כמעט כל יצרנית סלולר מטמיעה בממשק ההפעלה שלה דפדפן תוצרת בית, אך בפלטפורמות רבות אפשר לגלוש באינטרנט דרך דפדפן כרום (Chrome) של גוגל. בחרנו כמה טיפים וטריקים ששימושיים במיוחד בגרסת האנדרואיד של הדפדפן הפופולרי.

עוברים בין כרטיסיות בהחלקה

רובנו משתמשים בעת הגלישה בכמה כרטיסיות שונות והספרה המופיעה באייקון מיוחד, משמאל לשורת הכתובת, מציינת כמה כאלה פתוחות במקביל. ניתן להקיש על אותו אייקון ולצפות במעין פריסה של הכרטיסיות השונות, אך לא הרבה יודעים שגרירת האצבע מעל שורת הכתובת, ימין ושמאל, תאפשר לנו לעבור ביניהן בקלות.

משנים את פריסת הכרטיסיות

כשכרטיסיות רבות פועלות במקביל הופך הניווט ביניהן למסורבל וניתן, באמצעות תכונה חבויה בדפדפן, לשנות את צורת התצוגה של כרטיסיות פתוחות. היכנסו לכתבה הזו דרך דפדפן הכרום באנדרואיד, העתיקו לשורת הכתובת את הלינק שבסיום הפסקה, ותחת התפריט המסומן בצהוב בחרו 'Enabled'. אחר כך תתבקשו להפעיל את הדפדפן מחדש.

chrome://flags/#enable-accessibility-tab-switcher

שולטים על זכות הדיבור

בדיוק באמצע הרצאה חשובה החלטתם להביט בטלפון וגלישה תמימה באחד האתרים החלה לעורר רעש בכל האולם? תוכלו להחליט אם להשתיק או להפעיל קול בכל אתרי האינטרנט וכן לקבוע אתרים שעליהם לא יחול הכלל. עשו זאת באמצעות כניסה לתפריט > הגדרות > הגדרות אתרים > צליל.

תפריטי העתיד

לחיצה ארוכה על תמונה או קישור תפתח בפניכם תפריט פעולות. גוגל בוחנת את שינוי התפריט הזה ואתם תוכלו להיות הראשונים שמנסים את התפריט החדש. היכנסו לכתבה הזו דרך דפדפן הכרום באנדרואיד, העתיקו לשורת הכתובת את הלינק שבסיום הפסקה, ותחת התפריט המסומן בצהוב בחרו 'Enabled'. אחר כך תתבקשו להפעיל את הדפדפן מחדש.

קרא עוד:  אפליקציית Office החדשה לאנדרואיד: כל השירותים במקום אחד

chrome://flags#enable-custom-context-menu

הופכים ל-PDF

רוצים לשלוח לחבר עמוד אינטרנט ולהציג אותו בדיוק כפי שאתם ראיתם אותו? גולשים בעמוד ארוך וצילומי המסך מעייפים אתכם? תוכלו לייצר מכל עמוד אינטרנט קובץ PDF. בתפריט (שלוש נקודות למעלה משמאל) בחרו ב'שתף', הקישו על 'הדפס' ובסוג המדפסת בחרו 'שמור כ-PDF' והמשיכו לפי ההוראות.

גולשים ממסך הבית

דבר ראשון שאתם עושים בבוקר ברגע שאתם פותחים את העיניים הוא לבדוק מה התעדכן באתר האהוב עליכם? תוכלו למקם קיצור דרך לאותה הכתובת בדמות אייקון על מסך הבית. גלשו לכתובת הרצויה > היכנסו לתפריט (באמצעות שלוש הנקודות משמאל לשורת הכתובת) > הוסף למסך דף הבית.

מתחילים בלפטופ מסיימים בסמארטפון

אם דפדפן הכרום רץ תחת אותו חשבון גוגל בפלטפורמות שונות – תוכלו בכולן לצפות בהיסטוריית הגלישה ובאותן הסימניות. כדי לוודא עם איזה חשבון גוגל מסונכרן הדפדפן במכשיר האנדרואיד שלכם היכנסו לתפריט (שלוש נקודות למעלה משמאל) > הגדרות > בראש התפריט תופיע כתובת המייל איתה הדפדפן מסתנכרן.