תקריב למסך
תקריב למסך Pentile ב-One S מול One X

כששמענו לראשונה על כך שסמסונג החליטה להשתמש בתצורת ה-PenTile במסך ה-Super AMOLED HD שלה ב-Galaxy S III, לא מעט ביקורת הופנתה אליה. כידוע, תצורת ה-Pentile משתמשת בתת פיקסל אדום וכחול על כל 2 תתי פיקסלים בצבע ירוק, מה שבשפה יותר ברורה אומר שאיכות הצבעים והתמונה של המסך עלולים להיפגע כתוצאה מכך, בתופעה הידועה שהצבעים עלולים להיות "בהירים מידי". כמו כן, אם משווים את זה לתצורת ה-RGB, מדובר בכשליש פחות תתי פיקסלים, מה שאומר שגם החדות של התמונה נפגעת בצורה מסוימת וזה גורם לטשטוש הטקסט בתצורה שהוא נראה על המסך, לעומת מסכים אחרת שכן משתמשים ב-RGB.

ובכן, לראשונה מאז הוכרז ה-Galaxy S III, סמסונג מגיבה על כל הביקורות ואומרת שהחליטה להשתמש במסך מסוג PenTile מכיוון שהם יותר עמידים ומחזיקים לאורך זמן יותר רב מאשר אותם מסכי Super AMOLED Plus (שניתן למצוא בגלקסי S2 ובגלקסי טאב 7.7), המשתמשים בתצורת ה-RGB האיכותית יותר. לדברי סמסונג, הסמארטפונים שהם מוכרים נועדו לשימוש במשך 18 חודשים או יותר, ולכן הם מעדיפים שהמסך במכשיר יספק את אותה האיכות והאמינות לאורך זמן רחב, גם אם זה אומר שהמסך יהיה איכותי פחות.

אם אתם שואלים אותנו, אז הכוונה של סמסונג היא טובה אך זה לא טיעון מספיק משכנע. הטלפון שנמצא כבר מעל שנה וחצי שגם הוא יוצר ע"י סמסונג והוא ה-Galaxy S II המשתמש ב-Super AMOLED Plus ומחזיק מצוין גם לאורך זמן ולא שמענו עד כה תלונות מממשתמשים על כך שאיכות המסך נפגעה לעומת העבר. מכשיר דגל כמו ה-Galaxy S III לא יכול להרשות לעצמו ליפול מהמתחרים, גם בדברים הקטנים, בייחוד כשלמתחרה הראשי (HTC One X) יש סוג מסך חדש פנטסטי שלא נופל מה-sAMOLED, כמו שהיה בעבר. אז מהי דעתכם בעניין הזה? שתפו אותנו בתגובות. (מקור, תמונה: The Verge)