לאחר הדלפות רבות, לרבות אחת שהגיעה מהיצרנית סמסונג (Samsung) עצמה, חשפה החברה את השעון החכם החדש שלה Galaxy Watch Active.

בדיוק כפי שהבטיחו הדיווחים, מדובר בשעון בעיצוב אלגנטי עם מסך בגודל 1.1 אינץ׳ ובמשקל קל במיוחד של 25 גרם. המערכת בלב השעון נותרה בדיוק כמו זו של ה-Galaxy Watch מ-2018, ומציעה שתי לביות עיבוד במהירות 1.15 גיגה-הרץ. גם נפח הזיכרון נותר זהה ועומד על 4 גיגה-בייט. נפח הסוללה הוא 230 מילי-אמפר/שעה, שאמורים להספיק לפי סמסונג ליום אחד של עבודה ברציפות, ובמקרה חירום ניתן יהיה להטעין אותו באופן אלחוטי ישירות מ-Galaxy S10 החדש. השעון גם עמיד בפני מים בתקן IP68.

בהתאם לשמו Watch Active מציע תכונות הקשורות בעיקר בכושר ובריאות. השעון כולל אפליקציות מובנות לעידוד נשימה נכונה ורגיעה, ומסוגל לעקוב אחר לא פחות מ-60 פעילויות ספורט שונות. לראשונה בשעון חכם, כולל Watch Active תכונה למדידת לחץ דם בזמן אמת, כמו גם מעקב אחר קצב הלב. זהו גם השעון הראשון מתוצרת סמסונג שכולל תמיכה בסייעת הדיגיטלית של החברה Bixby. 

מערכת ההפעלה היא Tizen בגרסה 4.0 עם ממשק עדכני ושונה מזה של דגמי סמסונג הקודמים. השעון תומך במכשירי אנדרואיד (בגרסה 9.0 ומעלה) ובמכשירי iOS. ייתכן שהפרט המפתיע ביותר הוא המחיר: 199.99 דולרים בארצות הברית שהם פחות ממחצית מחירו של שעון אפל (Apple Watch) בגרסתו העדכנית, וגם פחות מה-Galaxy Watch שיוסיף להימכר לצידו.

עוד בנושא