LG V20

קראתם את הסקירה שלנו והחלטתם לרכוש את ה-LG V20? יופי. עכשיו יש לנו מספר של טיפים וטריקים שיכולים להועיל לכם בשימוש היומיומי עם המכשיר החדש שלכם, וכדי שתרגישו שאתם מנצלים טוב יותר את מה שיש לו להציע.

התאימו את המסך המשני

אחד המאפיינים המרכזיים של LG V20 הוא כמובן המסך המשני, אז כדאי גם שתדעו לנצל אותו ביעילות. יש מספר אפשרויות המתייחסות למסך הנוסף והן נמצאות תחת הגדרות > תצוגה > מסך משני. יש שתי בחירות עיקריות במסך הזה:

הצג כאשר המסך הראשי מופעל – אפשרות שתקבע האם המסך המשני יוצג כאשר המסך הראשי פועל או לכבותו במצב זה. לחיצה על המילה, לא על הכפתור, תאפשר לנו לקבוע אלו תצוגות יופיעו כשאנחנו מחליקים מצד לצד כאשר המסך הראשי פועל כמו כלים מהירים, חתימה, גישה לאנשי קשר, כלים מהירים, יישומים קודמים ועוד.

הצג כאשר המסך הראשי כבוי – אפשרות שתקבע האם המסך המשני יישאר פועל כאשר המסך הראשי כבוי. לחיצה על המילה (לא על הכפתור) תאפשר לקבוע לנו, באופן יותר מצומצם, מה יוצג על המסך. ניתן לבחור בין כלים מהירים, תאריך ושעה או חתימה. עוד באותו מסך נוכל לקבוע את השעות שבהם אנו לא מעוניינים שהמסך המשני יפעל, לדוגמה בשעות הלילה כשטלפון לא בשימוש.

להחזיר את מגירת האפליקציות

אחד הדברים שיותר מציקים בממשק של LG הוא הצגתם של כל האפליקציות על מסך הבית. אם קשה לכם לשמור על סדר כמונו, הדרך הנוחה להתמודד עם הבלאגן היא הדרך הישנה והטובה – מגירת האפליקציות. ניתן להשתמש בכל משגר (לאנצ'ר) שיש בחנות האנדרואיד, אבל לא חייבים כי LG מציעה פתרון משלה.

היכנסו להגדרות > תצוגה > מסך ראשי > בחר בית. משם נית לבחור בין "בית ומגירת אפליקציות" או אם הורדתם משגר צד שלישי הוא יופיע גם באותו חלון. אם לא מופיע המשגר הנוסף של LG, יש להיכנס להגדרות > כללי > אודות הטלפון > מרכז העדכונים > עדכוני אפליקציות ומשם להוריד.

כפתורי שליטה מהירה

עם אנדרואיד 7.0, ניתן סוף סוף להתאים את כפתורי השליטה המהירה (toggles) בחלק העליון של הממשק. כפתורי אלה מספקים דרך מהירה ונוחה לכבות ולהדליק קישוריות שונות כמו WiFi ו-Bluetooth, להפעיל מצב טיסה, לבטל סיבוב המסך ועוד. החלקה מטה חושפת את הכפתורים השונים והחלקה ימינה תציג את שאר הכפתורים הקיימים.

כדי לערוך את סדר הכפתורים, יש ללחוץ על כפתור העריכה (הממוקם בפינה) > לבחור את הכפתור הרצוי > לגרור לאן שנרצה. המשק של LG V20 כולל עוד מספר התאמות כמו הצגה או הסתרה של שורת כיוונון הבהירות או עוצמת השמע. לחיצה על כפתור העריכה > שלוש נקודות (למעלה בפינה) > ובחירה באפשרות הרצויה.

ריבוי חלונות

המעוניינים להשתמש בשני חלונות במקביל יכלו לעשות זאת עוד ב-LG G3. עם V20, הריבוי חלונות קיים מובנה במערכת האנדרואיד 7.0. ניתן להפעיל שתי אפליקציות אחת לצד השניה ולשנות את גודל המסך, כמעט ללא הגבלות.

קרא עוד:  סמסונג תציע את מסך ה-Galaxy Z Flip ליצרניות נוספות

כדי להפעיל את מצב ריבוי החלונות יש להיכנס לאפליקציה הראשונה שאנו מעוניינים שתפעל ואז ללחוץ לחיצה ארוכה על כפתור מנהל היישומים (הריבוע) > ללחוץ שוב על הריבוע (שהפך לשני מלבנים) כדי לגלול ברשימת האפליקציות האחרונות שהפעלנו ולבחור את הרצויה. זה הכל. החיסרון הוא שכרגע לא כל האפליקציות נתמכות במצב זה.

חיסכון בסוללה

עד שתגיע טכנולוגיית הסוללה המיוחלת שלא תדרוש מאיתנו טעינה מספר פעמים בשבוע, אנחנו צריכים להקפיד על השימוש שלנו בטלפון. במערכת האנדרואיד 7.0 מוטמעת מצב Doze החוסך בחיי הסוללה כשהטלפון לא בשימוש. מלבד זאת, LG שילבה מספר אפשרויות נוספות לחיסכון בסוללה המאפשר מיטוב המערכת הן בשוטף והן בזמן משחקים. היכנסו להגדרות > כללי > חיסכון בחשמל ובסוללה.

LG V20 Battery

מצב לילה

לפי מחקרים, שימוש בטלפון לפני השינה ובמסכים בכלל, יכול לפגוע בהירדמות שלנו. כדי למנוע מצב זה יש להוריד בהירות וגם להפחית את "אפקט המסך הכחול". ב-LG V20 ישנו מצב המכונה תצוגה נוחה (Comfort view), באמצעותו ניתן לשנות את טמפרטורת הצבע בהתאם למספר רמות. לצערנו, לא ניתן להגדיר שמצב זה יפעל אוטומטית. כדי להחיל את המצב, יש להיכנס להגדרות > תצוגה > תצוגה נוחה.

נא לא להפריע

ואם כבר בלילה עסקינן, אנחנו גם רוצים לישון טוב ללא הפרעות ובטח לא להתעורר מהודעת מייל או וואטסאפ בקבוצת החברים. ב-LG V20 יש מנגנון של השתקה מובנה, "נא לא להפריע" (Do no disturb) המאפשר לנו לסנן את ההתראות בשעות מסוימות של היום. כדי להפעיל את האפשרות יש להיכנס להגדרות > צליל והתראה > נא לא להפריע. לחיצה על הכפתור תפעיל את האפשרות אולם לפני כן, יש ללחוץ על המילה כדי להיכנס להגדרות השונות. שם נוכל לקבוע את השעות השקטות (לדוגמה בלילה), מאלו אנשי קשר כן נקבל התראה וצלצול או לקבוע שצלצול שני בתוך רבע שעה מבטל את ההשתקה אוטומטית.

צלמו בהוראה קולית

בזמן צילום תמונה, אנו עסוקים בניסיון להגיע לתוצאה הטובה ביותר, במיוחד בתמונות סלפי. לכן מצב צילום תמונה בפקודה קולית שיש למצלמת ה-V20, יכול מאוד להקל על השימוש שלנו. ניתן לתת פקודת צילום על ידי השימוש במילים באנגלית "אל ג'י" (LG), "צ'יז" (cheese), "סמייל" (smile), "וויסקי" (whiskey) או "קימחי" (kimchi). כדי להעפיל את האפשרות, יש להיכנס להגדרות המצלמה וללחוץ על הכפתור "צמצם קול".

הוציאו את כרטיס הזיכרון בבטחה

אם האחסון הפנימי בנפח 64 ג'יגה-בייט לא מספק אתכם, טוב שיש אפשרות להרחבת הזיכרון באמצעות כרטיס microSD. ה-LG V20 תומך בכרטיסי זיכרון עד לנפח של 2 טרה-בייט, וניתן להוסיף את כרטיס הזיכרון בקלות גם בלי להסיר את הסוללה. הכרטיס ממוקם מתחת למכסה האחורי וכל שצריך הוא להסיר את המכסה, ולהכניס את כרטיס הזיכרון בחריץ שבצד ימין הנמצא מעל כרטיס הסים.

קרא עוד:  רשמי: סמסונג הכריזה על סדרת Galaxy S20

אולם, עם היתרון שבפשטות ההכנסה וההוצאה, יש לשים לב כי אתם עושים את זה נכון. ממש בדומה לכונן זיכרון נייד, יש "להכין" את המערכת לפני כל הוצאה של כרטיס הזיכרון. כדי לעשות זאת, היכנסו להגדרות > כללי > אחסון ולחצו על כפתור ההוצאה לצד כרטיס ה-SD. לאחר מכן תוכלו להסיר את כרטיס הזיכרון ללא חשש שמא המידע יפגע.

מצב תצוגה ליד אחת

מסך ה-5.7 אינץ' של LG V20 יכול להיות גדול לתפעול לחלק מהמשתמשים, ולא פעם אנו מעוניינים לבצע פעולה ביד אחת. לשם כך LG הוסיפה את מצב "תצוגה ממוזערת" ועל ידי החלקה על הכפתורים בחלק התחתון של המסך נוכל להקטין ולהגדיל את התצוגה. כדי להפעיל את האפשרות יש להיכנס להגדרות > תצוגה > עוד (בסוף) > תצוגה ממוזערת.

התאימו את מסך הנעילה

מסך הנעילה של מכשירי האנדרואיד הוא הדבר הכי יעיל במערכת, שכן דרכו אנו צופים בהתראות, מכבים ומפעילים קישוריות שונות ועוד. מלבד זאת, ממשק ה-LG UX מאפשר להגדיר גם קיצורים מהירים לאפליקציות מותאמות אישית, שינוי תצוגת השעון, החלפת הטפט, אפקט הפתיחה, מזג האוויר וגם ניתן להוסיף פרטי יצירת קשר במקרה והטלפון אבד. את כל האפשרויות הללו ניתן לשנות דרך הגדרות > תצוגה > מסך נעילה.

נקו את המערכת

כמו בכל מערכת הפעלה, גם אנדרואיד צוברת עם הזמן קבצים זמניים או קבצים שהורדנו ואין לנו בהם צורך. יש לא מעט אפליקציות צד שלישי שניתן למצוא בחנות, אולם כדאי תמיד ללכת על בטוח ולא להשתכנע כי אלו ישפרו את ביצועי המכשיר. בכל זאת, אם אנחנו רוצים לחסוך במעט מקום, אפשר לעשות זאת ישירות דרך המערכת. היכנסו להגדרות > כללי > Smart Cleaning ובחרו מה תרצו למחוק. ההמלצה שלנו שקבצים זמניים ניתן להסיר הכל אולם תחת תיקיית ההורדות מומלץ לבדוק כי אלו אכן קבצים שאין לכם בהם שימוש.

התאימו את התצוגה

למרות כי ל-LG V20 יש מסך גדול למדי, הטקסט והאייקונים יכולים להיראות קטנים לחלק מהמשתמשים. ניתן אפוא, להתאים את תצוגת המסך ולהקטין או להגדיל בהתאם לצור. כדי לעשות זאת, יש להיכנס להגדרות > תצוגה > עוד > גודל תצוגה. שם נוכל להחליק ימינה או שמאלה בשורה התחתונה כדי לשנות את התצוגה.

התאימו את כפתורי האנדרואיד

עוד מימיי G2, מאפשרת LG להתאים את כפתורי המגע הראשיים. כך כל אחד יוכל להחליט האם הוא רוצה את כפתור החזרה מימין או משמאל, להוסיף כפתור מהיר לפתיחת ווילון ההתראות, יישומי QSlide צפים ועוד. כדי להתאים את הכפתורים יש לגשת להגדרות > תצוגה > לחצני תצוגה. שם גם תוכלו לקבוע את צבע הכפתורים ובאלו אפליקציות הן יוסתרו.

מכירים טיפים נוספים? שתפו אותנו בתגובות.

הביקורת המלאה LG V20

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.