כאשר LG הכריזה לראשונה על V10, לא ממש ידענו למה לצפות. החברה הציגה מכשיר טלפון חדש, סדרה חדשה ליתר דיוק, מבלי הכנה מוקדמת. ממש נפל לעולם כרעם ביום בהיר. לקראת הכרזתו של LG V20 כבר ידענו למה לצפות. מסך משני, מצלמה כפולה ומסך גדול. אבל חלק מהדברים גילינו רק לראשונה כשממש התחלנו להשתמש בו.

השינוי המפתיע

קשה לומר שיש דמיון מסוים בין LG V20 לדור הקודם. הם לא רק שהם נראים שונים לחלוטין, הם אף הפכים בכל מה שקשור להיבט היחס של החברה לקו המנחה של הסדרה. למעשה, V20 מזכיר יותר במראה החיצוני שלו את LG G5, אבל עם מקצה שיפורים ניכר המקנים לו את הפאסון לו היה זקוק. אפשר לומר כבר עכשיו, ובלי הגזמה, שבהיבט הזה LG עשתה עבודה מצוינת.

זה מתחיל בקו רציף וסימטרי מהחלק העליון לחלק התחתון וממשיך לזכוכית השחורה העוטפת את המסך וממשיכה לשוליים, כך שאין כל מסגרת התוחמת את המסך. בדפנות נראה קו חלק בחיבור בין הזכוכית לגוף, וזה גם ממשיך במראה העגלגל של שולי המכשיר ועד לגב המתכתי, בו המצלמה הכפולה ממוקמת בחלק העליון ומעט מתחתיה כפתור ההפעלה המשולב עם חיישן טביעות האצבע.

LG V20 Front

נדמה כי LG למדה מהטעויות של עצמה, כלומר כאלה שהנחו אותה לפתח מנגנון בעייתי מאוד במעבר מהעיצוב הפלסטיק לגוף המתכת של G5. ב-V20, הגב הוא לא חצי מתכת חצי פלסטיק, אלא פלטת אלומיניום שלמה. הפתיחה של המכסה מבוצעת עם כפתור הממוקם בדופן שמאל ולחיצה עליו מקפיצה את המכסה החוצה. החלק העליון והתחתון עדיין מיוצר מפלסטיק (פוליקרבונט), אבל הדבר לא מורגש כמעט כלל.

לאחר הוצאת המכסה, החלפת הסוללה פשוטה למדי וכך גם הוספת כרטיס זיכרון או החלפת כרטיס ה-SIM. אולם, המבנה הזה של LG V20, אשר עמיד בפני נפילות בסטנדרט צבאי, הוא גם המכשול העיקרי של LG להציג מכשיר החסין למים כפי שהמתחרות הגדולות שלה כבר עשו. אולי כדי להתגבר על החיסרון הזה, LG מבטיחה עמידות יתר בנפילות מגובה ותאימות לסטנדרט הצבאי MIL-STD-810G Transit Drop Compliant כנגד זעזועים, לצד שימוש בזכוכית Gorilla Glass 4.

מסך נוסף לעזר

למרות החשש מגודלו, 5.7 אינץ', דווקא הופתענו מנוחות השימוש בו. כן עדיין קשה להגיע עם אצבע אחת עד לקצה העליון של המסך, אולם עוביו העומד על 7.6 מ"מ יחד עם השוליים הדקים יותר, תורמים לנוחות השימוש שהשתפרה פלאים. האחיזה נוחה ויציבה, המגע במסך נעימה וחלקה מאוד ואת רוב הפעולות הצלחנו לבצע ביד אחת. המסך הוא באבחנה של 1440×2560 פיקסלים מסוג IPS LCD. איכותו מצוינת, בהירותו מאוד גבוהה, וניתן לעבוד עם המכשיר גם באור שטוף שמש.

המסך המשני ממוקם בחלק העליון מימין, כאשר ב-LG V20 איכותו שופרה. גודלו 2.1 אינץ' ברזולוציה של 160×1040 פיקסלים, ותכונותיו לא השתנו הרבה בהשוואה ל-V10. כך כשהטלפון כבוי, המסך המשני מציג את ההתראות האחרונות כאייקונים שונים כפי שהם מוצגים בשורת ההתראות, זאת לצד השעה והתאריך של היום. החלקה על המסך מאפשרת לעבור בין כלי מערכת שונים לגישה מהירה כמו פנס, WiFi, בלוטות' ושליטה בנגן המוזיקה. המסך עובד תמיד והוא כבה כאשר מכניסים את המכשיר לכיס המכנס או כאשר מניחים את הטלפון הפוך על השולחן.

כאשר המסך הראשי פועל, המסך המשני משנה את תפקידו. במקרה כזה ניתן להפעיל באמצעותו אפליקציות מועדפות המוגדרות על ידי המשתמש מראש, לראות מהן האפליקציות האחרונות שהופעלו, וכן את כל ההתראות השונות כפי שהן מוצגות גם בשורת ההתראות.

יש לכם LG V20? בואו ללמוד את הטיפים והטריקים שיהפכו אתכם למקצוענים

גם הפעם, כמו בדור הקודם, תהינו עד כמה המסך הנוסף אכן שימושי. במצב שהמסך הראשי כבוי המסך המשני מאפשר לצפות בהתראות חדשות. אבל, מכיוון שהמסך הנוסף מוגבל בגודלו הן לא מוצגות באופן מלא, כלומר לא ניתן לצפות בתוכן שלהן או לדפדף בין ההתראות, כך שצריך בכל מקרה להפעיל את המכשיר. כאשר משתמשים בטלפון' קיצורי הדרך בחלק העליון פחות שימושיים לטעמנו, אבל בכל זאת נחמד להמשיך ולקבל התראות כאשר נמצאים באמצע לדוגמה במשחק או באפליקציה בלי שצריך לפתוח את שורת ההתראות.

הנוגט הראשון

V20 הוא הטלפון הראשון, אחרי צמד מכשירי ה-Pixel (פיקסל) של גוגל (Google), שמגיע עם אנדרואיד 7.0 'נוגט'. בהחלט אפשר לזקוף זאת לזכותה של LG, ועד היום, חודשיים אחרי השקת המערכת, אין אף מכשיר הנמצא כבר בשוק ומריץ את אנדרואיד 7.0 באופן רשמי להוציא שלושת המוזכרים כאן.

קרא עוד:  אלה מחירי Galaxy S20 ו-Z Flip בישראל, יושקו בחודש הבא

LG V20 Backממשק המערכת UX 5.0 דומה מאוד לזה הקיים ב-G5 אבל עם תוספות הקשורות לשדרוג האחרון של המערכת. בין היתר רואים זאת במסך הנעילה ובשורת ההתראות בה יש תוספות המאפשרות לבצע פעולות על התראות שונות, כמו תגובה מהירה עם תמיכה מוגדלת באפליקציות צד שלישי. כדי לא להעמיס על התצוגה, התראות מאותה אפליקציה מגיעות מקובצות לשורה אחת וניתן להרחיב התראה מסוימת על ידי משיכתה מטה. כך, לדוגמה, אם מקבלים עשרות הודעות WhatsApp ממספר קבוצות, ניתן לצפות בהודעות האחרונות מקבוצה מסוימת על ידי משיכה ובחירת ההתראה הרצויה.

בכלל, שורת ההתראות עברה שינויים רבים, ואהבנו מאוד את סידור הכפתורים בחלק העליון. כך במשיכה לצפייה בהתראות מוצגת שורת כפתורים מהירה (Toggles) ומשיכה נוספת מציגה את כל הכפתורים הקיימים. ניתן לערוך את סדר הצגת הכפתורים ולהסיר את אלה בהם לא משתמשים. בזכות הטמעת יכולות ה-Quick Replay במערכת, יותר ויותר אפליקציות מאפשרות מענה מהיר ישירות משורת ההתראות ומספיקה רק תצוגה מקדימה מבלי לפתוח את האפליקציה.

בדומה ל-G5, גם ב-V20 אין מגירת אפליקציות כברירת מחדל וחייבים להודות שזה מאוד, אבל מאוד, מפריע לשימוש השוטף. למזלה LG התעשתה מהר מאוד בשל תגובות המשתמשים, והיא מאפשרת להוריד משגר עם מגירת אפליקציות דרך עדכוני התוכנה שבמערכת, כך שאנחנו מרוצים.

יש גם אפשרות לפיצול מסך, כלומר פתיחת שתי אפליקציות במקביל. אפשרות ש-LG עבר הציעה במכשיריה, אולם כעת היא מובנית במערכת. לחיצה ארוכה על כפתור האפליקציות האחרונות (ריבוע) מחלקת את המסך לחצי ובמסך השני מאפשרת לבחור את האפליקציה השנייה לפתיחה מתוך המגוון האחרון שהופעלו או לחפש אחר בכלל האפליקציות במכשיר בלחיצה על כפתור הבית. כך לדוגמה ניתן לפתוח את אפליקציות WhatsApp ו-Facebook בו זמנית, או כל אפליקציה אחרת. אולם, לא כל האפליקציות תומכות באפשרות וכי מצאנו כי חלקן אף לא מסוגלות להציג את התוכן בזמן שהן מוצגות במסך מפוצל.

אנדרואיד 7.0 משלימה את חווית השימוש והופכת את העבודה עם המערכת והמכשיר בכלל לנוחה ומהנה מאוד.

מתחת למכסה המנוע

בעת השקת LG V20 התאכזבנו לשמוע כי LG בחרה בשבב Snapdragon 820 שיריץ את המערכת ולא בשבב מעט יותר מתקדם כמו Snapdragon 821 שהושק באותה העת כבר בשוק. אפשר להעריך כי הסיבה נבעה מכך ש-LG הייתה בפיתוח מתקדם מאוד של המכשיר בשלב מוקדם יחסית, לכן שינוי שכזה לא בא בחשבון רגע לפני ההשקה. בדיעבד מדובר בצעד נכון וחכם. כך או כך, זהו אותו מעבד כמו ה-G5 שמציע שתי ליבות בתדר 1.6 ג'יגה-הרץ לשימוש השוטף ועוד שתי ליבות בתדר 2.15 ג'יגה-הרץ המופעלות בעת הצורך בשימוש כבד יותר. לצד אלו, השבב משלב את המעבד הגראפי Adreno 530 וזיכרון העבודה המוקצה הוא 4 ג'יגה-בייט. יש גם אחסון פנימי של 64 גי'גה-בייט, אולם המקום הפנוי לפני התקנת אפליקציות הוא 52 ג'יגה-בייט בלבד.

כמי שמפעילים מספר יישומים במקביל, מקפצים בין יישום ליישום ועובדים במקביל במספר משימות, הופתענו ממהירות התגובה של המערכת. כך שמבחינת עבודה שוטפת, V20 עבד מצוין, חלק והגיב בזריזות על כל פעולה שביצענו.

LG V20 Battery

גם במבחני הביצועים V20 מקבל את הציונים הראויים למפרט שכזה. כך ב-AnTuTu קיבלנו 147,978 נקודות, ב-Quadrant התקבל ציון של 31,466 נקודות וב-Geekbench 4 הוא קיבל ציון של 1,574 נקודות בליבה בודדת ו-3,778 נקודות בריבוי ליבות. לשם השוואה, OnePlus 3 בעל אותו שבב קיבל אצלנו בסקירה 140,597 נקודות ב-AnTuTu ואילו LG G5, גם הוא עם אותו השבב קיבל ציון נמוך אף יותר של 113,855 נקודות בלבד.

בתחום האודיו, LG שילבה ב-V20 ממיר אנלוגי לדיגטלי Hi-Fi Quad DAC, מה שאומר כי האזנה דרך אוזניות תפיק איכות סאונד גבוהה מאוד. קשה לומר שהרגשנו בשינויים באופן בולט כאשר השתמשנו באוזניות המצורפות לערכה. עם זאת, כאשר עברנו לאוזניות גדולות ויותר איכותיות, ההבדלים היו ניכרים יותר. יש גם מקליט אודיו HD המסוגל ללכוד סאונד באיכות של 24 ביט המנצל את זוג המיקרופונים הקיימים בו ומפיק הקלטה איכותיות מאוד.

מערך צילום כפול

מערך הצילום הכפול ב-LG V20 דומה לזה הקיים ב-G5. המצלמה הראשית היא באבחנה של 16 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.8 בעלת עדשה צרה יחסית של 75 מעלות. המצלמה הנוספת היא 8 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.4 ובעלת עדשה רחבה, מאוד רחבה, בזווית 135 מעלות.

קרא עוד:  סמסונג תציע את מסך ה-Galaxy Z Flip ליצרניות נוספות

במהלך הבדיקות שלנו גילינו כי מצלמת ה-8 מגה פיקסל בעלת העדשה הרחבה התאימה למצבים רבים יותר כמו צילומי נוף, או תמונה בחדר בו אין מקום רב. קצת הפריע לנו כי בצדדים היא מעוותת את הפינות (עין הדג). במצלמה הרגילה השתמשנו יותר כאשר תנאי תאורה חלשים, שכן זו הפיקה תוצאות טובות יותר והייתה עדיפה למרות זווית הצילום הצרה.
LG V20 מצלמה כפולה

השיפור הגדול במצלמה של V20 הוא מנגנון מיקוד המורכב משלושה מנגנוני מיקוד אוטומטי – AF Laser Detection, Phase Detection AF ו-Contrast AF. כל מנגנון מיועד למצב צילום שונה, כאשר המצלמה יודעת להתאים את המנגנון בהתאם לאופי הצילום, וזאת כדי להבטיח צילומים בעלי מיקוד נכון גם כאשר מצלמים בתנועה או ברצף צילומים מהיר. מנגנון יצוב התמונה מסייע מאוד בהפחתת רעידות בזמן הצילום.

יש גם מצב צילום וידאו ידני המאפשר שינוי כל משתנה בצילום זאת לצד הקלטה סאונד באיכות Hi-Fi. הצילום הידני באמת מאפשר לצלמים חובבים לשלוט טוב יותר בצילום הוידאו וגם לקבל ובמקביל איכות סאונד מתקדמת, אולי הטובה ביותר במצלמות הסלולריות. בפועל, איכות הסאונד שהופק בצילום הוידאו הייתה מרשימה מאוד וכדי ליהנות ממנה היינו צריכים לחבר למצלמה אזניות איכותיות יותר מאלו המגיעות בערכה.

המצלמה הקדמית מבוססת על חיישן ברזולוציה קטנה יותר, 5 מגה פיקסל אך היא מצוידת בעדשה רחבה מאוד, 120 מעלות המאפשר צילום סלפי בקלות וללא אביזרים אפילו בלי למתוח את היד יותר מידי.

עדשה רחבה מול עדשה רגילה

ממשק המצלמה כמעט ולא שונה, וכמו ב-G5 חווית הצילום טובה מאוד. ניתן לעבור בין מצבי הצילום (אוטומטי, ידני) ישירות מהמסך המשני, לעבור בין המצלמה בעלת העדשה הרחבה והצרה גם כן בלחיצת כפתור או החלקה למעבר בין צילום אחורי לקדמי. המצלמה מגיבה מהר מאוד ללחיצה על כפתור הצילום, התמונות המתקבלות יוצאות חדות, ללא טשטוש, עם חשיפה טובה וצבעים הדומים למציאות.

טעינה

ב-LG מצאו את הדרך הנכונה לטעמנו לשלב סוללה נשלפת בעיצוב מתכתי. ב-V20 היא עושה זאת טוב יותר מאשר ב-G5 והוצאת מכסה האלומיניום בגב המכשיר פשוטה וקלה. בינתיים היא גם החברה היחידה מבין היצרניות הגדולות שנשארות נאמנה לאפשרות להוצאת סוללה ולכן גם הפעם היא מצרפת בערכה סוללה נוספת להחלפה.

המכשיר מגיע עם סוללת 3,200 מילי-אמפר/שעה אשר מספיקה בהחלט ליום וחצי של שימוש, גם ביום עמוס שלנו הכולל שימוש בכל הפונקציות האפשרויות של WiFi ובלוטות' הפועל ומחובר כל הזמן לשעון חכם ודיבורית אלחוטית.

כפי הנראה מצב Doze המשופר באנדרואיד 7.0 אחראי בין היתר להארכת חיי הסוללה של V20. אחת הפונקציות שהוסיפה גוגל במערכת היא Doze on the Go אשר גורמת להפעלת המצב גם כאשר המכשיר בתנועה, כלומר כשהוא בכיס המכנס או בתיק ואנחנו נמצאים בדרכים. כך גם לפרקי זמן קצרים האפליקציות שברקע מפסיקות לצרוך משאבים בלתי מוגבלים. לכך נוספה תכונה חדשה המכונה Project Svelte, אשר מונע מאפליקציות להתעורר כאשר הן מזהות שינוי בקישוריות המכשיר (כמו מעבר מרשת WiFi לתקשורת סלולרית).

התוספת של המסך המשני כמעט ואינה משפיעה על זמן העבודה של הסוללה. כך מצאנו כי רגע לפני שהלכנו לישון וניתקנו את המטען, הסוללה לא ירדה ולו באחוז אחד במהלך הלילה למרות כי המסך המשני פעל. כן ניתן להגדיר כי המסך יכובה בשעות מסוימות וכי יפסיק אוטומטית את עבודתו כאשר הוא בכיס המכנס או כשפני המכשיר פונים לכיוון השולחן.

הטעינה המהירה היא בטכנולוגיית Quick Charge 3.0 של קוואלקום (Qualcomm) אשר מסוגלת להטעין 35% בתוך כחצי שעה ו-70% בתוך כשעה. כך מספיק כ-90 דקות עד שהסוללה תיטען במלואה.

השורה התחתונה

LG V20 הוא יותר ממה שציפינו. העיצוב לטעמנו הפך את המכשיר מענק ומגושם לקטן, נוח לשימוש ויפיפה. המסך המשני הוא תוספת נחמדה אבל בטח לא העיקר במכשיר, ואם היינו צריכים לציין מהי התכונה הראשית של המכשיר, זו וודאי המצלמה הכפולה עם העדשה הרחבה. הביצועים שלו פשוט מצוינים, והעובדה כי הוא כבר מגיע עם אנדרואיד 7.0 'נוגט' בהחלט נותנת לו נקודות זכות רבות.

מחירו של LG V20 עומד על 3,350 שקל עם אחריות לשנה של היבואן הרשמי רונלייט.

סקירת וידאו: LG V20