הגרסה החדשה של דפדפן האינטרנט אדג׳ (Edge), המבוססת על מנוע העיבוד של כרום (Chrome) מבית גוגל (Google), תופסת מקום נכבד בהכרזותיה של מיקרוסופט בכנס המפחים Build. גרסת הניסוי של הדפדפן כבר זמינה להורדה עבור מערכת ההפעלה חלונות 10, ובמהלך הכנס הכריזה מיקרוסופט כי גרסת הניסוי המיועדת למחשבי המקינטוש צפויה אף היא לצאת בקרוב מאוד. זו תהיה הפעם הראשונה בה מיקרוסופט מציעה למשתמשי MacOS דפדפן אינטרנט להורדה מאז 2003, אז ביטלה את גרסת המק של Internet Explorer.

חידוש משמעותי נוסף עליו הכריזה מיקרוסופט הוא ״מצב Internet Explorer״ שישולב בתוך דפדפן Edge, ויאפשר להציג אתרים מיושנים שפועלים רק בדפדפן הוותיק של מיקרוסופט, ועל כן מחייבים עסקים שונים להמשיך ולהשתמש בו. כך לא יהיה עוד צורך להפעיל את Internet Explorer במיוחד לצורך גישה לאתרים אלו.

עוד חידוש הוא ״אוספים״ (Collections), מערכת המאפשרת שמירה טקסטים, תמונות וקישורים מתוך אתרים, בגיליון דיגיטלי אחד הניתן לשיתוף בקלות, כמו גם לשמירה כקובץ וורד (Word) או אקסל (Excel). במיקרוסופט סבורים כי מדובר בתכונה מועילה במיוחד לסטודנטים במהלך מחקר, וגם לצורך איסוף מידע טרם רכישת מוצר, או אף בתכנון טיולים.

לבסוף, מכריזה מיקרוסופט על מערכת חדשה להבטחת פרטיות המשתמש ברשת. הגרסה החדשה של Edge תאפשר בחירה בין שלוש רמות סינון שונות, החל בסינון בסיסי שיחסום רק גורמים המוגדרים כמסוכנים, דרך סינון ״מאוזן״ שימנע מחלק מהאתרים לאסוף מידע אודות המשתמש, ועד סינון ״קפדני״ שאמור להבטיח פרטיות מוחלטת, ויחסום כל סוג של מעקב (Tracking) אחר העדפות המשתמש. זהו יישור קו עם תכונות דומות שכבר מוצעות בדפדפנים פיירפוקס (Firefox) וספארי (Safari). גוגל, שעיקר הכנסותיה מגיעות מפרסום ברשת, אינה מציעה סינון כזה בדפדפן כרום ולא סביר שתשלב תכונה דומה בעתיד הנראה לעין.

החידושים ב-Edge