לוג'יטק רעננה בתחילת השנה את כל סדרת אוזניות הגיימינג שלה. אנחנו קיבלנו לבדיקה את הדגם G635, המהדורה החוטית של G935 שגם קצת יותר זולה. יש תאורה צבעונית, שלל כפתורים, תאימות למחשב ולקונסולות וטכנולוגיות סאונד רבות, אבל איך שומעים?

אוזניות רק לגיימרים

G635 מחליפות למעשה את G633 שהושקו ב-2015. הן מציעות מספר שינויים קלים בעיצוב. הן מגיעות בצבע שחור בשילוב של קצת מתכת עם פלסטיק מט ומבריק בחלקו. אזורי המגע עם הראש וכיסויי האוזניים מיוצרים מספוג רך ובד נעים למגע, וזה בוודאי פחות מחמם לעומת ההרגשה בעת השימוש ב-G935 בהן הם מיוצרים מעור.

האוזניות הללו הן מסוג 'כיסוי אוזן מלא' (Over the Ear), וככאלו הן מכסות היטב את האוזן כולה. הן יושבות היטב על הראש ולא זזות ממקומן, אבל יש מעין תחושה שהן מעט לוחצות על האוזניים. ייתכן כי הסיבה לכך היא שלא מדובר באוזניות קלות במיוחד. למעשה, עם משקל כולל של 344 גרם, הן אף מעט כבדות יותר מהדגם הקודם. מי שמחפש קודם כל ולפני הכל משקל קל יוכל למצוא זאת באוזניות G Pro שסקרנו בעבר, אולם יש הבדלים רבים בין הדגמים הללו.

אוזניות גיימרים לוג'יטק G635 - כמו G935 רק עם חוט

השילוב של המיקרופון, המתחבא באופן אלגנטי בגוף האוזניות, תורם לעיצוב הכללי. הוא נשלף החוצה במשיכה קלה וניתן להאריך אותו בעוד כמה סנטימטרים. כדי להתאים למבנה הפנים של משתמשים שונים, הוא מחובר עם כבל גמיש-אך-קשיח, כך שניתן לשנות את המיקום שלו בהתאם לצורך.

RGB באוזניים

כנראה שכבר אין כיום מוצרי גיימינג ללא איזושהי תוספת של תאורה או פונקציה שימושית לשחקנים ול-G635 יש הרבה מה להציע בתחום הזה. באוזן שמאל מרוכזים 3 כפתורי G הניתנים להתאמה אישית מלאה, וזאת מעבר לכפתור לביצוע השתקה מהירה וגלגלת לשינוי עוצמת השמע. בחלק העליון יש כפתור נוסף ששולו בהעברה בין מצב מחשב (PC) למצב 3.5 מ"מ, עם הסבר בהמשך, ובחלק התחתון יש חיבור אוזניות אנלוגי וכניסת microUSB.

קרא עוד:  סקירה: Galaxy Note 10 Lite - כמו האח הגדול עם כמה פשרות

בלוג'יטק אולי חשבו שאלו אינם מספיק סממני גיימינג, ולכן החברה הוסיפה מערכת תאורה צבעונית המקשטת את שתי האוזניים, כולל לוגו ה-G המואר גם הוא בצבע. אבל כפי שכבר למדנו להכיר ממוצרי הגיימינג האחרים של לוג'יטק, זו אינה 'סתם תאורה רגילה' – היא מסוגלת להסתנכרן עם המוצג על המסך.

טכנולוגיית Lightsync המשולבת בשורה של מוצרי גיימינג שונים של החברה – רמקולים, מקלדות ועכברים – מסנכרנת את התאורה לכלל המוצרים יחדיו. מעבר לכך, באמצעות G HUB, תוכנה המחליפה את Logitech Gaming, אפשר לקבוע סוגי תאורה שונים, האם התאורה תשתנה בהתאם למשחק או לכבות אותה לגמרי.

אוזניות גיימרים לוג'יטק G635 - כמו G935 רק עם חוט. לוח הבקרה וכפתורי צד

באוזניות התאורה הרבה פחות רלוונטית, במיוחד שלמשתמש אין ממש אפשרות לראות אותה. כך שבמקרה של G635, כמו גם ב-G935, מדובר רק בתוספת אסטטית ולא מעבר לכך.

עם G HUB ניתן להתאם את כפתורי ה-G השונים לשימוש במשחקים, יישומים במחשב ועוד. לדוגמה בזמן משחק הן יכולים לסייע להחליף פרופיל נשק בזריזות, או לבצע מערך של פקודות מאקרו. זה כמובן פחות נוח מאשר כפתורי ה-G הקיימים במקלדת.

סאונד משופר

כפי שהזכרנו לעיל, G635 הן אוזניות חוטיות זאת בהשוואה לדגם G935 האלחוטיות. זה עניין של העדפה אבל מעבר לכך יש לכך השפעה רבה על המחיר כמובן.

כבל ה-microUSB אותו מחברים למחשב משמש כדי לספק את יכולות התאורה הרבות, וכן מאפשר להשתמש באוזניות כהתקן אודיו עצמאי ללא תלות בכרטיס הקול ויציאת האוזניות האנלוגית. לעומת זאת בחיבור לקונסולת משחק יש להשתמש בכבל עם חיבור 3.5 מ"מ הרגיל וזו גם הסיבה לשימוש בכפתור בחלק העליון למעבר בין חיבור למחשב ל-3.5 מ"מ.

קרא עוד:  סמסונג ו-LG עשויות להציג מסך חיצוני נייד שיוכל להתחבר לטלפונים

הדרייבר של G635 הוא בגודל של 50 מ"מ, והוא גדול יותר מאשר ב-G633, והוא נשמע פשוט מצוין. יש תמיכה טובה בצלילים נמוכים (באס) אבל לא בצורה מוגזמת, והשמע הנקי מאפשר לשמוע כל התרחשות במשחק. הן לא מסננות רעשים מבחוץ, כך שרעש בתוך הבית נשמע היטב, אבל הן גם לא ממש מיועדות לעשות זאת.

המיקרופון של אוזניות הגיימרים G635

יש תמיכה בשלל תקני אודיו כמו DTX 2.0 היקפי, ושי גם תמיכה ב-7.1 ערוצים וירטואליים, שזה נחמד ונותן תחושה של צליל היקפי. מרגישים זאת במשחקי יריות בגוף ראשון (FPS) כאשר מישהו מתקרב מאחור או כשהכדורים שורקים לד האוזן.

השורה התחתונה

G635 הן אוזניות המיועדות לגיימר מתקדם שיודע מה הוא רוצה. יש להן שלל יכולות, כפתורים בהתאמה אישית ותאורה צבעונית חביבה. הן מעוצבות, נוחות ומציעות סאונד איכותי. ההעדפה שלנו היא לבחור אוזניות חוטיות, אבל מי שבכל זאת מעדיף אלחוטיות יכול בהחלט לשקול את G935.

המחיר של G635 הוא 699 שקלים ואילו של G935 הוא 849 שקלים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.