לאחר שהשיקה את ״עדכון אוקטובר״ למערכת ההפעלה חלונות 10 (Windows 10) בתחילת החודש הקודם – ואז נאלצה להשהות אותו בעקבות דיווחים על מחיקת קבצים ואובדן מידע, החלה מיקרוסופט (Microsoft) שוב בהפצתו. לפי הודעת החברה, העדכון חזר להיות זמין להורדה החל מה-13 בנובמבר, בגרסאות המותאמות הן לגרסה הביתית והמשרדית של חלונות 10, והן לגרסת השרת (Windows Server). 

את העדכון ניתן להוריד ולהפעיל לפי דרישה דרך כפתור ״בדיקת העדכונים״ (Check for Updates) בלוח ההגדרות, אולם מיקרוסופט ממליצה להמתין בסבלנות עד שהורדת העדכון תבוצע באופן אוטומטי. למשתמשים שכבר התקינו את העדכון במהלך הימים בהם היה זמין בתחילת אוקטובר, מציעה החברה טלאי המתקן כמה מהתקלות שנתגלו בו מאז, אם כי הוא עדיין לא מספק פתרון בעבור אותם קבצים שנמחקו בטעות במהלך ההתקנה.

כאשר הוא פועל ולא גורם לנזקים, כולל העדכון מספר שיפורים משמעותיים למערכת ההפעלה. פרט לתיקוני אבטחה שונים, מציע עדכון אוקטובר לוח העתקה והדבקה (Clipboard) משופר בעל תצוגת היסטוריה ושליפת מידע שהועתק בעבר, אפליקציה לסנכרון בזמן אמת בין המחשב וטלפון סלולרי (לרבות שליחת הודעות והעתקת תמונות), כלים מתקדמים לצילום מסך והערות על גבי התצלום, מקלדת ווירטואלית משופרת ועוד. כל החידושים של עדכון 1809 כאן.