Logitech G560
בקצרה
Logitech G560 היא מערכת רמקולים עם ערך מוסף, כזה המשלים את חווית המשחק או הצפייה בסרט. הסאונד איכותי ומאוד עוצמתי, ומצבי התאורה הרבים יכולים להתאים לכל אחד בהתאם לצורך העכשווי.
אהבנו
תאורה בהתאם למקצב המוזיקה או המשחק
איכות סאונד משובחת
עיצוב ונראות
פחות אהבנו
לא זול
7.5
מחיר מומלץ

רבות מבין היצרניות ששולחות מוצרים לשוק הגיימינג כבר הבינו שאם הן רוצות למכור הן לרוב חייבות להעניק להתקנים השונים מראה מיוחד, וחלקן אף משלבות תאורה בצבעים מגוונים. בין אם מדובר במחשב נייד, מקלדת או עכבר, אפשר למצוא מספר יכולות משודרגות שאין למוצרים 'הסטנדרטיים', אלו שרוב המשתמשים מסתפקים בהם.

לוג'יטק (Logitech) היא יצואנית וותיקה ואפילו בולטת למדי בתחום הגיימינג. היא מציעה מזה מספר שנים מוצרים שונים לשוק הזה תחת משפחה ה-G. לאחרונה היא השיקה במסגרת הזו את G560, רמקולים עם תאורה צבעונית במיוחד. האם זה עוזר לחוויית המשחק בפרט וחוויית השימוש במחשב בכלל?

יוצאים לדרך

G560 היא מערכת רמקולים בסגנון 2.1 – זוג רמקולים להנחה על השולחן וסאב-וופר שאחראי לצלילים הנמוכים. ההפתעה הראשונה שלנו התרחשה עוד לפני שבכלל פתחנו את הקופסה של G560: האריזה הייתה גדולה וכבדה ממה שציפינו. כפי שאפשר היה לנחש, הסיבה לכך הייתה הסאב-וופר ששוקל יותר מ-5 ק"ג. הרמקולים עצמם מעט יותר קטנים וגודלם 10×12 ס"מ לערך, והם מעוצבים בצורה עגלגלה.

הרמקולים מתחברים בכבל ייעודי לסאב-וופר, בחיבור לא ממש סטנדרטי, כאשר כל השליטה על המערכת מתבצעת מהרמקול הימני. ברמקול זה ממוקמים מאחור כפתור ההפעלה, יציאת אוזניות 3.5 מ"מ סטנדרטית וגם כפתור הניתן להתאמת פקודה אישית.

בסאב-וופר עצמו, המיוצר מעץ, יש חיבור לחשמל, חיבור microUSB למחשב וגם חיבור 3.5 מ"מ סטנדרטי כדי שיהיה אפשר לחבר את המערכת להתקני שמע כמו נגנים ומערכות סטריאו. כאשר מחברים למחשב משתמשים בכבל USB.

תנו לנו בלדים

בזוג הרמקולים של G560 מתחבאת באופן אלגנטי תאורת לד צבעונית בתקן RGB. ארבע נורות בחלק האחורי מקרינות את האור על הקיר ומספקות את האפקט העיקרי, ועוד שתי נוריות בדופן כל רמקול 'זורקות צבע' משלים. בסך הכל יש ארבעה אזורי צבע נפרדים בזוג הרמקולים, והם ניתנים לשליטה מלאה בידי המשתמש.

גם ללא שימוש במחשב המערכת מוכנה להפעלה מרגע החיבור לחשמל בזכות תמיכה בקישוריות בלוטות'. ניתן להאזין למוזיקה ישירות ממכשיר הטלפון או הטאבלט, והרמקולים כבר ישנו את מצב התאורה בהתאם למקצב המוזיקה. אבל, הקסם האמיתי מתרחש כאשר מחברים את המערכת למחשב עם כבל USB.

אחרי התקנת תוכנת Logitech Gaming מחברים את כבל ה-USB המסופק לרמקולים ולמחשב, שמזהה את הרמקולים באופן אוטומטי כהתקן שמע נוסף ב-Windows 10. משם כל שנותר לנו הוא להיכנס לתוכנה ולהבין מי נגד מי, כי האפשרויות בה רבות.

התוכנה שולטת כמעט בכל פרט אפשרי הקשור לתאורת הלדים והפונקציות השונות של הרמקולים. ניתן לקבוע כי התאורה תופעל על פי מקצב המוזיקה, תתחלף באופן אוטומטי ואפילו את מהירות ההחלפה. מי שסובל מאורות מהבהבים יכול לקבוע צבע קבוע לכל אזור בנפרד או פשוט לכבות את התאורה לגמרי.

אפקט ה-WOW

אבל זה לא נגמר בזה, כי לוג'יטק שחררה ערכת פיתוח (SDK) עבור הטכנולוגיה שהיא מכנה Lightsync והיא מאפשרת למפתחי משחקים להתאים את התאורה למתרחש במשחק בזמן אמת. כך לדוגמה, בעת משחק ב-GTA כשעל המסך מתרחשת סצנת מרדף שמככבת בה ניידת משטרה, התאורה תהבהב בצבעי כחול ואדום. בזמן יריות במשחק אחד הרמקולים יהבהב באדום בהתאם לאזור ממנו נשמע הירי. באם מצטיידים גם במקלדת של לוג'יטק תומכת Lightsync, כדוגמת G513, היא תסתנכרן בהתאם יחד עם הרמקולים.

לוג'יטק ביצעה בעצמה התאמה למעל 600 משחקים שונים, שכאשר הם מופעלים במחשב הרמקולים יסונכרנו לקצב המשחק באופן אוטומטי. בין השמות המוכרים אפשר למצוא את Battlefield 1, GTA V ו-CS:GO, אולם מה לגבי משחקים שלא ברשימה? אפשרות בשם Screen Sampler מאפשרת להגדיר אזורים במסך שלפיהם תאורת הרמקולים תשתנה. כך גם בעת צפייה בסרט צבעי התאורה ישתנו בהתאם לנצפה על המסך.

התחושה, במשך כל הזמן בו בדקנו את G560, כי התאורה הסביבתית מספקת אפקט המעצים מאוד את חווית המשחק או הסרט הנצפה. המיקוד של התאורה באופן מדויק לפרטים מעניק אפקט שלא ראינו באף מוצר דומה, לרבות מקלדות או עכברים המיועדים לתחום הגיימרים.

בוא נדבר על הטכני

המערכת הכוללת של G560 צורכת 240 וואט או 120 וואט אם מודדים זאת ב-RMS. זה כשלעצמו נחשב לעוצמה חזקה מאוד, ובכל זמן השימוש שלנו לא הצלחנו לעבור את קו ה-15 הנקודות במד העוצמה של Windows 10. הסאב-וופר מפיק באסים חזקים מאוד, אפילו חזקים מידי לטעמנו ואין בו כפתור פיזי לשליטה בעוצמה וזה חבל, אבל כן ניתן לעשות זאת דרך הגדרות האקולייזר בתוכנה.

יש תמיכה בתקן DTS:X המנסה לספק שמע וירטואלי ב-7.1 ערוצים, משהו שנתמך רק בחלונות ולא במחשבי מק. ניתן להגדיר דרך התוכנה את עוצמת השמע של כל ערוץ בנפרד, משהו ששואף לתת חוויית סאונד ב-360 מעלות אבל פחות אהבנו והעדפנו להישאר ב-2.1.

השורה התחתונה

Logitech G560 היא מערכת רמקולים עם ערך מוסף, כזה המשלים את חווית המשחק או הצפייה בסרט. הסאונד איכותי ומאוד עוצמתי, ומצבי התאורה הרבים יכולים להתאים לכל אחד בהתאם לצורך העכשווי. אפשר להסתכל על הרמקולים כמוצר משלים עבור הגיימרים, אבל ממש לא רק, שכן למרות כי רוב היכולות של התאורה דורשות מחשב, העובדה כי יש להם בלוטות' או 3.5 מ"מ מאפשרת שימוש ברמקולים גם בתור מערכת ביתית או כזו שיושבת בסלון.

מחיר המערכת הוא 1,199 שקלים והיא תגיע לישראל בחודש הבא.