יממה חלפה מאז הוכרז מכשיר הגלקסי אס 3 בישראל ולנו הייתה הזדמנות לשחק בו קצת. אז עוד לפני הסקירה המלאה שנביא בקרוב, לקחנו את המכשיר למשך 24 שעות להתרשמות ראשונה.

יפה כמו בתמונות
כשהוצג לראשונה, לא היינו שלמים עם המראה החיצוני. לפתע סמסונג בחרו בעיצוב עגלגל יותר, כזה שמזכיר את ה-Galaxy Nexus יותר מאשר את מכשיר ה-Galaxy S II המלבני. אבל כשראינו אותו אמש השלמנו מהר עם העיצוב החדש. הפלסטיק כאן מככב בהמוניו, אבל זה לא מורגש והמראה עדיין נראה מצוין. אנחנו, שהתרגלנו כבר למסכים הגדולים (Galaxy Note, One X), לא התרגשנו יתר על המידה מגודלו. הוא אכן גדול, אבל לא בהרבה ממכשיר ה-Galaxy S II, וזאת בתמורה למסך מגע בגודל של 4.8 אינצ' מרשים ביופיו. המסך איכותי וחד מאוד, נראה מצוין וברזולוציה של 1280X720 אין הרבה מקום לטעויות, ולנו היה קשה להבחין בעובדה כי מדובר במסך מסוג PenTile, לפחות בבחינה הראשונית.

ממשק משודרג
אמנם ה-TouchWIZ לא נחשב לממשק הטוב יותר, אך סמסונג עשתה כאן עבודה ושדרגה את הקיים. תחילה בזכות הרזולוציה מתאפשר להציג 5 אייקונים בשורת המשימות, אך גם הממשק כולו עבר שדרוגים שונים. כך בר ההתראות מאפשר גישה מהירה להגדרות המכשיר ומציג יותר אייקונים של קישוריות, אפשרויות ועוד מבלי הצורך להיכנס לתפריטי ההגדרות. חיישני התנועה של המכשיר מספקים מגוון יכולות נוספות כמו צילום מסך בהחלקת היד משמאל לימין, באותה צורה גם ניתן להשתיק או להטות את המכשיר כדי להגיע ליישומים ולבצע משימות מסוימות. הממשק הותאם לגרסת ה-ICS האחרונה, כך לחיצה ארוכה על כפתור הבית תציג את מנהל המשימות המובנה עם תצוגה מקדימה שבו גרירה של אחת האפליקציות מחוץ למסך תסגור את היישום, כשבאותו האופן פועלים ההתראות בסרגל העליון.

קרא עוד:  בירד חוגגת שנה ראשונה בישראל ויותר מ-2 מיליון נסיעות

סמסונג העשירה את הממשק בעוד מספר פיצ'רים שונים, אך בראשם היא ה-S Voice, העוזרת האישית של סמסונג שקשה שלא להשוות אותה לעוזרת המוכרת בעולם, הלא היא סירי של ה-iPhone 4S. גם העוזרת של סמסונג תדע לספק את תחזית מזג האוויר, לבדוק את משימות היום, לשלוח SMS או לבצע המרה בין שערי מטבעות בעולם. העוזרת עושה את עבודה נאמנה, והצליח להפתיע אותנו כששאלנו אותה שאלות רבות, אולם התגובות היו מעט איטיות. כאשר העוזרת לא הבינה מה שאלנו, תשובתה הייתה: "אני אוהבת אותך, אבל לא מבינה מה אתה שואל". (נפתחנו!)

עוד מצאנו שימושי הוא ה-Smar Stay, תכונה במכשיר העוקבת אחר עיני המשתמש בזמן התבוננות על המסך ומונעת מהמסך להיכבות, דבר שקורה לנו לעיתים קרובות בזמן קריאת טקסט או גלישה באתר ועד כה באמת לא היה לזה מענה, אם כי כאשר התאורה הייתה חלשה (בתוך הבית) המכשיר התקשה לזהות את פנינו. בנוסף, נורית ההתראות הכל כך מתבקשת במכשירי הסמארטפונים עושה את הופעתה הראשונה בסדרת הגלקסי ומתריעה בפנינו על הודעה, שיחה שלא נענתה ועוד וזאת מבלי הצורך להפעיל את המסך ולבדוק כל כמה דקות שמא מישהו חיפש אותנו.

יכולות מדיה מרשימות
מכשירי סמסונג תמיד הצטיינו ביכולות מדיה טובות. זה לרוב מתבטא בתמיכה במקודדים נפוצים כמו DivX/XviD ו-MKV, רמקול חזק, תמיכה ב-DLNA ומסך איכותי לצפייה משופרת. גם הגלקסי אס 3 לא שונה מאחרים, אך כאן בא לידי ביטוי יכולת המעבד שבמכשיר. מדובר כמובן במעבד ה-Exynos מרובע ליבות 1.4GHz משולב במעבד גרפי מהדור השני Mali-400 ויחד הם מספקים אפשרויות רבות וניצול מקסימלי של החומרה החזקה. כך ראינו את האפשרות לנגן סרט באיכות Full HD על מסך חיצוני, ובו בזמן לצפות בו גם בסרטון בנייד בחלון קטן (מסך בתוך מסך), ואת אותו החלון ניתן להזיז על גבי המסך ולהמשיך ולהשתמש במכשיר כאילו דבר לא מתרחש ברקע. זו בהחלט יכולת מרשימה השמורה רק למכשירים מהזן החדש ביותר.

קרא עוד:  האוזניות ללא החוטים של מארלי הושקו בישראל

המצלמה בגבו של המכשיר נשארה אמנם 8 מגה פקיסל, אך החיישן שופר וגם האפשרויות סביב הממשק התחדשו. כך נוספה האפשרות המכונה Best photo, המאפשרת לבצע צילום רציף של 8 תמונות בבת-אחת בתוך שנייה או שתיים, ולבחור מתוכם את התמונה הטובה ביותר שתשמר, המכשיר עצמו הציע לנו אפשרות טובה עפ"י דעתו וממספר ניסיונות שעשינו המכשיר קלע לבחירתנו. אפשרות אחרת היא לשתף תמונות בין חברים לאחר צילום התמונה וזיהוי הפרצופים על ידי המערכת, כך בלחיצה נוספת אנו כבר מפיצים את התמונה בקלות.

השנה, הצליחה סמסונג להבין וליישם (חלקית) את המהלכים השיווקיים של אפל. אם זה לערוך אירוע הכרזה בנפרד (זה שהיה בתחילת החודש לא היה מוצלח במיוחד בהשוואה לאירועים של אפל), להשיק במקביל את המכשיר בכל העולם, ולספק לבלוגרים ולרשת טיזרים ומידע על המכשיר החדש עוד לפני שהוא הגיע לחנויות. הפעם נראה כי לסמסונג יש קלף מנצח, אבל, וזה אבל גדול, צריך להמתין ולראות איזה שפן תשלוף אפל מהכובע. עד אז אנחנו מניחים כי סמסונג תרשום את ההובלה.

אנחנו חוזרים להתעמק במכשיר כדי לסיים את הסקירה המלאה, ועד אז, תוכלו לצפות בוידאו מאירוע השקת המכשיר שנערך אתמול.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.