אנחנו לא יודעים אם ממש שמתם לב, אבל תחום המוצרים לגיימרים מגיע לאחרונה יותר ויותר לכותרות, במקביל לפריחה המסוימת במכירות של מחשבי משחקים. גם אם מדובר במוצרים נישתיים יותר כמו אוזניות, היצרניות מתאמצות להציג חידושים וערך מוסף לעומת המתחרות. אחת מהן היא לוג'יטק (Logitech) שהשיקה לאחרונה סדרת מוצרים חדשה לגיימרים, כשאחד מהם הוא Logitech G Pro Gaming Headset שהגיעו אלינו לבדיקה.

עיצוב ומבנה

במבט ראשון, G Pro Gaming נראות כאוזניות בסיסיות המיועדות לגיימר חובב. קשה להבחין בגימיק כלשהו: אין כפתורים או תאורה זוהרת, והעיצוב שלהן דוגל במראה מינימליסטי, במיוחד אם משווים אותן לאוזניות גיימרים מתחרות. הן גם לא מתפארות בחלקים מתכתיים, אלא דוווקא בפלסטיק בחיפוי מט רך שגם נעים למגע, בחירה שדווקא לדעתנו מעניקה להן יתרון משמעותי כי המשקל הכולל עומד על 259 גרם בלבד.

האוזניות הן מסוג 'כיסוי אוזן מלא' (Over the Ear), וככאלו הן מכסות היטב את האוזן מסביב. המטרה היא לא לסנן רעשים, כי הן לא תומכות בכך, אלא כדי לספק אקוסטיקה טובה יותר. לוג'יטק שילבה בהן ספוג רך דמוי עור, כמו גם בקשת העליונה, ומצאנו אותן כמאוד נוחות לשימוש בזכות זה.

האוזניה השמאלית מכילה חיבור 3.5 מ"מ המשמש לחיבור כבל האודיו והמיקרופון המצורף לערכה. הכבל כולל שלט קטן המאפשר שליטה בעוצמת השמע והשתקת המיקרופון. השמע נשלט באמצעות חוגה קטנה, ואילו המיקרופון מופעל או מושתק בכפתור משיכה שהפעלתו דורשת אגרסיביות קלה כדי למנוע מצב בו לוחצים עליו בטעות.

קרא עוד:  סקירה: ADATA HD680 - כונן נייד וקשוח

באוזניה הימנית יש יציאה נוספת בחלק הקדמי אליה מחברים מיקרופון חיצוני בתצורת 'מדונה' לשימושים כדוגמת שיחות בזמן משחק. המיקרופון, שכאמור אינו מקובע וניתן לשליפה, מצויד בידית גמישה וקשיחה, כך שניתן להתאים את המרחק מפי המשתמש, ואף להרחיק אותו באופן זמני מהפנים בעת שאין בו צורך, כדי שלא יפריע.

אודיו איכותי

G Pro Gaming הן אוזניות שעושות היטב את העבודה העיקרית שלהן. הן מספקות סאונד מצוין, עוצמתי ונקי מרעשים. הצלילים הנמוכים, באס בעיקר, מורגשים היטב וגם בעוצמה גבוהה לא מורגשת צרידות כלשהי. המיקרופון עבד טוב בזמן במהלך משחקים וגם לצורך ביצוע הקלטות קוליות. עם זאת, אנו חושבים שהוא מעט רגיש מידי, והדרך הנכונה להתמודד עם התופעה הזו היא פשוט להרחיק אותו מהפה או להחליש את העוצמה שלו בכ-20%.

בהשוואה למתחרים או אפילו בהשוואה לדגם הקודם של החברה, G433, אין לאוזניות מאפיינים מודרניים כמו תמיכה ב-DTS או 7.1 ערוצים בסאונד היקפי. זה נחשב לחסרון וחבל. עם זאת, הן כן תומכות ב-Dolby Atmos, זאת בהנחה כי האודיו מגיע ממקור שתומך בכך.

לפי המפרט האוזניות תומכות בתגובת תדרים של 20 הרץ עד 20 קילו הרץ, ברגישות 107dB  בתדר 1 קילו-הרץ, ועם עכבה בשיעור 32 אוהם ובידוד רעשים עד 16dB.

בזמן הבדיקה האוזניות נבחנו בשימוש ממושך שהגיע עד מספר שעות ברציפות, והמסקנה שלנו היא כי הן נוחות מאוד לשימוש גם במשך זמן ארוך. הן יושבות היטב על הראש בלי לזוז ונוחות הן בשימוש עם מחשב והן בשימוש בחיבור לקונסולה. הערכה כוללת גם סט נוסף של ספוגים עם בד מיקרופייבר מעט נעים יותר ומונע זיעה בהשוואה לשימוש בבד עור למי שמעדיף.

קרא עוד:  היום זה מתחיל: מבצעי יום הרווקים 2019

השורה התחתונה

G Pro Gaming הן לא ממש אוזניות פרו בכל הקשור לאוזניות לגיימרים. חסר להן לא מעט אפשרויות שיש למתחרים כמו שליטה מהירה מהאוזניות עצמן, או הגדרות שמע מתקדמות במחשב. לחברה יש מספר מוצרים אחרים בתחום כך שהיא יודעת את העבודה, אבל אלו לטעמנו מיועדות לגיימר המתחיל שלא מעוניין להוציא סכומים גבוהים מידי.

בישראל הן טרם הושקו וצפויות להגיע בקרוב. מחירן מעבר לים הוא 89 דולרים.