4 חודשים לאחר ההודעה הדרמטית על הפסקת הפיתוח של הדפדפן הקודם שלה, פתחה מיקרוסופט (Microfost) את הרבעון השני של 2019 עם שחרור גרסאות ציבוריות ראשוניות של דפדפן Edge החדש מבית שלה המבוסס על Chromium, פלטפורמת הקוד הפתוח שעליה מבוסס Chrome של גוגל (Google).

בדומה למפתחות אחרות בתחום, מיקרוסופט תציע שלוש גרסאות התנסות של הדפדפן כאשר כרגע זמינות שתיים: Canary המתעדכנת מדי יום אך מכילה באגים רבים, והשנייה היא גרסת מפתחים המתעדכנת פעם בשבוע ומציעה יציבות גדולה יותר. בהמשך תצטרף גם גרסת בטא, האמורה להיות יציבה אף יותר, תתעדכן פעם בשישה שבועות ומיועדת למשתמשים 'רגילים' שרוצים לבחון את הדפדפן בגרסתו הנוכחית לפני שהוא עובר לערוץ היציב.

כרגע כל הגרסאות זמינות לגרסת 64-ביט של מערכת ההפעלה Windows 10 בלבד, אך בהמשך הן צפויות להיות זמינות למערכות הפעלה אחרות – ואפשר אף ךהירשם כדי לקבל הודעה מתאימה ברגע שזה יקרה.

העיצוב של הדפדפן החדש נראה כרגע כגרסה מרובעת יותר של Chrome, אך אינה כוללת כמעט אף אחת מהתכונות הייחודיות של Edge המקורי. אמנם, מנוע החיפוש שלה הוא בינג, והוא מתחבר לחשבון מיקרוסופט ולא גוגל, אך תכונות כמו Windows Ink ומיכה בעוזרת האישית Cortana עדיין אינן כלולות בו, הסנכרון עובד כרגע רק בין גרסאות המפתחים, ולדוגמה לא מול גרסת Edge לטלפונים, ומסנכרן רק את המועדפים, ולא את התוספים, הסיסמאות וכולי.

קרא עוד:  עדכנו עכשיו: פריצת אבטחה חמורה ב-Windows 10 התגלתה על ידי ה-NSA

לגבי תוספים, כדפדפן מבוסס Chromium תומך Edge החדש בתוספים מהחנות של גוגל, אך מיקרוסופט מציעה חנות משלה, שכרגע מציעה מעט יותר מ-100 תוספים. כדי להתקין תוספים מהחנות של גוגל צריך לגלוש אליה ידנית (אין בממשק קיצור דרך לחנות של גוגל) ולתת לדפדפן אישור להתקין תוספים ממקורות צד שלישי.

את כל גרסאות הניסוי של Edge החדש ניתן להוריד מכאן.