לחצו כדי להגדיל

בסוף השבוע האחרון לונדון רעשה וגעשה כאשר סמסונג, הענקית הקוריאנית, ערכה את אירוע ההכרזה של הגלקסי אס 3 – מכשיר הדגל החדש של סמסונג אשר כולל רשימה ענפה של שיפורים ואחד מהם הוא המסך אשר תפח לגודל של 4.8 אינצ', אך מבוסס על טכנולוגיית ה-Super AMOLED HD שלדאבונם של וידאופילים רבים מעיד על כך שסידור תת הפיקסלים במסך הוא בתצורת PenTile.

שיעור בהיסטוריה
נזכיר כי על פי שיטת המיתוג של סמסונג כל מסכי ה-AMOLED ללא הכיתוב "פלוס" בסוף מעידים על כך שמדובר על בתצורת PenTile, וכי במסכים רגילים לכל פיקסל יש שלוש תתי-פיקסלים בצבעים ירוק, אדום וכחול במטריצה מסוג PenTile. כל תת-פיקסל אדום וכחול חולקים יחדיו תת-פיקסל ירוק, כך שלמעשה מדובר בשליש פחות תת-פיקסלים בהשוואה למסכים בתצורת RGB-RGB "רגילה".

תחת זכוכית מגדלת
בלוג הטכנולוגייה TheVerge מספק צילומי תקריב הממחישים כיצד תצורת ה-PenTile נראית לעין (אם בכלל), בצילום ניתן לראות את מחוון הקליטה והסוללה וצילום התקריב מאפשר לראות את תתי הפיקסלים המרכיבים את מחוון הסוללה שנראה בתקריב כאפור-כחול אך ממרחק רגיל ניתן לראות כי הוא בכלל בצבע לבן.

מקרוב ומרחוק, לחצו כדי להגדיל

חשוב לזכור כי הרזולוציה של המסך היא 1280×720 ובגודל מסך של 4.8 אינצ' מדוברר בצפיפות פיקסלים של 306dpi, כך שלמרות שתצורת המסך "נחותה" בהשוואה למסכים בתצורת RGB רגילה, אנו לא מאמינים כי במרחק צפייה ממוצע (וגם מקרוב) יהיה ניתן להבחין בתתי-הפיקסלים או בפיקסלים המרכיבים את המסך.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.