כשבוע לאחר תאריך השחרור הרשמי והמיועד של עדכון אוקטובר ל-Windows 10, כעת מגיעה הגרסה הסופית: מיקרוסופט (Microsoft) שחררה את העדכון מחדש כשהוא לטענתה מתוקן, לאחר שמשתמשים התלוננו כי הגרסה שהתקינו בשבוע שעבר מחקה להם קבצים אישיים.

החברה טוענת כי פתחה בחקר תקלה כדי לאתר את הסיבה לכך שנמחקו קבצים מפרופיל המשתמש לאחר העדכון בקרב משתמשים מסוימים, וכעת היא מסרה שמצאה ותיקנה את הבאג. לטענתה, הגורם היה נעוץ בתכונת Known Folder Redirection, אשר אפשרה להעביר תיקיות שלמות של המערכת ממיקומם המקורי למיקום אחר.

התכונה עצמה יושמה במערכת כבר בעדכון אפריל האחרון, ואז גילתה מיקרוסופט כי משתמשים שהפעילו אותה הופתעו למצוא עותקים ריקים ומיותרים של תיקיות הפרופיל שלהם. עדכון אוקטובר היה אמור למחוק את כל תיקיות הפרופיל הריקות ולהשאיר רק את התיקיות הפעילות, אלא שאם היו במקרה קבצים גם בתיקיות הישנות וגם בתיקיות החדשות, העדכון העדיף את המיקום החדש, מה שגרם לתיקיות שבמיקום הישן להימחק באופן אוטומטי – על כל תכולתן.

לפי החברה, מספר המשתמשים שהושפע מהבעיה הוא רק 0.01 אחוזים מתוך אלו שהתקינו את העדכון ידנית בשבוע שעבר, ואלו שכן נפגעו מוזמנים ליצור קשר עם ערוצי התמיכה של מיקרוסופט כדי לנסות לשחזר את הקבצים האבודים, או לגשת לאחת מהחנויות של החברה.

כאמור, גרסה מתוקנת של העדכון כבר שוחררה למשתתפי תוכנית הנסיינים של מיקרוסופט, Windows Insider, ובקרוב תופץ גם לכל שאר המשתמשים.