אם לשפוט את HTC לפי השנה האחרונה שלה בה סדרת Sensation לא הייתה מהמוצלחות ביותר, היינו אפילו אומרים כי היצרנית הטיוואנית איבדה את הקסם והיא נמצאת צעד מאחור. אבל, אחרי תערוכת הסלולר בברצלונה הרגשנו זאת שוב. את משב הרוח הכובש שהגיע עם ה-One X, כך ידענו ש-HTC חזרה לתלם והשנה הזו, תיראה אחרת.

דקיק ואיכותי
על האיכות של HTC דיברנו לא מעט בסקירות קודמות, ואין צורך לחזור ולומר כמה איכותיים המכשירים שלה, דבר שיצרניות אחרות יכולות רק לקנא. אבל דבר אחד מאוד הפריע לנו במכשירים – המשקל. רוב מכשיריה של HTC כבדים, ואנחנו לא מדברים רק על היום אלא לכל אורך השנים המכשירים היו כבדים יותר מהממוצע. עוד דבר שהתווסף לאחרונה הוא עוביים של המכשירים, במיוחד לאחר הדקיקות של ה-Galaxy S II. אבל הנה, HTC בצעד מתבקש מתגברת על כל המכשולים, ומצליחה לדחוס את כל הטכנולוגיה ב-8.9 מ”מ ובמשקל של 130 גרם, ועדיין להישאר באיכות בנייה הטובה ביותר.

גם בעיצוב יש חידושים, למרות שממבט ראשון הוא נראה כמו מכשיר HTC קלאסי, אך ניתן להבחין בפינות המעוגלות שבצידי המכשיר, מעבר לשימוש בפלסטיק, גב קטיפתי ונעים למגע וגוף Unibody שלם ללא חיתוכים או חלקים נפרדים. זה גם מסביר מדוע הסוללה אינה נשלפת, ואף אין מקום לכרטיס זיכרון, שזה אחד החסרונות. גם כרטיס ה-SIM הצטמק ל-microSIM הממוקם בקצה העליון, ולצידו נמצא גם כפתור הכיבוי וההדלקה ויציאת האוזניות ונוסף לכך, ממש מתחת לגריל של הרמקול, מתחבאת נורית LED קטנה המתריעה בהבהוב ירוק על הודעות שלא נענו, SMS, ועוד, וגם הופכת לכתום כאשר המכשיר במצב טעינה, דבר שמעט מיצרניות מכשירי הסמארטפון עושות כן, וזהו דבר שימוש ונוח.

פרט לגודלו של המסך (4.7 אינצ’), קשה שלא להתאהב בחוויית המגע שהוא מספק. המסך מזכיר את זה הקיים ב-Sensation, אך כאן הוא לא משוקע אלא להיפך. תחושת המגע מאוד נעימה, חלקה מאוד, והמסך מתעגל במעט לצדדים מה שמוסיף לנוחות כשאנו מחליקים אצבע מצד לצד. גם הרזולוציה לא נעלמה מעניינו, למעשה, זהו אחד היתרונות של מסך שכזה (בניגוד ל-Sensation XL). עם 720×1280, קשה שלא להבחין בחדות היוצאת דופן כשקוראים טקסט, או צופים בתמונה ברזולוציה גבוהה. כך גם כשגולשים לאתר, מספיק לראות כי הטקסט אל אף שהוא קטן, נשאר עדיין קריא ללא הצורך לבצע זום. אבל, מתברר כי יש בעיות בממלכה והדיווחים שאומרים כי לחיצה בצידי המסך גורמת לגלי צבעים – מצאנו זאת גם אצלנו. אמנם זה לא חמור כפי שתואר בתחילה, ונדיר המקרה בו משתמש ילחץ בחוזקה על צידי המסך, אך הבעיה הזו קיימת. לנו זה לא הפריע.

חזק בביצועים
את השם Tegra 3 התרגלנו לשמוע בסביבת הטאבלטים (כדוגמת Transformer Prime), השם הנרדף למעבד מרובע ליבות ומגיע גם כאן, ב-One X עם ביצועים מרשימים, תפעול חלק וזריז להפליא. גם במשחקים ותכני HD המכשיר פעל ללא דופי, לא הורגשה כל עצירה או תקיעה ויחד עם זיכרון ה-1GB RAM והליבה החמישית, המכשיר פעל בצורה מרשימה. כן, אנחנו יודעים כי דווקא אחיו הצעיר, ה-One S נמצא כבעל הביצועים היותר טובים עם מעבד כפול ליבה בלבד כשהוא משיג 5,100 ב-Quadrant ו-2,420 ב-Vellmo, זאת לעומת 4,400 ו-1,600 בהתאמה ל-One X, כך שלא מדובר במכשיר החזק ביותר בשוק, אך לנו היה קשה לשים לב לאיטיות בכל זמן השימוש (הקצר) שלנו עימו. גם על יכולות הסוללה יש עוד וויכוח האם היא מנצלת את כוחה האמיתי (1,800mAh), אך זה עוד מוקדם לומר.

קרא עוד:  כבר בשנה הבאה: טלפון עם מצלמת 108 מגה-פיקסל יחד עם זום 10x

Sense 4.0
בדומה לשאר מכשירי HTC, גם כאן מגיע ממשק ה-Sense בגרסתו החדשה, ומדובר בממשק הטוב ביותר על מערכת האנדרואיד כיום, במיוחד לאחר מקצה השיפורים שהכניסה בו החברה והפכה אותו למצומצם יותר וקליל יותר, דבר שרבים התלוננו בגרסאות הקודמות. כך במקום להשתלט לנו על שורת הכפתורים שבתחתית, ניתן מעתה להחליפם בקיצורים על פי צרכינו, ב-4 קיצורים שונים או ביצירת תיקייה בעלת מספר קיצורים. גם מסך ההתראות הוחזר למצבו המקורי, אין יותר לשונית שמאפשרת לנו לכבות ולהדליק את הקישוריות השונות (וחבל), אלא רק גישה מהירה להגדרות המכשיר. הווידג'טים הרבים והמצוינים נשארו כשהיו, אך בניגוד לגרסת ה-ICS המקורית בה הוספת הווידג'טים היה דרך התפריט הראשי, ב-Sense 4.0 את הוויג'טים מוסיפים על ידי לחיצה ארוכה באחד ממסכי הבית, אז נפתח לנו תפריט המזכיר את זה של גרסת הטאבלטים Honeycomb. הרבה יותר נוח ושימושי.

אם בגרסאות הקודמות של הממשק, מצאנו את כפתור ה-personalization המאפשר לשנות רקעים, ערכות נושא ועיצוב מסך הבית ככפתור קבוע בצד ימין, כעת הוא מתחבא בתפריט הראשי או בלחיצה על כפתור התפריטים ממסך הבית. שם עדיין ניתן למצוא מספר רב של עיצובים למסכי הבית השונים, רקעים, צלילים ומסכי הנעילה המרשימים של הממשק כמו תצוגת תמונות מתחלפות, שעון, מניות, תקציר יומי (לו”ז, הודעות וכו') וכן את ארבעת בתחתית המאפשרים להגיע בקלות לאפליקציה שהגדרנו ישירות ממסך הנעילה.

אם שאלתם לגבי העברית, אז זה לא מפתיע שיש אמנם תמיכה בעברית כולל יישור לימין, אך אין שפת ממשק בעברית שכן התרגום של ממשק ה-Sense נתון בידי HTC ולא בידי גוגל (שתרגמה את ממשק האנדרואיד ICS המקורי).

לא מדובר בשינויים מרחיקי לכת, והממשק למי שמכיר מגרסאות קודמות לא השנה באופן דרסטי, ועל HTC למצוא דרכים נוספות להקטין את הממשק ולהוריד מכמות הזיכרון שהוא צורך מהמכשיר, מה שבסופו של דבר משפיע ביצועי הסוללה.

צילום
איפשהו HTC לא הייתה בין הראשונות בתחום הצילום. רוב המצלמות במכשירים היו בינונית ולא סיפקו את הסחורה שציפינו ממנה. הדבר שפיצה על כך הם אפשרויות הצילום המגוונות והרבות במצלמה. האפקטים הרבים שניתן להחיל על התמונה עוד לפני הצילום, סצנות הצילום הרבות (ובניהם HDR, פנורמה, וידאו בהילוך איטי) והגדרות רבות כגון ISO, צילום רציף המצלם תמונות כל עוד לא הסרנו את האצבע מכפתור הצילום, איזון לבן ועוד.

קרא עוד:  סקירה: LG G8S ThinQ - המחיר אטרקטיבי, אבל מעט מאחר את הרכבת

אבל כאן נראה כי יש שינוי לטובה כאשר התמונות וחיישן ה-8 מגה פיקסל שבגב המכשיר מספקות תוצאה טובה. לא טובה, מצוינת. התמונות יצאו חדות, צבעים עשירים, ורעש דיגיטלי נמוך. המצלמה מצלמת בזריזות מפתיעה, ומתפקסת על האובייקטים גם הקרובים בזמן מהיר ביותר, יותר מהיר ממה שלוקח לגלקסי אס 2 שברשותנו להפעיל את המצלמה.

גם מצלמת הוידאו המצלמת ב[email protected] לא אכזבה, וסיפקה איכות תמונה מצויינת ללא קפיצות, צבעים עשירים וחדות גבוהה. הפוקוס הגיב במהירות במעבר בין צילום נוף לצילום מאקרו למרות שנתקלנו שהמצלמה מנסה שוב להתפקס באמצע צילום בזמן תזוז יותר משצריך. דגימת וידאו (ב-720p)

להאזין ב-Beats
כדי להשלים את החוויה, HTC הוסיפו כאן את טכנולוגית ה-Beats Audio, ואולם בניגוד למכשירי ה-Sensation שם גם קיבלנו אוזניות איכותיות של חברת האודיו האמריקאית, כאן התאכזבנו לגלות כי האוזניות הם אוזניות רגילות של HTC, בינוניות ולא יותר. אמנם האפליקציה של Beats Audio המופעלת אוטומטית בחיבור אוזניות מספקת בוסט גם לאוזניות הכי פשוטות, אך היינו שמחים לקבל אוזניות מעל הממוצע ולא רק את הלוגו (המגניב) מאחור. לזכותם של HTC נאמר כי גם הרמקול השתפר מהדורות הקודמים והאיכות טוב יותר, אולם היינו מרוצים יותר אם העוצמה הייתה יותר חזקה.

נגן המוזיקה והוידאו טובים והממשק שלהם מצוין ונוח, אך שוב לא נמצא כאן יכולת ניגון מעבר לסוגי הקידודים הסטנדרטים כמו OGG או Divx וגם לא Xvid. במיוחד עם מסך כה מרהיב ויכולת לנגן HD ללא כל בעיה, היינו רוצים לראות תמיכה בניגון קבצי וידאו ללא המרה ישירות “מהמפעל”.

בתחום האחסון, אין לנו אפשרות להרחיב מעבר ל-32GB הקיימים במכשיר (26GB פנויים למשתמש), אך HTC מספקת עוד 25GB נוספים חינם בשירות אחסון הענן של Dropbox, החיסרון הוא שהשירות מוגבל לשנתיים.

סקירת וידאו

לסיכום, עם סדרת מכשירי ה-One, הצליחה HTC לחולל שינוי בליין מוצרי החברה, והיא חזרה שוב להיות מובילה. העיצוב והאיכות תמיד היו שם, אך כשנוסף לכך גם העובי, המשקל, הביצועים וממשק ה-Sense החדש, HTC יכולה להיות רגוע שיש לה השנה מכשיר מנצח שכנראה יצליח לתת פייט לא קטן למכשיר הבא של סמסונג מסדרת הגלקסי וגם למכשיר האייפון 5.

המכשיר נמסר באדיבות חנות Vmobile המוכרת את המכשיר ב-3,745 ש"ח

*המכשיר היה ברשותנו זמן מועט, ועל כן לא היה באפשרותנו לספק סקירה מלאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.