודל של 6.6 ו-6.4 אינץ'. כאשר הוא במצב פתוח Mate X מספק מסך בגודל של 8 אינץ' – גדול יותר משל סמסונג. את מערך הצילום, חיישן טביעות האצבע ושאר החיישנים, וואווי הטמיעה בבליטה בדופן וגם אז עוביו של המכשיר נותר דקיק.

כאשר המכשיר פתוח המסך הגדול מאפשר כמובן להציג עליו מידע רב כשאפלקציות רבות מופעלות במצב רחב, אך התצורה הייחודית של מסך חיצוני מתקפל מאפשרת להשתמש במכשיר במספר דרכים יצירתיות: כך לדוגמא ניתן בשימוש כללי להשתמש במכשיר מקופל כשצופים במסך הגדול, או כאשר רוצים לעשות תמונת ׳סלפי׳ ניתן להפוך אותו ולהשתמש במסך הקטן. יכולת מעניינת נוספת היא לצלם תמונות בעזרת המצלמה האחורית כשהאדם המצולם יכול לראות את עצמו על גבי המסך האחורי.

כיאה למכשיר סופר פרמיום ה-Mate X מצוייד בכל טוב, כשהוא מונע על ידי מערכת על שבב מסוג Kirin 980, זאת לצד זיכרון עבודה בנפח 8 גיגה-בייט, זיכרון אחסון בנפח 512 גיגה-בייט וסוללה בנפח 4500 מיל-אמפר/שעה.

ל-Mate X אין כרגע תאריך השקה מדוייק, אך זה יקרה באמצע 2019 ובמחיר של לא פחות מ-2,299 אירו.

צפו: אירוע ההכרזה של Mate X

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.