כצפוי, שלשיית מכשירי ה-Samsung Galaxy S10 מצויידים בכפתור Bixby ייעודי, שלחיצה עליו מפעילה את שירות העזר האישי של סמסונג (Samsung). אך נראה שעם גרסת התוכנה שמגיעה עם מכשירי ה-Galaxy S10 סמסונג תאפשר, סוף סוף, למפות מחדש את הכפתור.

יכולת המיפוי מחדש של הכפתור אומנם לא תאפשר להתעלם מ-Bixby באופן מוחלט, אך היא כן תאפשר למפות לחיצה בודדת או כפולה אשר תפעיל יישום צד שלישי. כאשר האופציה החליפית עדיין תזניק את Bixby. כך לדוגמא, ניתן לקבוע כי לחיצה בודדת תפעיל את שירות ה-Google Assisentent בעוד לחיצה כפול תזניק את Bixby.

מדובר בהפתעה נעימה, מכיוון שעד כה סמסונג עבדה באופן פעיל על מנת לחסום את המעקפים ששימשו כדי למפות מחדש את תפקוד הכפתור, כשהיא חוסמת פעם אחר פעם את יכולות התוכנה שמאפשרות להתעלם מ-Bixby ולהשתמש בכפתור כדי להזניק שירות עזר קולי מתחרה כמו Alexa או Google Assisent.

אך היכולת למפות מחדש את כפתור ה-Bixby אינו חידוש התוכנה היחיד שרואה אור תחילה על מכשירי ה-Galaxy S10.

עתה בתפריט ההגדרות של מכשירי ה-Galaxy S10 ניתן עתה למצוא את יכולת ניהול הזמן הדיגיטלי (Digital Wellbeing), שגוגל הציגה עם אנדרואיד 9.0 פאי, אשר בלטה בעדרה על מכשירי סמסונג עם העדכון ל-OneUI.

שיפורי תוכנה נוספים ניתן למצוא בתחום הצילום כאשר סמסונג, בשיתוף פעולה עם אינסטגרם (Instagram), סמסונג כללה מצב צילום ייעודי שמאפשר לפרסם תמונות וסרטונים ישירות אל ה'סטוריז'. זאת בנוסף סמסונג פתחה למפתחים חיצוניים את ספריות התוכנה אשר מאפשרות לתוכנות חיצוניות לעשות שימוש במצלמה.

קרא עוד:  דיווח: Galaxy S11 יגיע עם מסכים גדולים במיוחד ודור חמישי בכל הדגמים

שיפורים נוספים מגיעים בדמות נורת הלד המשתמשת להתראות הוחלפה כעת בהארת הפיקסלים מסביב למצלמה שממוקמת בתוך המסך, דמויות ה-AR Emoji זכו להנפשות נוספות וכעת עושים שימוש בספריית ה-ARCore של גוגל, נוספה היכולת להעיר את המסך בטפיחה כפולה ועוד.

כרגע לא ידוע האם ומתי שיפורי התוכנה הללו יגיעו אל הדגמים האחרים של החברה.

עוד בנושא

Samsung Galaxy S10

סמסונג הכריזה על Galaxy S10 לצד S10 Plus ו-S10e כדגם המוזל בסדרה. הוא נושא מסך מקצה לקצה בגודל 6.1 אינץ' עם חור קטן בתצוגה למצלמה הקדמית. Galaxy S10 מבוסס על שבב Exynos 9820 עם מעבד מתומן ליבות לצד 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ועד 512 גיגה-בייט לאחסון. מערך הצילום כולל זוג חיישני 12 מגה-פיקסל ועוד 16 מגה-פיקסל עם עדשה אולטרה רחבה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסה 9.0

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.